Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod LiENKA » Sob 12.03.2011 19:21

to muselo byt niekde na vychode :heh:
lebo BA, NR, TN chodia myslim na kazdu...
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod maria74 » Uto 15.03.2011 10:50

Dobrý deň,
hľadám už dlhšie šteniatko afgánskeho chrta, momentálne sa mi cena okolo 500 € zdá vysoká. Viete niekto o inej cene?
ďakujem za info
maria74
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod LiENKA » Uto 15.03.2011 11:02

500 EUR teda vobec nie je vela za afganca..
ono sa treba dohodnut s chovatelom bud na splatkach, ak clovek nema tolko v hotovosti.. a druha vec je aj to.. pokial nemam na psa ako budem mat na jeho starostlivost? hlavne, co sa tyka veterinara, strava, zakladne vybavenie.. atd.. to nevravim, co vsetko moze to steniatko znicit :no:
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod maria74 » Uto 15.03.2011 11:12

Samozrejme, kedysi sa aj york predával za 30 tisic sk a dnes sú ledva po tisicke a to je hádam chovateľ rád, že sa ich zbaví.
maria74
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod starr » Uto 15.03.2011 11:29

Ledva po tisícke a je rád, že sa ich zbaví? :heh:

No ako ktoré a ako kto teda...
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod katkariinka » Uto 15.03.2011 11:34

maria74 píše:Samozrejme, kedysi sa aj york predával za 30 tisic sk a dnes sú ledva po tisicke a to je hádam chovateľ rád, že sa ich zbaví.


No ten, co predava za "tisicku" asi nie je tak uplne chovatel, ale mnozitel, ktoremu vyschol dopyt, popreda posledne kusy a moze sa zbavit vysilenych suciek...

500€ za psa s PP je uplne v poriadku cena.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod starr » Uto 15.03.2011 11:36

Presne tak.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod gabrievamfim » Uto 15.03.2011 12:22

Maria74, sa nejako vyznáš.. že máš prehľad, v akých cenách lavírujú kšeftári - výkupcovia. A, ak sa smiem spýtať, načo ti je afgán, keď ti je 500,- éčok veľa. Ak chceš, aby tvoje zviera aj vyzeralo ako afgán, tak je to suma, ktorá ti nevydrží ani na 6 mesiacov preočkovania, odčervenia, advantixovania, kúpania, balzamovania, olejovania a kŕmenia... Máš na to? :ua:
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 15.03.2011 13:50

Tak tak. Pri psovi ako afgán sa ohŕňať nad 500 eurami je nie moc na mieste. Najmä vzhľadom na ďalšie náklady spojené s náročnou starostlivosťou. Aj keď sa človek rozhodne to strihať/holiť, tak to niečo stojí, lebo to treba dať urobiť do salónu (pokiaľ nie som ja sama profík, alebo nechcem chodiť so strašidlom do maku namiesto psa).
Afgán je veľmi špecifický zvnútra aj z vonka, ten kto si ho berie musí vedieť čo robí. Rozhodne to nieje pes, pri ktorom sa pri nákupe pozerám na cenu a ešte si mám nebodaj možnosť vyberať lacné.
Offtopic: Pre príklad, ja som dala za chrta raz toľko (nechválim sa koľko mám prachov, to je proste fakt) a teraz za rok a pol som tú sumu už na ňom otočila raz určite. Proste sú plemená, ktorých prevádzka je paušálne drahá (aj časovo) a tá kliché veta o nákupnej sume/nákladoch platí. Toto aj u mňa bude vec na rozhodovanie do budúcna, lebo nad tým som príliš nepremýšľala, čo vidím, že je chyba. Tým nechcem povedať, že mám problém zatiahnuť barzoja, ale ja mám radšej dosť veľké rezervy, ako menšie (hoci dostatočné) rezervy.

Inak len pre zaujímavosť, prečo je pre teba tých 500eur veľa. Koľko si ochotná dať a čo za to čakáš. Nerýpem, normálne sa pýtam. Ono keď si človek aj úprimne odpovie na túto otázku, tak možno príde na nejaké veci, ktoré mu pomôžu sa rozhodovať.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod urma » Str 16.03.2011 13:15

Chcela by som sa s vami skusenymi chrtiarmi poradit :poklona:
Nas Baxino ma asi tu typicku chrtiu povahu-nedovercivu ale v jeho pripade niekedy az panicku. Nenecha sa vobec dotknut od cudzieho cloveka, akoze ani male dieta co si pozera s nim do oci...proste uhyba sa ruke a nasledne ked to dotycneho neodradi, tak prechadza to az do paniky a odskakovaniu, vspieraniu, no ako taky splaseny kon, urcite si to viete predstavit. Snazim sa ho niekedy "zafixovat" pri mne a potom ho clovek pohladi, ale nie som si moc ista, ci robim dobre a ci to nemoze celu vec este pokazit. Chcem, aby mal taku skusenost, ze to proste nic nie je a nic mu nespravia ti cudzi.
Mam to vobec riesit alebo je to proste u chrta normalna rekacia?
Som rada, ze uz sa dostava do stadia, ze ludi na ulici ignoruje, lebo predtym sa aj uplne nahodne okoloiduceho bal, obklukou obchadzal a dokonca sa dostaval aj do toho panickeho stadia uplne bezdovodne,napr.ked trebars na tom mieste cloveka necakal, predtym nestretol atd. Preto s nim chodim teraz kazdy den do mesta medzi vela ludi, zlepsilo sa to o dost, ale ak nahodou niekomu padne do oka :oo: a chce toho krasneho psika pohladit, neuspeje :nie: Neda sa povedat, ze sa ludi boji vo vseobecnosti, nema ani ziadnu zlu skusenost. Je zvedavy a ked niekoho zbada /kde nie je vela ludi samozrejme/ tak zastavi a sleduje ho, niekedy aj taha k nemu blizsie, aby vyzistil viac :heh:
Diky za vase nazory a rady :ahoj:
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Str 16.03.2011 14:06

Nerieš to. Čo by som dala za takého psa. :plac:

Podľa toho čo píšeš, tak tá panickosť z neho postupne vyprcháva, ako vekom nadobúda sebavedomie. Jediné na čo si daj pozor, aby to neprerástlo do toho, že sa bude po nechcených obdivovateľoch oháňať. Rešpektuj jeho povahu a zabezpeč mu súkromie. Tento psík sa proste nehladká, pretože si to neželá.
Nemaj pri tom žiadne pocity a čokoľvek, jednoducho je to tak a okolie to musí rešpektovať. Také násilné ošahávanie by ho mohlo veľmi zlomiť, alebo naopak naštartovať agresivitu. Iná je nutná manipulácia veterinárom, ale to je situácia.
Porozumieť chrtom, to chvíľu trvá, najmä ak človek dlho žil v intenciách psa. Viem, aké to je, mne to trvalo takmer rok. Našťastie je Barinko taký chrt, ktorý také prešľapy odpúšťa, ideálne pre začiatočníka.
Inak mňa v živote nenapadlo šahať na cudzieho chrta (nerátajúc letmé pohladenie), pokiaľ sa mi ten doslova nehodil do náruče - a takých bolo...hmm... 9? :ha: (5x barzoj, 2x vipet, 2x italáček). Ale arabské (aj teda afgán) a africké chrty, to je v tomto naozaj samostatná kapitola. Spomínam si na jednu saluku. Celú 2,5 hodinovú prednášku ležala v polohe sfinga oproti mne vo vzdialenosti asi meter, zvedavo a bez prestávky kukala na mňa, ale vždy keď som natiahla ruku, tak hlava putovala hodne do boku :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod gaidheal » Str 16.03.2011 14:35

tiež sa pripájam k názoru Ulfheiðr, by som psa netrápila tým, aby ho ľudia hladkali, keď to nemá rád. Tiež mám takú indipendentnú deerhoundku a na jednej výstave ju dievčatko chcelo pohladkať, hovorí,ženie,ona to nemá rada, ale dievčatko vystrčilo ruku a že hladkať, deerka zdvihla gambu a dievčatko len povedalo, ďakujem, ja už musím ísť - ale si viem predstaviť, keby bola vedľa maminka, tak ma už žaluje za agresívneho psa
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod urma » Str 16.03.2011 14:47

neviem si potom predstavit, co na vystavach?? Aj ked to nebude nas pripad :plac: .
Ale v januari v TN sme boli aj v kruhu v baby triede, /kym rozhodnkyna nezistila, ze ma len jedno vajco/. Ja som s nim nebola v kruhu, takze som to sledovala z pozicie divaka a strasne sa spraval krpec, odtahoval sa od rozhodkyne, o postoji ani zmienky, sestra ho nechala radsej sediet na riti, ale ani to nebol ochodtny sediet normalne :aaa: ako sikma veza v Pizze smerom od rozhodkyne, ktora vykladala sestre 5 minut este ohladom naseho problemu...
Inak bol mnou super natrenovany -klus aj postoj, vsetko doma resp. vonku v znamom prostredi islo ako profik, dokonca aj s cudzini psimi "kulisami". Sa ma pytali, ze ako to, ze 6 mesacny pes takto poslucha :smile: No a ked mal ist na ostro, tak ako keby sme ho prave vytiahli z koterca :pac:
Ale asi by si casom zvykol na vystavach, ako pises, ked dospeje. Takze toto ma ale uz trapit nemusi...
Moja pudlica sa napr. tiez casto uhyna ruke vonku od cudzieho, ale nebolo to nikdy take "intenzivne" ako baxi. Na vystave ale byva v takom strese, ze jej to od rohodcu asi uz nevadi :heh: No a boris-kralovak, ten byval zas opacny pripad ako tyto dvaja, doma ho trenovanie nijak nechytalo, uplne ze mrcinove predvedenie z povinnosti, ale ked sme prisli do kruhu, tak dostal taku iskru :yes: Je to exibicionista.
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod Tasina » Štv 24.03.2011 20:08

Ahoj všem, hodně dlouho jsem tu nebyla, ale doufám, že k vám opět budu občas chodit. Měli jsme velice smutné vánoce, neboť 23.12.2010 nám umřela černá afgánka Ambra, možná si někteří pamatují z fotek. No a Tasja je stále velká uličnice.

K té ceně - pro mne 500 euro za afgána není vůbec moc, já platila pomalu dvakrát tolik převedeno na české koruny
Obrázok
Hanka, tři chrti a jeden kokr
Tasina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod krista » Štv 24.03.2011 21:41

Tasina :plac: to mi je veľmi ľúto ,takéto vianoce prežiť....
Teším sa ale že si späť,chýbali mi Tvoje fotečky :foto:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI