Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod lenli » Pon 25.08.2014 9:12

Buchťa píše:Jinak Starr, když jdu po dědině s Brunčem, tak nás také zdaleka obcházejí a nebo se něteří dokonce otočí a jdou jinudy :pac: .

Tak toto robia ludia aj ked idem s Akim - to ma chlapec necelych 35 kg. Podla man teda Aki vobec nejako desivo neposobi (ludi obkukne a potom prudky ignor az na vynimky) a predsa nas obchadzaju... :ach:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod starr » Pon 25.08.2014 9:34

Elis píše:
starr píše: Niekomu tak môžu pripadať takí nejakí smutní, zadumaní, suchárski, nebezpeční, nevyspytateľní, lebo tej mimiky je tam menej a je taká strohejšia, takže človeka ten výraz tiež tak akosi drží pri zemi.

i kdyz souhlasim s mnohym co pises -s tim, ze maji mene mimiky - ne.
mozna to souvisi hodne s (ne)kupirovanim - ten celkovy dojem?

Pro me jsou naprosto citelni -a i diky tomu clovek muze predvidat, co se planuji udelat a vcas zasahnout.
a soude podle sveho okoli, rodiny -jsou citelni i pro laika.
Rodina za vraty napr. bezne ceka az pes "zmeni vyraz" -na chvili, kdy je pozna:-) a az pak jsou dal:-))

Mám to doma denne pred očami, myslím, že viem, o čom píšem, aj keď som to možno nenapísala tak, aby to bolo čo najzrozumiteľnejšie interprétované. Tá mimika je naozaj chudobnejšia, za tým si stojím. A nesúvisí to iba s ne/kupírovaním. U molossov je menej tvárovej aj telesnej mimiky, napr. chýba úplne alebo do citeľnej miery oblizovanie si pyskov v určitých situáciách, pracovanie s kútikmi papule do rôznych úrovní za účelom vyjadrenia rôznych pocitov, pohyby uší a nosa sú tiež strohejšie, zuby sa neceria pri takých príležitostiach ako pri iných "komunikatívnejších" plemenách.

Píšem len svoje niekoľkoročné skúsenosti a pozorovania, nič viac, ak sa mýlim, tak sa rada nechám praxou presvedčiť o opaku a časom výstupy zo svojich pozorovaní opravím. Všetci sa učíme po celý život.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Buchťa » Pon 25.08.2014 10:34

Offtopic: Zajímavá debata mezi dvěmi majitelkami CC :hi: - v něčem dost rozdílné postřehy :oo:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Pon 25.08.2014 11:04

Offtopic: mne sa molosi tiez citaju podstatne tazsie ako trebars ovciaci, ale mozno je to aj tym, ze ovciakov poznam viac. A lepsie.
hruska
Multišampión

Poslaťod Elis » Pon 25.08.2014 11:23

Buchťa píše:Offtopic: Zajímavá debata mezi dvěmi majitelkami CC

Offtopic: nejen ze dva majitele -ti nasi canici jsou pribuzni:-) a presto se neshodneme:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Buchťa » Pon 25.08.2014 11:26

Offtopic: Elis, jak přbuzní ? Doufám, že chápeš mou otázku :hi:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 25.08.2014 11:45

Offtopic: starr ma Elisky tetu:-) ale ona ji ma kupirovanou, moje nejen ze ma usi, ale jeste je ma i "volne" -tj. obrovska vyrazova skala, ktera proste u okupirovaneho psa neni. vzdyt to i vyznavaci kupirace ted vycitaji plemenum -ze maji uplne jiny vyraz, uz nevypadadaji tak "zle", co se nekupiruji. dela to hodne a ne ze ne... Vecer zkusim nahrat nejake videa "s projevem" - schvalne, jestli pro vas bude citelny:-) - ale asi do jine temy, at to tu argentinkam nespamujeme.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod starr » Pon 25.08.2014 12:32

Offtopic: Elis, ale nevytrhávaj(me) z kontextu iba reč uší. Keď sa na to pozrieš komplexne, tak musíš vidieť aj iné rozdiely (ak ich vidieť chceš). Ja ich vidím napr. veľmi v komunikácií za použitia papule. Či už jazyk, zuby, kútiky tlamy, pysky. Ich používanie je u molossov v značnej miere nižšie ako u iných plemien. A né že né ;). To isté, čo sa týka tela. Neviem presne popísať každý detail, nemám na detailné písanie takého výstupu, ako včera v noci, ani čas, ani podmienky, ale kto vie, o čom to vlastne celý čas píšem, tak vie, čo mám na mysli. Molossov človek neuvidí tak všelijako "tancovať", hýbať sa, používať rôzne "rituálne záležitosti". Teraz som to musela napísať takto, čím som pripravila podložie na chytanie za slovíčka. Ale ako vravím, kto chce porozumieť, porozumie. Stačí sledovať tie psy, oni nám to povedia a ukážu samé. Sleduj svorku huskyov alebo kólií, a potom sleduj svorku argentín alebo cane corso, a keď mi aj po tom napíšeš, že v ich komunikácií nie sú rozdiely, či už v komunikácií medzi nimi alebo medzi nimi a ľuďmi, tak to už bude naozajstné né že né :-).

Ešte na margo uší, tak tam je komunikácia trochu obmedzená už len tým, že sú placaté a visiace.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod mairi » Pon 25.08.2014 12:54

super debatka, dik vsetkym za nazory (ale kludne pridajte aj dalsie), urcite bude najlepsie ked sa s tymito psikmi zoznamim viac osobne a uvidim ci by sme si sadli :yes:
a teda uprimne sa priznam, ze o povahe argentin toho vela neviem, ja som sa zalubila kedysi davno do bibinho falca, to bol pre mna pan pes, pokojny, hrdy, silny a zaroven nezny a priatelsky, proste velka osobnost, odvtedy ich tajne obdivujem, aj ked mi je jasne ze kolia a AD teda spolu toho vela nemaju, ale to ani jazvecik a kolia, alebo barzoj a viem ze so vsetkymi viem v pohode vychadzat, ja som taka rozdvoj(3/4)ena osobnost :heh: uvidime teda, ak zistim ze toto naozaj nie, tak ostane len pri obdive :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 25.08.2014 13:04

Offtopic: Ja tiez nesuhlasim so vsetkym. Hlavne mimika a zastrasovanie psa. Podla mna maju mimiku molosi naozaj citatelnu, dokonca aj pre laika a zatrasit psa, dobre, neujde s chvostom medzi nohami, ale zastrasit sa da ako akykolvek iny pes. Staci, aby si akciu, ku ktorej sa rozhodol proste prerusil - to beriem ako zastrasenie :heh: To je moj pohlad na svet molosov. Speci AD som zastrasovala uz tiez, ked sme uz v tejto teme a uspesne :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Pon 25.08.2014 13:41

Offtopic: Tak závisí kus od kusu. Kamoš má už druhého aegentinca a toho by veru človek nezastrasil kebyze sa niečo rozhodne riešiť. Ja som poznala len samcov, troch, dvoch mal kamarát a a jedného som chodievala venčiť do firmy kde strážil.
Napríklad ten jeho terajší žije v pohode aj so sliepkami aj na domácu mačku si zvykne aj na známe psy, čo je doma to sa neje, ale s cudzími má problém. Takisto si drží odstup od cudzích ľudí on mojkadlo nie je absolútne a to z týchto troch čo som poznala nebol ani jeden, ten vzťah si s nimi človek budoval postupne.
On sám mi ale povedal že keď sa rozhodne niečo poriešiť je problém a pomôže jedine fyzicky toho psa odtiahnuť. Má samostatnejsieho dominantneho samca.
Ináč chodil s ním aj na cvicak, s ovládateľnosťou problém nie je v bežných situáciách. A ako obranar je perfektný.

Podľa mňa človek k molossom musí mať vzťah, buď ho úplne opantaju alebo nechajú chladným.
Ja som mala polo molossku a ano rozdiel v komunikácii tam JE keď si to človek porovna s ovčiakom je to iné. Oni bývajú kamenné tváre často a kupiracia to ešte zvýrazní. Ale prečítať sa ich dá.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 25.08.2014 13:47

Offtopic: Tak ono to bolo tak napisane, akoby sa molos nedal zastrasit. Da. Samozrejme, ze su jedince, co sa nedaju, tak isto ako su jedince podvratakov a neviem akych plemien, co sa tiez zastrasit nedaju.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 25.08.2014 13:50

Offtopic: Aj mne sa podarilo vyhnať CC.. otázka je, či to naozaj myslel vážne, lebo mám za to, že ak pes niečo myslí vážne, tak sa "vyrušovať" skrátka nenechá :nwm:

Mairi ty, a argentína?? :ha: Kokso, veď to sa nehodíííí. Toho barzoja si viem pri tebe predstaviť okamžite ale toto.. ja ti nevím bobe. To jak ja keby som začala ja uvažovať nad setrom, alebo podobnou ptákovinkou :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 25.08.2014 13:54

Mne sa argentina k mairi tiež nehodí :hi: . Viem o jej tajnej náklonnosti k AD, ale neviem si predstaviť to večenie, asi by si musela zmeniť štýl :joint: .
!NOVÁ UDALOSŤ! -->> Den plný praxe podle návodů Franty Šusty
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Pon 25.08.2014 13:56

Offtopic: ja som mala susedu, tiez postavou ako mairi, kocikovala i vencila ad. Suka vyzerala byt v pohode, ale nadsena som nebola, ked ju viedlo asi 6rocne decko sem tam. Ale nikdy ziadny problem. DNes maju psa ad, ten zas vodi tu slecnu a ona nema absolutne sancu ho udrzat.
inak, mne sa viac hodi maru k ad ako bad k dk :angel:
hruska
Multišampión

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI