Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Dogo Argentino

Poslaťod lusy » Pia 25.01.2008 22:29

Bibiana píše:Ivi ďakujeme :ahoj:

A jedno nádherné videjko o tomto ešte nádhernejšom plemene

http://www.youtube.com/watch?v=lUE_VlEMq-k :jop:


nadherne??? :ach: ved na polovici tych fotiek su tie psy dokrvavene. :oo:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Pia 25.01.2008 22:36

lusy píše:nadherne??? :ach: ved na polovici tych fotiek su tie psy dokrvavene. :oo:


Lusy, tak žial aj to patrí k plemenu, na to boli exoti šlachtení.. Mne ide skôr o to ako sú tam vyzdvihnuté jeho vlastnosti a porovnanie s tým, že na jednej strane sú celí "dokrvavení" na druhej strane je ukázané, že aj takýto psy dokážu milovať...

"I am sorry because I am not a trained therapy dog. I was bred to hunt wild boar and to protect my family, but I still can love a stranger facing lifes hars battles. Many think I am a Pitbull, many are wrong.. "

Za prípadné gramatické chyby sa ospravedlňujem, na obrázku to nie je úplne viditelné a ani slovník mi nepomôže, keďže je to skôr hovorové..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dogo Argentino

Poslaťod MisheliQ » Pia 25.01.2008 22:41

lusy píše:
Bibiana píše:Ivi ďakujeme :ahoj:

A jedno nádherné videjko o tomto ešte nádhernejšom plemene

http://www.youtube.com/watch?v=lUE_VlEMq-k :jop:


nadherne??? :ach: ved na polovici tych fotiek su tie psy dokrvavene. :oo:


wuaa, to ako môže niekto nechať, aby jeho pes robil zaňho špinavú prácu, veď to je sebecké a tie fotky s tými krvavými argentínkami ako sa ich majitelia oduševené, akoby, fotia..hnusné, nechutné..
ale inak je toto plemeno veľmi krásne, keď sme boli na dovolenke v Taliansku, tak na pláži sme stretávali argentínku, psa a ako poslušnejšieho psa som nevidela a ani oddanejšieho...boli to všetko mladí ľudia kolo neho a keď boli v mori, išiel za nimi, najmú za svojou majiteľkou, mladou slečnou..strašne krásne plemeno..och
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Pia 25.01.2008 22:45

MisheliQ píše:wuaa, to ako môže niekto nechať, aby jeho pes robil zaňho špinavú prácu, veď to je sebecké a tie fotky s tými krvavými argentínkami ako sa ich majitelia oduševené, akoby, fotia..hnusné, nechutné..
ale inak je toto plemeno veľmi krásne, keď sme boli na dovolenke v Taliansku, tak na pláži sme stretávali argentínku, psa a ako poslušnejšieho psa som nevidela a ani oddanejšieho...boli to všetko mladí ľudia kolo neho a keď boli v mori, išiel za nimi, najmú za svojou majiteľkou, mladou slečnou..strašne krásne plemeno..och


Mishel ja nevravím, že sa mi tie dokrvavené fotky páčia :ua: Ja len píšem, že je to pre mňa subjektívne nádherné video pretože na pozadí toho, na čo boli psy vyšlachtení je ukázané to, ako sa títo psy dokážu hm nenapadá ma teraz vhodné slovo, prispôsobiť (?)..
Ak si niekto predstavuje pod pojmom nádherné videjko to, že tam budú argošky a na nich sa rozvalovať babata, tak aj také sú.. Ale toto má trošku vyšší význam :ahoj:
A teraz ma napadlo, áno fotia si to, pre nich je to znak úspešnosti a oddanosti, mne tiež nebolo všetko jedno, keď tam ukázali toho exota s prekusnutým krkom..

KTORÝ SLONÍK JE KRAJŠÍ??? :angel:

Obrázok
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dogo Argentino

Poslaťod MisheliQ » Pia 25.01.2008 23:39

Bibiana píše:Mishel ja nevravím, že sa mi tie dokrvavené fotky páčia :ua: Ja len píšem, že je to pre mňa subjektívne nádherné video pretože na pozadí toho, na čo boli psy vyšlachtení je ukázané to, ako sa títo psy dokážu hm nenapadá ma teraz vhodné slovo, prispôsobiť (?)..
Ak si niekto predstavuje pod pojmom nádherné videjko to, že tam budú argošky a na nich sa rozvalovať babata, tak aj také sú.. Ale toto má trošku vyšší význam :ahoj:
A teraz ma napadlo, áno fotia si to, pre nich je to znak úspešnosti a oddanosti, mne tiež nebolo všetko jedno, keď tam ukázali toho exota s prekusnutým krkom..

no presne ja som hlavne reagovala na toho hava s prekusnutým krkom, to bol des pre mňa..ale každý má iné priority, tak ako raz napísala Amaguk, a v mojom prípade také niečo nemôžem považovať za úspech a podobne, ale iný nemusia súhlasiť, ide len o môj úsudok a rozloženie priorít :lol: a to video je asi niečo také ako video pitov, kde im však ide o to, aby poukázali na krutosť toho, načo boli tie psy v dávnej dobe využívané, a poukazuje sa tam aj na to, aký milý a oddaný pes dokáže pitbull byť
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Pia 25.01.2008 23:51

MisheliQ píše:no presne ja som hlavne reagovala na toho hava s prekusnutým krkom, to bol des pre mňa..ale každý má iné priority, tak ako raz napísala Amaguk, a v mojom prípade také niečo nemôžem považovať za úspech a podobne, ale iný nemusia súhlasiť, ide len o môj úsudok a rozloženie priorít :lol: a to video je asi niečo také ako video pitov, kde im však ide o to, aby poukázali na krutosť toho, načo boli tie psy v dávnej dobe využívané, a poukazuje sa tam aj na to, aký milý a oddaný pes dokáže pitbull byť


Ano, viem, videla som aj to :no: Ako si napísala, je to v podstate to isté, každé plemeno má svoju históriu (niektoré milšiu, niektoré drsnejšiu) a videá okrem iného ukazujú aj to, že keď boli napr. argentínky šlachtené na lov diviakov a púm, tak že z nich nemôžu byť príjemní spoločníci.. :ahoj:
Naposledy upravil Bibiana dňa Sob 26.01.2008 0:27, celkovo upravené 2
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dogo Argentino

Poslaťod MisheliQ » Sob 26.01.2008 0:13

Bibiana píše:Ano, viem, videla som aj to :no: Ako si napísala, je to v podstate to isté, každé plemeno má svoju históriu (niektoré milšiu, niektoré drsnejšiu) a videá okrem iného ukazujú aj to, že keď boli napr. argentínky šlachtené na lov diviakov a púm, tak že z nich nemôžu byť príjemní spoločníci.. :ahoj:

no tak ja som zase také video nevidela, kde by niekto odsudzoval argentínky..ale pravdou je, že som sa po žiadnom ani neobzerala..a práve presne takú chybu robí aj väčšina ľudí, neinformuje sa o tom a urobia si svoj názor na dané plemeno skôr ako majú možnosť ho spoznať po inej stránke, napr. tie ,,bojové" plemená, ktoré sa toľko medializujú...uveria predsa tomu čo vidia a v tomto prípade, v mediách, vidia len to najhoršie , čo sa týka bojového psa, ako napr. taký rozkusnutý zadok a podobne, a tak im to stačí na to, aby si mysleli svoje..lebo ako sa vraví, dôležitý je vždy prvý dojem :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Sob 26.01.2008 0:17

MisheliQ píše:no tak ja som zase také video nevidela, kde by niekto odsudzoval argentínky..ale pravdou je, že som sa po žiadnom ani neobzerala..


Moja veta bola myslená tak, že to, že je pes vyšlachtený na lov neznamená, že z neho nemôže byť gaučák. A že aj o tom hovoria videá :smile:

MisheliQ píše:a práve presne takú chybu robí aj väčšina ľudí, neinformuje sa o tom a urobia si svoj názor na dané plemeno skôr ako majú možnosť ho spoznať po inej stránke, napr. tie ,,bojové" plemená, ktoré sa toľko medializujú...uveria predsa tomu čo vidia a v tomto prípade, v mediách, vidia len to najhoršie , čo sa týka bojového psa, ako napr. taký rozkusnutý zadok a podobne, a tak im to stačí na to, aby si mysleli svoje..lebo ako sa vraví, dôležitý je vždy prvý dojem :ua:


:jop: :jop:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dogo Argentino

Poslaťod raky » Sob 26.01.2008 0:20

omnoho pravdivejšie video, ako niektoré skresľujúce aj o iných plemenách...
teraz som posielal odkaz kamošovi, vždy mal psov ako brazilsku filu, dogu, teraz bordo dogu, mne sa táto biela potvora páči viac, asi pre to mám teraz čiernu... :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.01.2008 15:38

Kolega mojej mamy v praci tiez ma argentinsku dogu-psa. A mi raz rozpraval o sucke, ktoru nechali jej majitelia u nich, aby ju pes nakryl...aj ju nakryl, ale to sa dozvedeli tak, ze im to sused povedal. :heh: Inac by ani nevedeli...Chudak sused, mozno sa nudil a pozoroval psy...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Silwuska » Uto 29.01.2008 14:07

Bibianka tymto sa ti musim ospravedlnit za to ze som napisala o tvojom truhlikovi ze sa mi hnusia tie uska...mozno to skreslila ta fotka, ale tie psiska na tom videu boli uplne krasne...realne si ich neviem predstavit s usakmi :nwm:

A MiseliQ k tvojmu vyjadreniu ze je to podla teba nechutne ze tie psy robia za cloveka spinavu robotu...podla mna takto by to malo byt, uz ked tak...nech je boj o zivot rovnocenny...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bendy » Uto 29.01.2008 17:20

Aj tak nie je rovnocenny , ale nevadi. Inak ta kampan s tymi psami a miminami, rozpravala som sa s jednym cvicitelom tu v Belgicku, tak mi toto plemeno k detom rozhodne neodporucil :ua: Je zaujimave, ze tieto psy nie su povolene v Holandsku, kde trava a eutanazia je uplne normalna vec. :pac:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Uto 29.01.2008 17:50

Bendy, argentína sa neodporúča k deťom predovšetkým preto, že je neohrabaná a neuvedomuje si svoju veľkosť, on hocikedy ide a proste stupne na teba a potom sa čuduje, že ťa to bolí.. Inak poznám nie málo ľudí čo majú argentínky (nie jednu) a aj malé babatká (a tiež nie jedno :lol: ). Ide o to aký pes je, o to, ako mu človek bábo predstaví a ovšem o to ako sa dieťa správa. Argentína nie je stroj, ktorý si pozrie, že dieťa = neubližovať = nechať sa kmásať.. Jednoducho sa jej niečo nepáči, tak to povie.. Ja poviem za seba, že ja by som k decku nedala žiadneho psa, ale to je zase moj názor na vec :nwm:
Keď mal Falúšik dva ročky, mali sme návštevu s malým chlapcom. Viete si predstaviť ako to asi vyzeralo, chlapec si na neho furt sadal, pchal prsty do nosa a jeho mater sa smiala s tým, že veď počkaj ako ti to Falco ukáže.. No samozrejme truhlíček neukázal.. Radšej sa vždy pekne zbalil a išiel do inej miestnosti a samozrejme chlapeček za ním. Nakoniec som mu dala po paprčí, rozreval sa, mama si ho zobrala k sebe a bol pokoj :ha:
A AD niesú zakázané nielen v Holandsku, ale ani v Austrálii, Anglicku a podobne.. :pac:

Silwuska, to nič ono sa všetko javí trošku inak :lol:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Ivanka.P » Str 30.01.2008 9:26

Ja som raz na spektre videla, ako takéto psy /nebola to presne AD/ vyzeralo to ako nejakí kríženci podobní Stafordov chovaní domorodými kmeňmi niekde v Austrálii ochraňovali ludí.
Domorodci pásli tie svoje stádečká a diviaky ich normálne napádali asi kvôli teritóriu. Psi ich odháňali a ak sa stalo, že nejaká jedinec - diviak už zabil človeka, tak ho nechali tými psami normálne chytiť a zabiť. Je to normálne a prirodzené. Tak neviem, čo sa tu nat nejakou krvou pohoršujete. Ak človek zabije kravu na bitúnku aby sa najedol, to už je lepšie? Alebo ak polovník zastrelí nebezpečného jedinca, ktorý napáda ludí? :ua:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Seal » Sob 09.02.2008 17:25

Ahoj jsem tady nová a ráda bych si AD pořídila, ale už mám doma trpasličího pudla a 2 děti chlapečka 5 let a holčičku 3 roky tak nevím zda by AD nebyla nebezpečná. :oo: Ráda bych, aby mi někdo poradil a pokud by někdo věděl o štěňátkách na prodej, aby mi dal vědět. Děkuji :smile:
Seal
Seal
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI