Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Dogo Argentino

Poslaťod vymysleny » Sob 09.02.2008 22:05

poznam babu co ma AD a 5 rocne dieta, pes je od dietata starsi o 2 mesiace cize si mozes domyslet ako to zacinalo, dieta bolo hlad od zaciatku cepovane za to ked nieco robilo so psom, a moze sa s nim preistotu hrat len v pritomnosti dospelych, pokial to dokazes ustriehnut tak sa da, ale deti musia byt poucene co taky pes dokaze,cital som v nejakej knihe ( alebo na nete :otaznik: ) kedy osoba chela spravit tak ze detom doniest nejake morca ( alebo nieco podobne, kralicka...) nechat nech si ho oblubia a potom sa "nahodou" stretne pes so zvieratkom aby si deti uvedomili co sa moze stat, krute ale zevraj to fungovalo :ua:
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Dogo Argentino

Poslaťod lusy » Sob 09.02.2008 22:07

vymysleny píše:poznam babu co ma AD a 5 rocne dieta, pes je od dietata starsi o 2 mesiace cize si mozes domyslet ako to zacinalo, dieta bolo hlad od zaciatku cepovane za to ked nieco robilo so psom, a moze sa s nim preistotu hrat len v pritomnosti dospelych, pokial to dokazes ustriehnut tak sa da, ale deti musia byt poucene co taky pes dokaze,cital som v nejakej knihe ( alebo na nete :otaznik: ) kedy osoba chela spravit tak ze detom doniest nejake morca ( alebo nieco podobne, kralicka...) nechat nech si ho oblubia a potom sa "nahodou" stretne pes so zvieratkom aby si deti uvedomili co sa moze stat, krute ale zevraj to fungovalo :ua:


:oo: by som zadrhla tych magorov, co tak akoze ucia vychovavat deti. :hmm:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Dogo Argentino

Poslaťod vymysleny » Sob 09.02.2008 22:10

je to z nejakej knihy co som mal pozicanu, no to bola rodina nejakeho cirkusanta a deti sa strasne radi hrali s levom, ale ten otec sa na to nemohol pozerat a nedokazal im vysvetlit ze im moze ublizit, a pocul som o pripade kedy to takto chceli odskusat so psom :ua:
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Seal » Ned 10.02.2008 2:14

Hm díky, ale nějak jsem z toho zmatená nevím co si z toho mám vzít k srdci, ale děkuji za názor. :smile: . Potřebovala bych, ale něco od někoho kdo má stím zkušenost. :yes: :yes: :yes:
Seal
Seal
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Ned 10.02.2008 22:50

Seal píše:Ahoj jsem tady nová a ráda bych si AD pořídila, ale už mám doma trpasličího pudla a 2 děti chlapečka 5 let a holčičku 3 roky tak nevím zda by AD nebyla nebezpečná. :oo: Ráda bych, aby mi někdo poradil a pokud by někdo věděl o štěňátkách na prodej, aby mi dal vědět. Děkuji :smile:


Ahoj Seal, poslala som PM :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Seal » Str 13.02.2008 18:37

Milá Bibianko tak to vypada, že ještě tento měsíc bych mohla dostat svou Argentýnku. Strašně moc se těším! :jupi: Tak mi prosím drž palce ať mi to výjde. :ahoj:
Seal
Seal
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Str 13.02.2008 18:45

Achoj Seal, to je samozrejmé, že veľmi držím palečky!!!!!! A tešíme sa potom na fotečky :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Seal » Pon 18.02.2008 23:33

ObrázokObrázokObrázok

Ahoj Bibianko tak to je on sice ho ještě nemám doma, ale už brzo :jupi: :jupi: :jupi: Ahoj a měj se hezky. :ahoj: :ahoj: :ahoj:
Seal
Seal
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Pon 18.02.2008 23:41

Hlávku má krásnu, takmer ako každé štenulítko :love: Som zvedavá ako bude rásť, dúfam, že nám sem budeš dávať postupne fotečky :ahoj:
Seal ale on asi nebude s PP, že? Nerýpem, len sa pýtam.. Tá fixka na chrbte sa mi nejako nepáči :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Fraga » Uto 19.02.2008 8:21

Hihi ano hlávku má krásnu až na tie ušiská ale nič som nepovedala :angel: ďalší krásavec na svete :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Tatiana » Uto 19.02.2008 13:08

Bibiana píše:Hlávku má krásnu, takmer ako každé štenulítko :love: Som zvedavá ako bude rásť, dúfam, že nám sem budeš dávať postupne fotečky :ahoj:
Seal ale on asi nebude s PP, že? Nerýpem, len sa pýtam.. Tá fixka na chrbte sa mi nejako nepáči :ua:

tak stenula co maju rovnaku farbu sa musia znacit,ale fix som este nezazila,mozno je to zmyvatelna :ach:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Fraga » Uto 19.02.2008 13:22

:oo: fuha Tat keby nenapíšeš ani som si nevšimla...mal by mať farebnú cverenku nie? alebo stužku? ako je to potom s bezpečnosťou hafika?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Uto 19.02.2008 15:11

Tatiana, to mi bolo jasné, že je to na označenie.. Ale používanú sa bavlnky, mašličky alebo sa farbia pazúriky alebo niečo.. A nie fixka.. Aj keby bola zmývateľná. :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Kača » Uto 19.02.2008 16:00

Keď si tu kukám o AD (mimochodom, vždy sa mi hrozne páčili, hlavne ich povaha) ma napadlo čo som raz čítala o jednej výstave v Argentíne... vrja tam hádzali v kruhu granát, a vyťahovali na seba pištole!(samozrejme majitelia). A po tomto incidente dostali vo vlastnej zemi dva roky dištanc od vystavovania

To len taká vec, čo ma napadla....
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Dogo Argentino

Poslaťod Bibiana » Uto 19.02.2008 16:12

Ano, bolo to na svetovke v Argentíne (Buenos Aires, 2005).. Veľa sa o tom popísalo.. Bola som z toho v šoku :oo:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI