Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 17.01.2017 13:22

By som to preložila ako "nenaháňate ho ako blbci, to je práveže dobre, ukazujete mu, že je sranda s vami. Blbci by ste boli, keby ste ho nechali len sa naháňať s inými psami, pretože tým by sa naučil, že väčšia sranda je so psami než s vami." A že to tak veľa ľudí robí...
Inak je fakt krásny, som to tu tak ticho sledovala a čítala :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod iiivetka » Uto 17.01.2017 13:48

Sovienka, Sadie sa skoro pol roka s ničím nehrala, iným psom absolútne nerozumela...ale neboj, to sa časom spraví. Nikdy sa nevedela hrať so psami tak ako druhé psy, ale našla si svoj štýl...A vyžívala sa v tom, že ich "lovila", ale nikdy nie s cielom zakusnúť, iba ju bavilo ich naháňať...chrty iné už nebudú...Neublížila ani šteniatku čivave...A s niektorými psami, čo sa nenechali loviť sa naučila aj pekne hrať....A v psom výbehu sme sa asi milión krát naháňali sami...To je normálne...Dokonca aj doma sme ju my učili na čo sú hračky...A keď sa nám podarilo ako tak zvládnuť separačnú úzkosť, tak sme využívali to, že iba keď sme prišli domov sa tak tešila, že sama chytila do huby hračku...Tak po vyzlečení sme sa s ňou jašili koľko chcela a tak sme si ju postupne rozjašili...Naozaj..Proste sme iba podporili to, keď konečne ona prejavila záujem na hru...A časom keď sa budete viac poznať, a viac sa Nelson u vás uvolní...uvidíš, zmenia sa viaceré veci...
A hlavne nezabudnem na tie momenty, keď do NR prišiel ďalší adoptovaný grey...Zrazu som mala pred sebou úplne iné zviera, je to až neuveriteľné, ako oni na seba reagujú...Keď tie chúdence sú mnoho krát celý svoj krátky život iba v kllietkach...bez hrania...volnosti...a iné psy ako greyhondov nepoznajú...tak sa to proste na nich podpíše...na začiatku sa bála úplne všetkého, postupne sa naučila, na to čo sa deje v jej okolí...pochopila, že aj iné psy existujú...zistila čo sú mačky :) A keď sa dalo tak sme sa raz za čas stretávali s inými greymi nech sa spolu vyjašia a vynaháňajú....Užite si tieto krásne chvíle spoznávania...Nelson vyzerá na perfektného pohoďáka... :ahoj:
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Uto 17.01.2017 14:34

dasken píše:
sovienka píše:
Lindchen píše:Margita to myslela tak, že je to blbosť to naučiť psa všeobecne, fungovať týmto spôsobom, netreba to hneď vzťahovať na seba :no: .


Bolo to dost pasivne agresivne. Ja som otvorena radam, podnetom. Nie zdrbom ktore su nepriamo urcene mne? niekomu? Komu?


otocit pochvalu a podporu, ze to co robis, je ok, na agresivny zdrb :pac: :jop:


Tam nie je podpora a pochvala, tam je vytka ze "si idem ucit psa na to ze je s inymi psami vacsia zabava ako s majitelom". Vsak snad sa Margita vyjadri, ako to myslela, inak sa mozeme len dohadovat.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 17.01.2017 15:31

myslela som to presne tak ako sunny to rozobrala,len som bola v tom,ze je to dost jasne
si pisala,ze nahanane ho tam ako blbci?preco?vobc to nie je blbe,blbe je praveze to vypustit psa postavat vykecavat sa a nechat psa nech si robi co chce- to je blbe
a inak ja som celkom razny clovek,a nemam rada omacky ,ked nieco chcem tak si o to poziadam,ked sa mi nieco nepaci,tak to poviem,bez omacok a obkecavani,jasne,razne a zrozumitelne,ale nie veru agresivne :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Uto 17.01.2017 17:15

Margita píše:myslela som to presne tak ako sunny to rozobrala,len som bola v tom,ze je to dost jasne
si pisala,ze nahanane ho tam ako blbci?preco?vobc to nie je blbe,blbe je praveze to vypustit psa postavat vykecavat sa a nechat psa nech si robi co chce- to je blbe
a inak ja som celkom razny clovek,a nemam rada omacky ,ked nieco chcem tak si o to poziadam,ked sa mi nieco nepaci,tak to poviem,bez omacok a obkecavani,jasne,razne a zrozumitelne,ale nie veru agresivne :lol:


Je to tak, vyzerame ako blbci - mala by si nas vidiet. Skusali sme mu hadzat veci, nezaujem. Volali sme ho do hry ako kazdeho bezneho psa, len nas ostrazito pozoroval, ci mu nechceme ublizit. Tak behame po vencovisku, a volame ho k sebe, lebo len vtedy aspon trochu pobehne. Ked vidi ineho psa, s radostou sa s nim zoznami, niekedy aj trochu poskoci, aj sa rozochveje... cele dni travi iba s nami, bojime sa, ze ked sa nebude socializovat, tak moze zacat neprimerane reagovat na ine psy - a ja so svojou reumou si nieco take nemozem dovolit, zeby sa mi vonku zacal niekam vrhat.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod wer » Uto 17.01.2017 17:19

Uz je dost stary, aby mu zrazu preplo.. Jedine, ze ho daky pes napadne. A nie ste blbci. Nie pr tych, co vedia.. :no: Ostatni vam mozu byt ukradnuti...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 17.01.2017 17:20

nevyzerate ako blbci,..pre blbeho kazdy blby :lol:
socializuj si ako uznas za vhodne,ale treba mysliet na to,ze prechadza bude vyzerat tak,ze rovna ciara k vencovisku,tam ho vypustis nech si pobeha so psami,po nejakej dobe to bude vyzerat tak,ze naberie turbo pohon rovno k vencovisku,a pocas celej cesty tam klapky na ociach ,usiach a len rovna ciara na venc plac...a zas nemusis sa bat,ze by pes co nema psich kamosov bol by nejako nestastny alebo co,ma teba
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 17.01.2017 17:21

Hra so psom, bez jedla, bez hračiek, len pes a človek, je najkrajšia :hi: . Určite nevyzeráte ako blbci.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Uto 17.01.2017 17:27

Margita píše:nevyzerate ako blbci,..pre blbeho kazdy blby :lol:
socializuj si ako uznas za vhodne,ale treba mysliet na to,ze prechadza bude vyzerat tak,ze rovna ciara k vencovisku,tam ho vypustis nech si pobeha so psami,po nejakej dobe to bude vyzerat tak,ze naberie turbo pohon rovno k vencovisku,a pocas celej cesty tam klapky na ociach ,usiach a len rovna ciara na venc plac...a zas nemusis sa bat,ze by pes co nema psich kamosov bol by nejako nestastny alebo co,ma teba


To zas nehrozi, na vencovisko ideme tak raz-dva krat do tyzdna (chodili by sme castejsie, kebyze sme vedeli, ze si aj pobeha, no ma to na haku, a aj tak sme tam vzdy sami), plus musime pri tom dva krat prejst cez cestu, takze si davam extra pozor aby sa mi nezacal jasit - no ako tak na neho pozeram, tak ten zaspaty lenochod sa mi asi nikdy jasit nebude. Ten prejavi skutocnu radost, az ked vidi, ze mu nesiem misku, a aj potom pekne caka, kym smie zacat jest. Aj pri dverach ma vita ako pravy anglan, chvostom zavrti len zo zdvorilosti. Ci je stastny, to sa asi dozvieme najskor az za pol roka, ako vravi iivetka.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Uto 17.01.2017 17:34

iiivetka píše:Sovienka, Sadie sa skoro pol roka s ničím nehrala, iným psom absolútne nerozumela...ale neboj, to sa časom spraví. Nikdy sa nevedela hrať so psami tak ako druhé psy, ale našla si svoj štýl...A vyžívala sa v tom, že ich "lovila", ale nikdy nie s cielom zakusnúť, iba ju bavilo ich naháňať...chrty iné už nebudú


Ten nas suhaj sa vie spravat ukazkovo, a raz ci dva krat mi poskocil na voditku tak, ze nemam pochybnosti o tom, ze by sa zahral - no vacsinou ked stretne nejakeho psika tak sa pozdravi, necha sa ocuchat, a prejde do svorkoveho modu - toz, obaja s nufakmi na zemi spolocne vykrocia - niekam, hlavne rovnakym smerom. Chcem mu dopriat trochu radosti, vidiet, ako sa hra, co ho bavi, chcem aby mu ine psy ukazali, na co su dobre hracky. S ludmi sa jasit nevie, ked ho hecujeme, tak sa skor zlakne. Najlepsie bude, ked to odpozoruje vonku - uvidi, ako sa ini psi hraju so svojimi ludmi a mozno mu to trkne v tej hlavicke, ze ho nejdeme bit.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod iiivetka » Uto 17.01.2017 19:35

A co keby si vyhladala vramci KE este toho greyhounda myslim Penny sa vola? Mozno by to bolo zaujimave pre neho. Sadie bola nesvoja ked okolo nej bolo vela psov, aj chrtov. Stacil jej jeden maximalne dvaja.
To aku povahu popisujes, tak presne takyto je grey Perry co je v NR. Ten moc neprejavuje svoje emocie, ale ked je hladny, tak by aj zboril dom jak sa jeduje. Ale to nevadi, je to gentleman jak hrom a zivot si vychutnava po svojom.
Vies, ono je uplne najlepsie ked sa tie chrty ucia jeden od druheho, ale ani ja som tu moznost nemala a asi ani vy nemate moznost mat aj druheho...Ti co tu moznost maju to maju o polovicu jedboduchsie.
Pozri Perry dostal brachu Manga. A to si mala vidiet. Hned prvy den skoro zakusol susedovho psa. Nastastie to maly rozdychal...Nastala panika co s nim...Okrem toho sa bal totalne vsetkeho a je chudacik aj cely krivucky...Do mesiaca to bol iny pes a stale je z neho vacsi pohodak...S tym malym psom su velki kamosi...a vsetko coho sa obavali sa zmenilo...On je zas take trdlo ze sa hral od zaciatku...Aj v strede noci si zacne piskat s hrackou...Mala som ich tu na strazeni este aj so Sadie...to bolo veselo...
Aj ja som si prve mesiace myslela, ze Sadie bude len jest a spat. Ale uvidis, garantujem ti, ze sa casom trochu viac uvolni...Na tychto psoch je najkrajsie to ako sa menia...ako rozkvitaju...Ja som mala tu cest mat Sadie 6 rokov a vzdy ma niecim prekvapila...Takze neboj...Nelson bude sice vzdy ako pravy greyhound spachtos, ale urcite vam prinesie vela zabavy a on vam casom ukaze co bavi jeho.. Chrty maju radi chlpate a piskacie hracky...mozno ho to casom zaujme...Tesi sa z jedla? Tak ho potes dakou poriadnou velkou kostou na obhryzanie...Postupne trenujte sadni...packu...co ho bude bavit...A skus vonku na cvicaku sa s nim hrat s pamlskami ak ste to este neskusali...Schovavaj mu ich...Joj kolko krat sme po tom vybehu ja s muzom behali viac nez Sadie...ale pochopili sme sa casom.
A este...cely ten cas co som mala Sadie som pocuvala ako na voditku trpi...Lenze ona by mi hned zdrhla keby ju pustim...bola nenormalny lovec...Brala som si ju s tym vedomim, ze budeme voditkovat...Ale netrpela...to su len nase predstavy...a mozno podobne nase predstavy su, ze sa ma pes hrat s druhymi psami a hrackami...Ale oni ked budu chciet to urobia...Grey podla mna neni pes, aj u veta zistis kolki sa budu cudovat nad nimi :lol: To je samostatna kategoria lordstva, takze si myslim ze je to krizenec medzi mackou, psom a vsetkym moznym :no:
Takze posielam Nelsonovi pohladenie a tesim sa na nove pokroky. :no:
A ked budem mat cas a zistim ako sa sem pridavaju videa nieco sem dam :ahoj:
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Str 18.01.2017 10:14

Takto nas Nelson tancuje, ked sa blizi obed. Ked sa samotna miska dotkne stojanu, uz je znova absolutne kludny a sustredeny, a caka na povel - "nech sa paci" :) .

[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=34tBCQoim1k[/Youtube]
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Federika » Pon 13.03.2017 19:36

Naša Sushi keď prišla, pol roka mala stavy ,že "zamrzla" počas chôdze na ulici. Potom sa zas rozhýbala. S hračkami sa nikdy, nikdy nehrala. Až po asi 3 rokoch čo bola doma, som jej kúpila malého plyšového ježka. T bolo jediné, s čím sa šalila a nosila si ho po dome. So psami sa ale hrala, tiež po svojom, a nemala rada keď psy štekali, toho sa bála. Tiež sa postupne osmeľovala. Inak ak by si chcela chrtiu partiu, napíš napr. na fb pani Ivete Kissovej, ona má toho čierneho greya a maďarku Pandu. Inak odkedy sú dvaja, neskutočne blbnúce fotky pridáva. :) Možno by sa Tvojmu fešákovi páčila taká spoločnosť. :jop:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Uto 14.03.2017 7:36

Federika píše: Možno by sa Tvojmu fešákovi páčila taká spoločnosť. :jop:

Som si ista, ze by sa pacilo. Najlepsie by bolo aj cim skor, lebo cim viac problemov si s nim preskaceme, tym menej bude asi ten moj ochotny si adoptovat dalsieho. Plus - niekedy si myslime, ze sme s nim vyhrali sportku, a ze nikde nenajdeme takeho psicka, v ktorom by sa stretli vsetky kvality, na akych bazirujeme: netaha (pre mna alfa omega, kedze mam nesmierne bolave klby a kosti), nehuci (susedia ho za to miluju, my by sme aj privitali nejaky ten hlasovy prejav), nepotrebuje vela pohybu (mame volno? super! Cely den prespi doma sam? bomba!), je cistotny (monseigneur chodi zasadne po chodniku a do bytu nevojde, kym mu sposobne neumyjeme labky), zozerie vsetko a nevymysla (ale predmety v domacnosti necha na pokoji) a je celkovo poslusny, dobromyselny a mily.

Kazdopadne o rok sa chystame na dalsi velky krok v nasom zivote - a to adopcia macky. Vonku by macku rad poprehanal, ale inak to nie je ziadny velky lovec. Vynimku robi pri steniatkach jazvecika - prilis sa krutia a pripominaju potkany(asi). Takze nemam obavy, ze by si nezvykol.

Ale vsak uvidime, co zivot prinesie. Je popularnym faktom, ze kto si zoberie jednoho chrta, malokedy ostane pri jednom. Tak dufam, ze ani moj drahy nebude taky pragmatik :)
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Pon 19.06.2017 15:04

UPDATE po 7 mesiacoch

Tak si spolu s Nelsnom zijeme, nazivame uz 7 mesiacov. Aky bol na zaciatku zarazeny a nedaval najavo nijake emocie, tak sa zmenil uplne.

Nas priblizny timeline:

februar 2016 - rozhodli sme sa, ze v novom byte chceme psa. Zaciname prieskum vhodnych plemien, organizacii, zvazujeme pre a proti.
marec 2016 - rozhodnutie padlo, chceme chrta. Nevieme este akeho. Kupa bytu prebieha dobre, do septembra bude zrekonstruovane a bude sa byvat. Uz len sa rozhodnut - vipet, barzoj, greyhound - stena z CHS, alebo dospelak z adopcie? Sledujeme chovatelske stanice, kazdy den lustrujeme na internete utulky a organizacie na zachranu chrtov, citame clanky, rozmyslame.
jun 2016 - vyberame sa na vystavu do Velkej Idy, sme absolutne ocareni barzojmi, okuzleni vipetmi a dych nam vzali vlkodlavy. Greyhoundov sa nam bud nejak podarilo premeskat, alebo tam neboli.
jul 2016 - definitivne sme sa rozhodli pre dospeleho greya. O par dni sa na stranke Chrti v nouzi objavuje Nelson. Profil presne zodpoveda nasim ocakavaniam. Vyplname dotaznik a cakame.
august 2016 - prebehla kontrola noveho domova, nakupujeme vybavu a tesime sa na septembrovy prevoz do Ciech.
september 2016 - septembrovy prevoz sa presunul na oktober. Nestracame usmev, ved este skladame nabytok.
oktober 2016 - od nedockavosti si hryzieme nechty. Zrazu rana - Nelsna zranil iny pes, ma 5 stehov. Prevoz musi pockat do decembra. Horko, tazko prehltame horku pilulku. Tak sme sa tesili na spolocnu jesen!
december 2016 - Vlak nas nesie k dobrej vile do Olomouca, ktora nam ponukla vsetkym trom noclah. Cestu Pendolinom prezil Nelson v pohode, ludia ho dobrosrdecne preskakovali, ked sa vyvalil do chodbicky. Dva krat sa doma pocural - raz oznackoval stromcek, raz sa mu zapacilo miesto pred dverami. Vonku vsak chodime kazde 4 hodiny, rychlo pochopil, ze sa to robi vonku.
januar 2017 - stale zarazeny, bezemocny. Uz ziadne nehody. Hladkame ho, kupujeme si lasku pamlskami. Nema zaujem o hracky, o psov, o nic. Tesi sa cudzim ludom - nas pri prichode domov nevita. Klietku uz nepotrebujeme - po par testoch uz doverujeme, ze doma potrebu neurobi. Je poslusny, az prilis.
februar 2017 - uz na nas aspon zavrti chvostom. Ma zdravotne problemy, tazke hnacky ho vycerpavaju.
marec 2017 - dva krat pohryzol svojho plysoveho macika. Oci pomaly ziskavaju vyraz. Na postel sa stale ist boji. Uz za nim nechodim pocas obednajsej prestavky, vydrzi sam aj viac nez 8 hodin.
april 2017 - vylozili sme ho na postel nasilim. Polezal si, a potom si nabil drzku ked sa z nej pokusil zoskocit. Znova o trochu viac komunikuje tvarou. Chodime na prve vylety. Nehra sa ani doma ani vonku - vie to vobec?
maj 2017 - obrovska, nahla zmena. Na postel skace sam, bez povzbudzovania, kruti sa na nej ako centrifuga, nahana sa s nami po byte aj po vencovisku. Na prechadzkach sa na nas stale nepozera.
jun 2017 - uplne iny pes. Doma na posteli, a uz aj na obavanom gauci. Jeho tvar ma tisice vyrazov, naucil sa smiat, vonku sa na nas aj na prechadzkach casto diva, bucha nam do ruk, pyta si hladkanie. Hracky ho stale nezaujimaju, so psami sa velmi nehra. Doma sa nam tesi aj po 20 minutach. Stale rovnako poslusny, no o 100% veselsi, pohodovejsi.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI