Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod galipka » Sob 09.05.2015 22:58

miska16 píše:Beki69 tak to je super, ze ste nasli kamosov :) v nasom okoli Trnava, Piestany pochybujem ze by sa nejaky svajciari nachadzali. Tak ich bude musiet postupne behat na nasom dvore viac a viac :hi:


V Piešťanoch švajčiari určite sú. Osobne poznám jedného 7 ročného a teraz nedávno im pribudol ďalší, teraz asi 3,5 mesačný chlapček :no:
galipka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Trenčín

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod gallik1 » Ned 07.06.2015 0:36

pozdravujem vas. tak po dlhej dobe aj mne sa pritrafilo z cista-jasna byvanie na dome - z toho vyplyva moznost psiska. Tak mi bolo nadelene stastie a o dva tyzdne pojdem pre tu bestiu. ked budu nejake foto tak ich sem hodim. a pripravim sa na pravidelne prispevky - nech to tu ozije. uz sa na nu tesim :aaa:
gallik1
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Lendak - Tatry

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod gallik1 » Štv 23.07.2015 12:20

Tak je tu mrtvo.... dalo by sa povedat ze tu "skapal pes" :ach:
moja krpata uz tusim dost zmohutnela za ten cas ako ju mam.
nech sa paci fotky k nahliadnutiu :)

20150723_120711.jpg

WP_20150716_003.jpg

beverly .JPG
beverly .JPG (91.27 KiB) Zobrazené 3533 krát
gallik1
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Lendak - Tatry

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod roxana280 » Ned 12.06.2016 7:51

Zdravím všetkých priaznivcov tohto plemena, po dlhom výbere sme zvolili toto plemeno, momentálne má náš Boss 10 týždňov, kŕmime ho prevažne surovým mäsom. Granule Acanu moc nemusel..ani tie najlepšie konzervy, dostáva každý deň citrát vápnika do smotany 10 per. spolu s doplnkom na kĺby, žĺtok, cestoviny, ryža, zelenina mu nejak nechutia ani ovocie, žral by len hovädzie mäsko, ryby, vnútornosti a kosti, je tu niekto kto Barfuje? Kŕmenie konzultujem s veterinárkou kámoškou čo má Leonbergerov..Rada by som mu pridala kvalitné granule, len ktoré? Nechce moc..v Rakúsku dokážem kúpiť, kúpila som tam také s vlkom..canadské a tie troška si dá. Barf stra
vu nám vozia, ale kupujem aj u mäsiara.Mimochodom máme ho z Čiech, na Slovensku nebolo, je to úžasný pes..znáša sa aj s mačkami :smile:


..
beki69 píše:Ahoj. Dávame mu granule čo kupujeme v Rakúsku. Je to nejaká domáca značka , ale myslím, ze ju vyrábajú v Nemecku. Zloženie mám v inom príspevku
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... 8&start=15
Okrem toho sa s ním 2~3x do týždňa podelíme o mäso :-). Odrežeme mu nejakých 300~400 gramov ešte zo surového. Dostáva ešte aj surovú mrkvu, jablko - ako pochúťku. Raz týždenne dostane aj mlieko - surové od kravy a tiež aj biely jogurt ( to už samozrejme z obchodu)
http://www.pure-naturfutter.at/Pure_Fut ... 14_WEB.pdf


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod vavrena » Ned 12.06.2016 9:45

Vybral si super, je tu aj samostatná sekcia o surovej strave, pokojne hádž svoje otázky tam, prečíta si ich viac ľudí :smile: . Keď budeš dodržiavať ten správny pomer mäsových kostí, nemá čo byť nesprávne alebo zle. Ak psík nechce zeleninku/ovocie, nie je to tragické, nemusí ich každý deň, a ak odmieta aj kúsok jabĺčka alebo krúžok z mrkvičky ako pamlsok, tak mu niečo postrúhaj a zamiešaj do nejakej mletiny.
Granule psíkovi netreba, ak hľadáš len niečo do zálohy, že keď sa minie mäso, tak tie Taste of Wild (alebo Timberwolf, alebo neviem, ktoré ešte majú vlka na obale) čo máš, sú fajn.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod roxana280 » Ned 12.06.2016 13:07

Ach, dnes som zamiesala do mleteho hovadzeho trocha mrkvy varenej a trocha brokolice a vajicko..inokedy by to zozral, nestihla by som sa otocit a teraz len trochu s ohrnutym nosom, lebo zelenina fuj..jablcko tiez len trosku obhryzol..granule chcem dat len ak by som nemala rozmrazene maso, clovek proste obcas zabudne ci nestiha, tak len ako na kriticku situaciu s kvalitnou konzervou, citala som aj v sekcii o strave..myslim, ze davam to co vacsina Barfujucich odporuca..z vrhu svajciarov, bolo ich 8 steniat barfujem len ja, nuz granule su lacnejsie a pohodlnejsie..ja chcem mat zdraveho psa a stastneho..
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod wer » Ned 12.06.2016 14:55

roxana280 píše: nuz granule su lacnejsie ..

Nuz, toto tak uplne neplati. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod roxana280 » Ned 12.06.2016 18:57

wer píše:
roxana280 píše: nuz granule su lacnejsie ..

Nuz, toto tak uplne neplati. :ha:

urcite plati, lebo ked doplnky citrat vapnika ratam + na klby, smotanu kazdy den, ovocie
banan jablko, brokolica, mrkva plus u nas leti hovadzina mleta alebo kusova, losos + kapor + sumcek, + oleje striedam kvalitne + spikove kosti, morcacie kacacie skelety a maso a hovadzia pecen a srdiecka..no poviem vam, ze granule aj tie najdrahsie by boli stale lacnejsie pri mnozstve, ktore spapa stena nase a to bude rast..kupila som acanu tu najlepsiu, ine som skusala uz v mensich baleniach len kanadske krmivo a vykaslal sa na ne, granule iba ak by umieral od hladu, skusala som najdrahsie znacky. chcela som to len granule, ked rano nestiham a drahu 100 per. masa konzervu..viem kolko ma to stoji..a to mi este vozia domov aj Barf + kupujem u masiara co nema Barf..Barf je narocnejsie na cas aj peniaze, ale verim, ze pre psa to najlepsie
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod ban » Uto 19.07.2016 14:27

Krmim barfom druhy rok a urcite mozem potvrdit, ze je to lacnejsie ako priemerne granule. Ked sa clovek trochu zorientuje, nastuduje si zaklady, najde dodavatela masa, tak sa da podla mna pohodlne dostat na hodnotu 1,5 Eur / den (mam BSO, coskoro 3 roky, vaha cca 38 kg),
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod roxana280 » Pon 27.02.2017 13:06

Náš Boss 11 mesiacov a 55 kg.
Prílohy
Vianoce Boss.JPG
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Veľký švajčiarsky salašnícky pes / Grosser ... (FCI)

Poslaťod roxana280 » Pon 27.02.2017 13:11

Už mu je malá XL búda, dali sme robiť väčšiu.
Prílohy
DSCN2378.JPG
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI