Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Argentínska doga

Poslaťod Marusa611 » Pon 07.01.2019 8:20

Efa píše:
Marusa611 píše: Len tu kde bývam je problém, že tu nie je žiadny výbeh pre psy a keď chcem aby sa hrala s druhými psami musím ju mať na vodítku a je to oničom :ua:

.. ak sa smiem spýtať, prečo hľadáte možnosti aby sa pohrala s inými psami? veď predsa je toľko možností, ako zabaviť psa spoluprácou/hrou s človekom = unaviť fyzicky aj psychicky ... ja by som sa v prvom rade snažila si vybudovať s ňou vzťah cez tie spoločné aktivity, ktoré by jej okrem iného posilnili aj sebavedomie ... je to už prakticky dospelý jedinec a ja naozaj nevidím dôvod na kontaktovanie sa s inými psami, len z toho môže vzísť problém a myslím si, že AD už majú dosť negatívnej reklamy, skôr by som sa ju snažila naučiť iných psov ignorovať...

Veď väčšinou sa jej venujem sama.. ona bola zvyknutá sa hrávať so staršou AD a vidím, že jej ten kontakt chýba. Ja na tom že bude mať nejakých kamošov nevidím nič zlé, veď všade čo som čítala o AD bolo písané, že je dôležitá socializácia a ona nemá problém so psami ani s inými fenami
Marusa611
Okoloidúci

Barfer.sk

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Monika080671 » Uto 08.01.2019 19:23

Marusa611 píše:
Monika080671 píše:Ahoj,najlepšie by bolo ísť na cvičisko a tam sa naučiť ako spolu fungovať,to bol môj prípad ale ja mám Akima od malička.
Obdivujem že si si ju zobrala už staršiu,máš už skúsenosti alebo je to prvý pes?

Cvičisko tiež nie je priamo v meste, kde bývam a cez víkendy som v škole tak cestovať s ňou do druhého mesta na cvičák mi nevychádza, takže to až neskôr po škole..je to prvý pes..Môžem sa spýtať kde si chodila so svojim na cvičisko? :smile:

Ja som z Martina tak tam máme asi 4 cvičiská, je tu úplne super okolie na výbeh psa.Toto plemeno vyžaduje stály kontakt z majiteľom ak je zanedbávaný ukazuje sa to na správaní.Neplánuješ ju vôbec cvičiť?Mám kamošku tá ma tiež AD fenku a tiež nemusí žiadneho cudzieho psa nepomohol ani cvičák poslušnosť je super ale dominanciu si dokazuje.Tak aj môj pes je to proste v nich.
Monika080671
Okoloidúci

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI