Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Border terrier

Poslaťod Vikiki22 » Str 26.03.2008 18:13

Ou, no dobre. Pardon. :angel: Som to len tak prebehla...čítam si chémiu. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Border terrier

Poslaťod Poca » Štv 27.03.2008 8:54

Mna toto plemeno nezaujalo az kym sa jedno ku mne nedostalo na vychovu, odvtedy patri medzi moje srdcovky (kam patri asi 80% psích plemien)
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Border terrier

Poslaťod Vikiki22 » Pia 28.03.2008 20:41

To zvyčajne tak je. Niekomu sa nepáči to a to plemeno dovtedy, kým ho sám nespozná. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Border terrier

Poslaťod Angie » Pia 28.03.2008 20:46

Moj ujo ho mal ale uz strasne davno.Jedine ako si nan pamatam je ze ma pohryzol na ruku.
Angie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Horná Poruba (okres Ilava)

Re: Border terrier

Poslaťod Vikiki22 » Pia 28.03.2008 21:15

No, ale neni isté, že ťa pohryzne aj druhý pes toho istého plemena! :smile: Aj ja sa mám teraz báť všetkých nemeckých ovčiakov a tervuerenov, lebo ma pohrýzli? :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Border terrier

Poslaťod Angie » Pia 28.03.2008 21:25

No ja som ho v láske nemala.Bol taký divný. :ua:
Angie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Horná Poruba (okres Ilava)

Re: Border terrier

Poslaťod Vikiki22 » Pia 28.03.2008 22:06

Tak, každý pes je svojím spôsobom indivíduum, tak, ako aj ľudia. Ber to tak. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Border terrier

Poslaťod roxy » Pia 28.03.2008 22:48

suhlas s tym clankom nad :jop: ....moj byvali ho mali tiez (od tedy toho psa zboznujem :smile: )a myslim ze ho stale maju...volal sa Arino a bol uplne uzastny ...stale chcel byt stredobodom pozornosti aj normalne ziarlil :lol: ...uzastny pejsanek!!!
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: Border terrier

Poslaťod Vikiki22 » Štv 29.05.2008 20:05

Nevyzerá tento pes podobne ako border teriér? :lol:
Obrázok

Samozrejme, okrem chvosta...
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Border terrier

Poslaťod Rika » Sob 31.05.2008 6:45

Jj, je tam podobnosť :yes: :smile: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Border terrier

Poslaťod mairi » Sob 31.05.2008 15:53

Vikiki22 píše:Fuha, ľudia! :heh: Sa ešte pohádajte, ktoré plemeno je krajšie! :heh:
A mimochodom: čo má spoločné borderteriér s írskym vlkodavom? :lol:

no tu fuzatu papulkuu, borderi su najkrajsi teriery spolu s hladkosrstym foxom.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Border terrier

Poslaťod Vikiki22 » Pon 02.06.2008 13:28

Rika píše:Jj, je tam podobnosť :yes: :smile: .


Že? A pri tom je to kríženec hrubosrstého foxa a mopsa. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Border terrier

Poslaťod Nia » Str 04.06.2008 22:03

moj fotrik sa zamiloval do tohto plemena...podla jeho slov, ze to "diva svina" bez urazky, ze vraj on vyzera ako krizencek, ale pritom je to,ako som sa tu docitala, skvely pesino :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

BORDER TERRIER

Poslaťod Zelenkovci » Str 30.07.2008 17:39

Pôvod: Patrí medzi najpôvodnejšie, moderným chovom iba málo pozmenené teriérske plemená, a to tak zo strany exteriéru ako povahy. Pochádza z hraničnej oblasti medzi Anglickom a Škótskom. Zmienky o jeho existencii máme od 17. storočia. Okrem starého anglického teriéra podieľal sa vraj na jeho formovaní aj líščí pes a otterhound. Roku 1920 vydali prvý štandard a založili chovateľský klub tohto plemena.

Popis: Malý drôtosrstý pracovný teriér prírodného vzhľadu. Hlava sa má podobať na hlavu vydry, s krátkou a mocnou ňucháčovou partiou. Oči tmavé, živé. Uši malé, v tvare písmena V, sklopené dopredu, priliehajú k tvári. Krk stredne dlhý. Telo dlhšie, štíhle, s hl bokým, úzkym a dlhým hrudníkom. Nohy rovné, s nie veľmi hrubými kosťami. Chvost kratší, pri koreni hrubý, postupne sa zužujúci, nesený vysoko. Srsť hrubá a hustá. Farba červená, pšeničná, sivá, modrá s pálením. Veľkosť: Kohútiková výška 25-30 cm, hmotnosť 5-7 kg.

Charakteristika: Nenápadný, ale prirodzene ostrý, veľmi húževnatý a vytrvalý. Nabitý energiou a odvahou, ale pritom dobre ovládateľný a prispôsobivý.

Zvláštne nároky: Tento veľmi nenáročný psík rád plní úlohy a neznáša nečinnosť.
[img]
Využitie: Poľovný pes - jamník, používal sa prv aj pri štvaniciach, dobre pracuje aj v neschodných terénoch. Možno ho držať aj ako spoločníka.

Výskyt: Patrí medzi menej chované teriéry, hoci aj u nás sa pravidelne dochováva.

Možná zámena: Vzhľadom na malú ušľachtilosť borderského teriéra prichádza do úvahy iba zámena s „bastardom“, ktorá je však pri znalosti charakteristických znakov plemena veľmi nepravdepodobná.

Obrázok
Priemerný pes je lepšia osobnosť ako priemerný človek.
Andrew Rooney
Zelenkovci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Michalovce

Re: Border Terrier

Poslaťod Sunny » Štv 31.07.2008 12:57

zámena s „bastardom“, ktorá je však pri znalosti charakteristických znakov plemena veľmi nepravdepodobná.

Ale väčšina ľudí tie znalosti nemá :smile: Eva (Pawston) sa nám raz so smiechom sťažovala, ako sa jej niekto na ulici pýtal, ako sa jej podarilo zohnať takých podobných bastardíkov :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI