Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Anthony » Ned 11.12.2016 23:23

Dobrý večer. Sledujem toto fórum nejaký čas, lebo sa rozhodujem, či adoptovať greya alebo nejakého iného dospelého do bytu nenáročného psíka.
iiivetka, chcem vyjadriť úprimnú sústrasť, poplakala som si pri správe, že Sadie umrela. Budete si brať ďalšieho greya? (dúfam, že na túto otázku nie je priskoro a nedotknem sa ťa)
Sovienka, držim palce pri organizovaní dopravy, aby ste si šťastne domov doviezli svojho psíka a budem rada, keď si tu od vás prečítam, ako vám to spolu ide :-). Veľa šťastia.
Anthony
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Pon 12.12.2016 18:21

Anthony píše:Dobrý večer. Sledujem toto fórum nejaký čas, lebo sa rozhodujem, či adoptovať greya alebo nejakého iného dospelého do bytu nenáročného psíka.
iiivetka, chcem vyjadriť úprimnú sústrasť, poplakala som si pri správe, že Sadie umrela. Budete si brať ďalšieho greya? (dúfam, že na túto otázku nie je priskoro a nedotknem sa ťa)
Sovienka, držim palce pri organizovaní dopravy, aby ste si šťastne domov doviezli svojho psíka a budem rada, keď si tu od vás prečítam, ako vám to spolu ide :-). Veľa šťastia.


Sadie umrela?! Oooch :( Budete si brať dalšieho chrtíka, iivetka?

Nakoniec sa nám to podarilo zariadiť tak, že nás veľmi milo prekvapila jedna pani od CHVN a pozvala nás prespať u nej do Olomouca, odkiaľ to už je vlakom len 5 hodín. Odmieta prijať čo len cent, takže veselo vypekám psie sušienky :) Tých EUR, čo ušetríme za nevratné lístky, hotel... v podstate ušetríme asi 60 EUR ktoré by sme museli dať za spolujazdu cez blablacar /ak by nás vôbec niekto vzal/, 40 EUR za lístky na vlak ktoré by prepadli a asi 50 EUR za hotel. Takže sa teším v sobotu na Vianočné trhy v Olomouci a na našu novú lásku! :) A keďže je to už isto-isté - je to tento :
http://www.chrtivnouzi.cz/chrti/964.html
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod iiivetka » Pon 12.12.2016 20:02

Ahojte. Ano, je to pravda, Sadie nám 1.12.2016 zomrela.
Viac sa o nasom zivote s nou docitate v jej blogu:

http://www.chrtivnouzi.cz/blog_110_6385/23.html

No, dokladne sme to cele zvazili a s manzelom sme usudili ze teraz nebudeme mat ziadneho psika. Je to prirodzena otazka ci bude iny a nemame dovod sa urazat.

Anthony, ak vam vyhovuje povaha greyhounda tak sa nemusite nicoho bat.
Ale treba ratat s tym, ze tieto psy su naozaj ine nez ostatne. Maju svoje maniere, svoje specifika...svoje potreby. Ked nas CHVN preverovalo tak nam vylicili tie najkatastrofickejsie scenare aby sme pripadne boli aj na to pripraveni...Cielom nie je zastrasit, ale potom ked sa nieco z toho udeje, clovek nie je az tak prekvapeni...
Nam Sadie na zaciatku zdemolovala polovicu bytu...z hygienou mala problem stale...ale postupne sme sa vsetkemu naucili, pochopili sme sa...a potvrdili sa u nej aj zdravotne problemy...Treba ratat aj s tym, ze mozete na veterine nechat nemale peniaze...Mesacne len lieky na nu stali okolo 40€...
Ale kamoska ma dvoch greyov a vobec s nimi nema ziadne zdravotne problemy...
Treba sa snazit o zivote adoptovanych chrtov dozvediet co najviac, realisticky to zvazit a potom sa smelo zamilujte do dakeho dlheho nosanka...Ono ked sa k vam pritulia...v tedy je vsetko odpustene...vedia neskutocne prejavovat lasku...
Verim, ze sa rozhodnete spravne a casom sa nam tu pochvalite dakym fesakom ako sovienka coskoro :no:
Velmi som zvedava na to ako sa so Zebom zžijete. Vyzera to byt pohodak. Uzite si to...su to nadherne chvile, kazdy mesiac bude ten pes iny a bude stale viac rozkvitat. Nas Sadie aj po tolkych rokoch vzdy niecim prekvapila...❤
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Anthony » Pon 12.12.2016 21:10

Áno, mám pred sebou ešte veľa štúdia na internete, kým sa rozhodnem. Chytili ma za srdce... Hlavne tie čierne, ako Zebo, i keď všetky sú nádherné a zo začiatku som si ani nevedela vybrať, akého by som brala najradšej :-). Asi zbehnem aj do nejakého útulku, aby som sa presvedčila, že jedine grey.. ak ma nebude tak silno ťahať k inému psíkovi, dodá mi to istotu.
Anthony
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod iiivetka » Pon 12.12.2016 23:26

Anthony, my sme boli v nedelu dat Sadienkine veci do utullu v TT a neodolali sme a sli sme sa pozriet na psikov. No srdce ma tahalo asi ku vsetkym, naozaj...ked uvidis tie pohlady cez mreze tak neodolas ziadnemu :no:
Neviem odkial si, ale po SR je uz dost adoptackov, urcite by sa s tebou niekto z tvojho okolia rad stretol a umoznil ti postiskat chrtika a urcite by ti radi zodpovedali vsetky tvoje otazky. Ak chces, vybavila by som ti stretnutie v NR aj s nadhernym ciernym greyom :no:
Na zaciatku sme mali len informacie. V NR byvaju vystavy psov, tak som si bola pozriet greyov nazivo...Ale dostihaci su trocha od vystavnych odlisni a su aj o kusok mensi...Ale ked som prvy krat bola v kontakte s irskym adoptackom, moje srdce skakalo :aaa: . Naozaj...
Este sa da adoptovat aj spanielsky galgo...su trocha mensi od greyov a aj temperamentnejsi, ale tiez maju svoje caro. Na fb najdes skupinu Galgos de la estrella, od nich sa dá adoptovat aj na SR a vedia dobre poradit s vyberom a mavaju aj steniatka :no:
Najlepsie je popisat ake su tvoje okolnosti...ake su priania..ake su skusenosti...a adopcna organizacia ti najde toho praveho ❤
Kazdopadne som zvedava aky chlpac to bude nech uz bude akykolvek...
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Anthony » Uto 13.12.2016 11:48

Veď to je to :-). Ja by som si ich si zobrala domov všetkých, keby sa dalo... Vždy sme mali psíky od šteniatka, až pred 8 rokmi sme si zobrali dospelú fenku a odvtedy chcem len dospelého psíka. Mnohí by asi neverili, že to môže byť taký rozdiel, ale dospelý psík je oveľa oddanejší/vďačnejší.. ani neviem, ako ten rozdiel popísať... Pozerala som aj galgov, tiež sa mi páčia.. Mám rada veľké psi a chrtíci vyzerajú byť dokonalí do bytu. Ďakujem za ponuku. Keď na to príde, ozvem sa :-) . Iste by pomohlo vidieť ich naživo a cítiť tam aj nejaké spojenie..
Anthony
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Anthony » Uto 13.12.2016 11:52

Ozaj, ešte taká maličkosť. Na ViaSat Nature chodí cez víkend taký program - Paul O´Grady Z lásky ku psom.
Pozerám to vždy, keď sa dá. Až jedného dňa tam ukázali chrta a moje srdce poskočilo (tak ako píšeš...) a odvtedy ich mám v hlave.. tak som k nim prišla...Inak som z ZV.
Anthony
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 11:53

Offtopic: nie som si ista, ci zrovna chrty sa daju nazyvat "oddanejsimi"... :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod hisham » Uto 13.12.2016 12:07

iiivetka píše:Ahojte. Ano, je to pravda, Sadie nám 1.12.2016 zomrela.

Offtopic: Aj nas Randy zomrel 1.12. pred dvomi rokmi a tiez sme potom nechceli psika, az po roku. Drzte sa :plac:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Sme doma!

Poslaťod sovienka » Uto 20.12.2016 18:48

008.jpg
Vesele Vianoce
Konečne prišiel ten deň, kedy sme si doviezli domov nášho nového chrta.
Pol roka čakania, vybavovania a stresu.
Neuveriteľne nezištná pomoc úplne cudzích ľudí.
Úmorne dlhé cestovanie vlakom.
Obavy, ako to všetko náš psík zvládne.

A konečne sme doma.

Náš dobrý anjel Jolanka, ktorá nás prichýlila vo svojom domove, nám /a hlavne môjmu priateľovi-prvopsíčkarovi- poskytla cenné rady, ktoré nám pomáhajú preklenúť prvé dni so psíkom.

Keď nám dobrí ľudia doviezli Nelsna z Prahy do Olomouca, boli sme prekvapení, aký veľký pes sa na nás z auta vyvalil. Videli sme chrtov už aj predtým, no nečakali sme takýto exemplár pri dostihovom chrtovi. Smutnými očami na nás pozeralo zarazené, chudé čierne teliatko. Bez nehody sme prežili prvú noc, bez problémov ho naložili do vlaku a usmievali sme sa dobrote ľudí, ktorí ho v Pendoline bez reptania preskakovali, keď si ľahol v uličke. Nabudúce však kúpim radšej celú štvorku pre nás, aby si mohol ľahnúť pod stôl.

Dnes je to tretí deň, čo ho máme doma. V spálni má svoju obrovkú klietku ktorá mu slúži ako búda a nechávame mu ju otvorenú, a druhý pelech pri nás v obývačke Nastavili sme si systém venčenia a kŕmenia, ktorý nám bude vyhovovať aj keď pôjdeme do práce. Nechávame ho aj samého - raz 5 minút, raz pol hodiny a raz dva a pol hodiny, zakaždým absolútne bez problémov. Vonku urobí potrebu hneď, ako vyjdeme von - nešetrí si a neznačkuje, ale vyciká všetko naraz. Ešte má trochu hnačku zo stresu, takže sme prezieravo kúpili granule Eminent Sensitive a už sa to upravuje.

Do schodov sa naučil chodiť okamžite. Rešpektuje zatiaľ všetky hranice, napr. že nevojde do kuchyne, nepchá sa všade prvý a pekne čaká na kŕmenie, umývanie labiek atď. Už zistil, čo sú pamlsky, výťah, z malých psíkov je absolútne nadšený, neloví ich ale pozýva do hry. Má nulovú agresivitu a na vodítku poslúcha tak, ako som ešte žiadneho psa poslúchať nevidela, vodítko vlastne celý čas visí. Je mi ľúto, že sa zatiaľ ešte nevie/nechce hrať s hračkami, ale snáď aj to príde.

Občas sa ku nám príde pomojkať, lebo zistil, že to je dobré a dnes prvý krát kňučkal pri dverách a pýtal sa von. Po hororových príbehoch, ktoré som čítala o niektorých adoptovaných psoch nevychádzam z úžasu, ako nám to hladko ide, a len sa zbožne modlím, aby to tak ostalo. Viem, že čoskoro príde fáza, kedy si zvykne a začne skúšať medze, no verím, že aj na to sme pripravení.

Držte nám palce :)
Prílohy
002.jpg
prvy krat na vlastnom pelechu
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 20.12.2016 18:51

Och, sovienka, úžasne sa to číta :aplause: . Už som na vás myslela, že čo ako, kedy sa ozveš :ahoj: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod wer » Uto 20.12.2016 18:54

Ten je kraaasny :love: Tak nech vam to takto klape aj nadalej :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod hisham » Uto 20.12.2016 19:14

Boze, ten je krásny, nádherný : plac: :love: Vyzerá to na osudového psa, tak nech vám to klape!
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Silvuch » Uto 20.12.2016 19:31

Úplne krásny.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod iiivetka » Uto 20.12.2016 22:37

Nuž, občas sa aj toto stáva a príde takýto pán dokonalý.
Máte asi hotového psieho gentlemana, len čas ukáže či po zvyknutí si, začne vymýšľať...ale vyzerá že nie moc...Inak ako si tak spomínam, aj Sadie sa prvý týždeň hrala na anjela :)
V NR máme takéhoto fešáka pohodovéhp tiež. Ale takú trpezlivosť s jedlom nemá, je jak kombajn :)
Užite si tieto čarovné chvíle, som zvedavá ako zhodnotíš prvý mesiac, oni zvyknú iba rozkvitať...Sadie sa tiež hneď nehrala, jej to trvalo pár mesiacov, ale naučila sa, odkukala od iných psíkov.
Posielame veľkú pusu a veľké objatie fešákovi
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI