Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Bee House » Str 27.08.2014 23:33

Offtopic:
Ivanka.P píše: a RTW no nazvime to chytím pohladom...


:heh: takto by to mohlo fungovat aj u nas. Ale kde pohlady nestacia, musi prist vychovna ... ehm ruka :ha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 28.08.2014 10:18

hruska píše:
lauraly píše:ked uz ste sa pani alebo slecna pigie rozpisali o mojom psovi, rada by som vam napisala, ze je to moja amstaffka a stale steka na velkych ciernych chlpatych psov (= bliaka a robi bordel). bola by som radsej keby som ju mohla s nimi zoznamit aby sa prestala bat, ale radsej ju odozenu akoby jej ten strach pomohli prekonat. nikdy vasho psa neohrozovala na zivote ani na zdravi, iba ze by mu poskodila usne bubienky. casto sa stretavam s tym ze maly psi rovnako hystericky stekaju do mojich, ale setrim si srdce pre takych, co nezostavaju len pri "bliakani". neviem z coho ste usudili ze by mohla vasho psa napadnut, keby chcela hned by sa donho zahryzla, bez varovania, bez vystekavania, takto ona totiz utoci. je to ten isty vzorec spravania ako u malych psov, stekaju lebo sa boja, nestretli ste sa s tym ako psickar? a amstaff sa nemoze tiez bat? chapem ze vam to bolo neprijemne, dokonca si myslim ze ovela viac vam ako vasmu psovi, ale nebudem si ju na volnom vybehu viest na voditku len preto, ze vas tam nahodou mozem stretnut.


Offtopic: zaklincovane :prd:

:prd: takychto mam najradsej,co tam po tom ,ze mi pes obtazuje ludi,ved som na volnom vybehu
to si vela ludi myli volny vybeh pre psy,za miesto, kde si mozu svoje nevychovane psy beztrestne pustit na volno a nechat ich vsetkych a vsetko obtazovat,ja takychto odhanam,ked sa priblizi blizsie tak nohodu,a uz som aj kamene hadzala....na sebavedomi to tomu psovi neprida,ale to snad nie je moj problem,na to tam ma svojho majitela
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Buchťa » Štv 28.08.2014 10:52

Offtopic: Tato debata je , mimo jiné, celá OT v této témě.

Dále se to celé zvrhlo v jednu velkou grotesku - už jsou obtěžováni všichni psi a všichni majitelé, všem majitelúm ve volném výběhu je to nepříjemné, každý odsuzuje, aniž majitele a ty psy zná, každý má stoprocentně vychované psy, v každé situaci, vždy a všude, kvúli "takovýmto" majitelúm a psúm se budou měnit zákony i v neprospěch těch "nevinných" atd.....

Každý si čte, jen to, co chce. Ale jaksi již není zaregistrováno, že tuto osobní zkušenost, měla Pigie s Hugem a popřípadě Lindchen a ta si není jistá. A AndrejkaT zase napsala o pozitivní zkušenosti. Ale najednou jsou to již všichni :oo:

Neskonale je mi líto, že jsem zde Lauraly a tu smečku vzpomenula. Velmi si to vyčítám a ještě velmi dlouho budu :plac: .

Ty drobce jsem zažila, několikrát, i mezi psy, i kde bylo žrádlo !, a neprojevili žádnou známku agrese. Byli navolno, bez košíkú a byli ovladatelní. To jsou mé zkušenosti s touto smečkou za poslední rok.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Amy01 » Štv 28.08.2014 11:07

Offtopic: Úplný súhlas s hruskou. Ako tu aj bolo spomenuté, že sa spamätajú až po kopancoch či paralyzéry tak môžem potvrdiť. Včera sme stretli toho RR a baba nás zbadala a BEŽALA si ju chytať (bolo to o 6tej ráno tak som myslela, že sa mi to ešte sníva). Klop, klop, klop, snáď jej to vydrží.
Offtopic: edit: Buchti, ale ako ich má spoznať keď sa cez štekajúceho psa nevedia dostať ani k majiteľovi :nwm: ja prvotne riešim psa a nemám čas kričať 100m či nás fakt napadne, alebo sa bojí.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 28.08.2014 11:15

Offtopic: Tak ja hovorim len za seba, ona mala tazke srdce na nas, na moju kamosku s briardmi a tak. Ako pise sama lauray, na velkych, ciernych , chlaptych psov a doletela ako delova gula a stekala a stekala a sla za nami a stekala a stekala, casto som majitelov UPLNE stratila z dohladu (a toto ma najviac :kak: , ze miesto toho, aby si pre tychto ustekancov niekto prisiel a ospravedlnil sa, tak v pohodeeee, sak som na volnom vybehu, pes sa vybehava a NIC NEUROBI - to je zaklad), zato ich pes mi vrestal 5m za zadkom. A ze ich tam je taaaak vela tych ciernych psov (ma napadli tak 4), ze je problem si toho psa prichytit, ked VIEM, ze sa ich boji a uteka mi za nimi, to komentovat nebudem. To hovori o zodpovednosti a pristupe majitela k problemu veci. A ze tam takych z tohto cesta bolo dost, to tiez radsej nekomentujem. Len jedno viem, uz nebudem robit ustupky, ale urobim to, co mi radila mestska policia a ich priestupkar, volam ich. Hned a okamzite, hlavne po tomto vyjadreni, co tu padlo. Ti ludia si musia uvedomit, ze volny vybeh pre psa nie je na volny vybeh akehokolvek psa a nesmie obtazovat, nieto ohrozovat inych, co vybeh pouzivaju. A obtazovat stekanim, je tiez obtazovanie. Ked to niekto nechape, tak to asi musi vysvetlit niekto tou blokovou pokutou
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Silvuch » Štv 28.08.2014 20:56

vidite.. Toto je ten volny vybeh, co tak spominam vsade furt. :lol:


inak som tu kvoli Buchte, a teda k maru: Podla mna ju v pohode zvladnes.. Lebo ono sa to nezda, ale ty si jedna z mala ludi, co si svojho psa okrikne... I ked maju anarchiu velku a si zastanca psov navolno..


Tiez som mala doma chvilu argentinu, co som strazila.. strasne to bolo take, jak do definovat.. nemotorne, tarbave, som sa citila, ze kona mam doma a nie psa. Neuhlo sa to... a v brane sa to postalo vzdy, jak to nevydrzalo ist von. :ha:

Offca, pfuuuuuuuuuu... pfuuuu.. To su desive zazitky, toto by som ja veru asi nezvladla, preto potrebujem jemnych psov..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Sob 30.08.2014 1:28

Buchťa píše:Offtopic: Dále se to celé zvrhlo v jednu velkou grotesku - už jsou obtěžováni všichni psi a všichni majitelé, všem majitelúm ve volném výběhu je to nepříjemné, každý odsuzuje, aniž majitele a ty psy zná, každý má stoprocentně vychované psy, v každé situaci, vždy a všude, kvúli "takovýmto" majitelúm a psúm se budou měnit zákony i v neprospěch těch "nevinných" atd.....

Offtopic: Myslim, ze kazdeho z nas vytoci, ked odkialsi prileti pes navolno a vysteka si hlasivky na nasho psa... a myslim, ze kazdemu z nas sa to uz stalo, ci uz sme to videli zo strany "pachatela" alebo "obete". Podla mna pointou je, ze je VELKY ROZDIEL, ci si majitel pride psa chytit, vyhubuje mu, ospravedlni sa a vysvetli situaciu, alebo ci je v nedohladne a ak sa nahodou ukaze, tak nas ignoruje, v horsom pripade dostaneme vyhubovane, ak sa voci tomu ohradime... Je ludske robit chyby, dolezite je, ako sa k nim postavime a ake ponaucenie si z nich odnesieme.

Ale velku pravdu mas v tom, ze debatu by asi chcelo preniest do inej temy.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Silvuch » Pon 01.09.2014 18:01

este k star.. Velmi dobre napisane.. Viem si to realne predstavit.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Pepino » Pia 12.09.2014 20:57

Tesinka je so mnou na dovolenke v Liptovskom Jáne a je jej to faj už absolvovala túry a hlavne jaskyne :jupi: Už si neviem predstaviť dovolenku bez nej :jupi:

http://pepino65.rajce.idnes.cz/Rekopobyt_2014

Obrázok
Obrázok
Pepino
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Rožňava

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod kubi » Pon 17.11.2014 0:18

Augustin Nores Martínez s dvoma Nemeckými dogami použitými v šľachtení Dogo Argentino . :jop:
dátum : cca 1930

Obrázok
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod kubi » Uto 18.11.2014 17:01

ICh. DUDA Knausser de Agnes :yes: :jop:
Prvá Argentínska doga v bývalom Československu -1985-


Obrázok

Argentínska doga v službách Argentínskej armády :jop:

Obrázok
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Pepino » Štv 20.11.2014 8:40

Ta prvá dovezená je krásná a som rád že naša má presne takú istú postavu proste po babičke :jupi:
Obrázok
Pepino
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Rožňava

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Pepino » Sob 03.01.2015 21:55

Naša láska Tesinka dnes oslavuje 2 rôčky svôjho života a vlastne aj 1 rok života s nami.Bez nej už si ten náš život nevieme predstaviť je to naše zlatíčko tak jej prajeme len to najlepšie a istotu že ju nikdy nikomu a nikam nedáme :jupi:

Obrázok
Obrázok
Pepino
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Rožňava

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.01.2015 9:11

To je pekné. Všetko najlepšie! :pusa:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Nikuška » Pon 08.06.2015 11:01

Ahojte, viete mi povedať koľko by malo vážiť 12 týždňové šteňa AD?
Alebo koľko vážilo to vaše?
Ďakujem :)
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI