Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Západosibírska lajka

Poslaťod starr » Str 26.08.2009 12:01

Nie, už sme to vyriešili :smile: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Západosibírska lajka

Poslaťod Eruvie » Str 02.09.2009 14:45

Ja som bola minuly rok v tatrach a videla som tam jedneho krasneho psika a vobec som nevedela co je to za rasa tak som potom hladala a natrafila som na lajky. Davam aj fotku, vazne bola krasna, dufam, ze sa v plemene nemylim...
Tam kde ju mali, v jednom hotely, sme sa vratili aj tento rok no uz som ju tam nevidela.

Obrázok
Eruvie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Západosibírska lajka

Poslaťod ...staffbull » Štv 17.09.2009 20:00

mne sa vzdy pacili lajky a aj sa mi paciaale tieto psy tu niesu vobec zname a v Rusku na nich najprv robili pokusi sak viete lajka co letela do vesmiru....tento psik je iteligentny a bystri.... :lol:
Obrázok
...staffbull
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Západosibírska lajka

Poslaťod Bosorka » Str 17.02.2010 17:19

Konecne som nasla stranku slovenskeho klubu, pod ktorym su aj ZSL.
Tak aj pre ostatnych:
Je to KLUBU CHOVATEĽOV SEVERSKÝCH POĽOVNÝCH PSOV
stranka: http://www.kchspp.tym.sk/index.html

Ja som konkretne pre znameho hladala podmienky uchovnenia,
kedze ma samca ZSL a rozmysla nad uchovnenim, lenze podmienkou
je absolbovanie klubovej vystavy a ja som na strane ziadnu pripravovanu
klubovku nenasla... neviete mi poradit kde hladat?

* 16.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
Obrázok
Bosorka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 521
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod bebe1 » Str 23.02.2011 9:36

Ahojte, neviete o niekom kto túži po tomto jedinečnom plemene? Kamarátkina známa už nechce ich lajku, lebo nestráži :ach: Nekomentujem radšej majiteľku, ale chcela by som fenočke pomôcť nájst dobrý domov. Takže tu sú info. od "majiteľky"
Psik sa vola Sharon, celym menom Sharon de Kuklica von Pohorela. Je to fenka, narodena 21.10.2007. Ma vsetky ockovania, po zdravotnej stranke je vsetko OK. Je to cistokrvna Zapadosibirksa Lajka, jej rodicia su vystavne psiky s papiermi a vsetkymi nalezitostami. Ale tym, ze sa ona narodila ako 6. v poradi, papiere uz nema. Mame ju v Pohorelej (stale pustena na dvore).
Sharon je velmi pritulny psik, s detmi sa takisto velmi dobre znasa a v hore si ju polovnici chvalia, ze stale odvedie kus dobrej prace. Jediny nedostatok (a tym aj dovod, preco ju chceme darovat) je, ze nie velmi strazi dvor, tym, ze je hrava.
Kontakt: Daniela Kuklicova 0907 534 433
Obrázok
Obrázok
Pomoc túlavým a týraným zvieratám www.majmesrdce.sk
bebe1
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 223
Bydlisko: Bratislava

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod starr » Str 23.02.2011 10:04

To je predsa nezmysel, že nemá PP, lebo sa narodila ako šiesta vo vrhu, aj keby bolo šteniat vo vrhu 13 alebo hocikoľko, tak všetky z nich majú po papierových, uchovnených rodičoch nárok dostať PP. Takže v tom musí byť iný "háčik" alebo nejaká nekorektnosť. :nwm:

Bez ohľadu na to je krásna a prajem jej skoré nájdenie dobrého a zodpovedného nového pána!

Dala by som radšej tento "inzerát" do Inzercie do rubriky Darujem (ak by mala predsa len PP, tak príp. Predám), lebo tam si to všimne oveľa viac ľudí. Držím palce!!
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod bebe1 » Str 23.02.2011 10:36

starr píše:To je predsa nezmysel, že nemá PP, lebo sa narodila ako šiesta vo vrhu, aj keby bolo šteniat vo vrhu 13 alebo hocikoľko, tak všetky z nich majú po papierových, uchovnených rodičoch nárok dostať PP. Takže v tom musí byť iný "háčik" alebo nejaká nekorektnosť. :nwm:

Ja som len sprostredkovala informácie aké som dostala, myslím, že som to už niekde počula, že PP môže dostať len určitý počet šteniat a že sa "nadbytočné" šteniatka utrácali - ale ďalej som po tom nepátrala, tak som rada, že to tak nie je.

starr píše:Dala by som radšej tento "inzerát" do Inzercie do rubriky Darujem (ak by mala predsa len PP, tak príp. Predám), lebo tam si to všimne oveľa viac ľudí. Držím palce!!
Dala som to aj do darujem, majitelka písala, že ju chcú darovať, nie predať. Snáď si nájde dobrého majiteľa, ktorý neberie psa ako lacný alarm ale ako člena rodiny.
Pomoc túlavým a týraným zvieratám www.majmesrdce.sk
bebe1
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 223
Bydlisko: Bratislava

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod starr » Str 23.02.2011 11:32

Offtopic:
Ja som len sprostredkovala informácie aké som dostala, myslím, že som to už niekde počula, že PP môže dostať len určitý počet šteniat a že sa "nadbytočné" šteniatka utrácali - ale ďalej som po tom nepátrala, tak som rada, že to tak nie je.


To platilo u nás myslím do roku 1989 alebo 1990 (Znalejší problematiky, opravte ma, ak sa mýlim v tom dátume.).
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod Nisus » Str 23.02.2011 12:02

Offtopic: Starr neni treba ťa doplňovať. Je smutné, že ešte aj v tejto dobe ľudia veria takej chobotine, ako je práve táto. Stačí si prečítať stanovy SKJ a tam sa nič o tom, že iba 5 šteniat dostane PP nepíše! Len to by ľudia najprv museli chcieť byť informovaní a nie veriť takým debilom, ktorí im ešte aj dnes týmto opantajú hlavu a riadia sa rečami typu ja som počul/a, jedna pani povedala a pod. :ach:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod starr » Str 23.02.2011 12:13

Offtopic: Asi tak. Ja som si len nebola istá tým dátumom. Viem, že kedysi za socializmu to tak bolo, ale že to tak už dávno nie je. No nepoznám presný dátum zrušenia toho debilného barbarského predpisu, ale tak si to akosi spájam s r. 1989 alebo 1990, no neviem, či správne??
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod Renata » Str 23.02.2011 12:21

bebe1 píše: Je to cistokrvna Zapadosibirksa Lajka, jej rodicia su vystavne psiky s papiermi a vsetkymi nalezitostami. Ale tym, ze sa ona narodila ako 6. v poradi, papiere uz nema. Mame ju v Pohorelej (stale pustena na dvore).
Sharon je velmi pritulny psik, s detmi sa takisto velmi dobre znasa a v hore si ju polovnici chvalia, ze stale odvedie kus dobrej prace. Jediny nedostatok (a tym aj dovod, preco ju chceme darovat) je, ze nie velmi strazi dvor, tym, ze je hrava.


nechcem OT v teme darujem, lebo mi je to uprimne luto kvoli tej fenke, ale tu mi neda, ze ked dievcata zadavaju inzerat na bPP psov po PP rodicoch tak by sa mali aspon dohodnut na tom, ze ci je ta bPP lajka zapadosibirska, alebo vychodosibirska, alebo je to to iste? sheron a sharon? von Kuklica z Pohorelej

http://www.ipes.sk/pes-darujem/darujem- ... h-ruk-6013
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod bebe1 » Str 23.02.2011 14:12

Renata píše: nechcem OT v teme darujem, lebo mi je to uprimne luto kvoli tej fenke, ale tu mi neda, ze ked dievcata zadavaju inzerat na bPP psov po PP rodicoch tak by sa mali aspon dohodnut na tom, ze ci je ta bPP lajka zapadosibirska, alebo vychodosibirska, alebo je to to iste? sheron a sharon? von Kuklica z Pohorelej
http://www.ipes.sk/pes-darujem/darujem- ... h-ruk-6013

Ja som sem dala informacie, ktore mi preposlala kamaratka /ktora nie je na DF/ a ktora ich dostala od majitelky, inzerat na ktory si dala link vidim prvy krat. Hned na zaciatku som myslim dost jasne napisala, ze tie informacie su od majitelky, nie je to moj pes a islo mi o to aby sa jej nasiel domov, ked je tam napisane, ze PP nema, tak som dalej neriesila dovod preco ich nema, myslim ze momentalne je ovela podstatnejsie to ze potrebuje najst novy domov.
Pomoc túlavým a týraným zvieratám www.majmesrdce.sk
bebe1
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 223
Bydlisko: Bratislava

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod Renata » Str 23.02.2011 14:40

bebe1 ja viem, a nemyslela som tymi "dievcatami" teba, ale skor tu znamu tvojej znamej. a pretoze so nechcela za OT temu darujem, tak som to napisala sem, prepac, ale musela som si rypnut, pretoze pri momentalnom stave psov a preplnenosti utulkov a nezodpovednosti majitelov mi uz niekedy vytecu nervy, ked inzerat znie na cistokrvneho psa, ale bezPP lebo je neviemkolky z vrhu, a potom ked sa snazis najst aspon rodicov, tak zistis, ze pomaly ziadna chovka tu ani nie je, uz vobec nie v Pohorelej a potom nakoniec je to vychodosibirska lajka a podobne. stane sa vsetko mozne a dovod na darovanie psa moze byt akykolvek, a nakoniec je uplne jedno, ci je vychodosibirska, alebo zapadosibirska, ci ma, alebo nema pp, ci je cistokrvna, alebo nie, podstatne je to, ze jej treba najst novy domov, ale z duse nenavidim taketo zavadzajuce inzeraty, ktorych cielom je ojetrtkabatit zaujemcu, aby som sa psa co najskor zbavil, lebo lajka nestrazi :pac:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 26.02.2011 19:54

Zlatá fešanda. Držím palce.

Offtopic: Inak čo sa tohoto týka, zrovna dnes som na to myslela. Jak čo sa týka lajok, tak karelákov (oba plemená zastrešené KCHSPP). Máme problém na SR naškrabať zopár chovných jedincov a bPP psov tu je jak narobených z oboch plemien. :hmm: :hmm: Otrasné.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Západosibírska lajka / Zapadno - Sibirskaia Laika (FCI)

Poslaťod yuyka » Uto 20.12.2011 12:51

Dnes som videla naživo lajku :jupi:
stretli sme sa v čakárni na veterine v rači, mal ju taký postarší pán, a vravel, že je dovezená až z Moskvy, krásny psík
yuyka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: BB / SNV

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI