Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Uto 20.12.2016 21:58

No veru, ono to tak býva, že keď sa zabývajú, rozkukajú tak im narastú rožky :D Ale zatiaľ to tak veru nevyzerá. Zatiaľ čo som prišla do kontaktu s adopťákmi, tak niečo bolo vždy už od začiatku - jeden mi dobre nevyliezol na hlavu pri kŕmení, druhá rozobrala dvere len čo som jej ukázala chrbát, ďalší sa ani za svet nechcel naučiť čurať vonku... a čo čítam fóra, tak to mnohí tiež nemajú ani zďaleka ružové /chrt nechrt/, preto som bola pripravená na to najhoršie - dokonca, dámy a páni, som v strese kúpila plienky, keby náhodou nevedel vydržať vo vlaku. Keby nás vyhodili z Pendolina, tak medzinárodný lístok je neprestupný, a to by som si asi zjedla vlasy :D
Tak veľmi som sa bála, že bude čurať, kadiť po byte, že bude agresívny na veľké psy a loviť malé, že bude drzý, alebo naopak príliš bojácny... nič z toho sa nenaplnilo-máme psa, ktorý skoro stále spí, okamžite pochopil, kto ide prvý do dverí a že sa neskáče keď ide miska alebo pamlsok. Budeme ale zháňať ľudí na rande do venčoviska u nás, lebo chudákovi chýbajú kamoši - skutočne totiž pookreje až keď vidí iného psíka - a na vodítku sa nemá ako poriadne pohrať .
Veru si neviem predstaviť lepšieho psa pre toho môjho, ktorý od rodičov psíka len márne drankal, a až teraz sa dočkal svojho úplne prvého. A potom že 30 ročnému chlapovi nemôžu žiariť oči :) krásne sa o neho stará, mám byť na čo pyšná. Len nech sa nám ten pes nezopsuje :heh:
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod pigie » Str 21.12.2016 6:53

Super! Drzim vam obom palce :jop: Je krasny :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod krista » Str 21.12.2016 9:04

sovienka ,krásny príbeh,až som si porevala (ale to ja revem furt na takýchto príbehoch odkedy máme útulkáča :heh: )
normálne závidím (v dobrom) akého pána dokonalého máte,nech vám to klape takto po celej dlhokej ceste :love:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Anthony » Ned 25.12.2016 21:10

Sovienka, je nááádherný. Držím vám palce :-). Nech to takto dobre ide aj naďalej.
Anthony
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Pon 09.01.2017 14:49

WP_20161225_09_46_35_Pro.jpg

Zima.jpg


Takže máme za sebou prvé tri týždne. Tu sú naše štatistiky:

1x odmietol vojsť do bytu, pretože nutne potreboval ísť zistiť, čo sa deje u susedov o poschodie vyššie
3x brechal v byte /raz na seba v zrkadle, raz na petardy, raz sa to nedalo identifikovať, niečo medzi brechotom a spevom/
1x sa pokúsil ožužlať papuču
1x sa ponúknuť z banánu, ktorý som práve jedla
2x sa počúral v byte /oboje v ten istý deň, pred dvoma týždňami/
1x na moju veľkú zlosť vyobjímal a vypusinkoval cudzieho staršieho pána /voči nám nijak zvlášť emócie neprejavuje, ale každý náhodný okoloidúci je zjavne láska jeho života, hlavne starí ľudia a deti/

Agresivita 0, separačná úzkosť 0, zničené veci 0...

Už si niekedy aj požužle macíka, prenesie lanko z jedného pelecha do druhého... pomaličky ožíva. Už len nech prejde tá hrozná zima - keďže sme si ho brali v decembri, nie je na slovenskú a hlavne košickú veternú zimu prispôsobený. Kabát síce má, aj šál mu dávame, no i tak sa bojím, že nám prechladne a netrúfnem si na nejaký výlet s ním. Na vodítku je to stále dokonalý gentleman, a vie sa skvele chovať k ostatným psom = ani submisívny, ani dominantný, proste taký akurát.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod bibika » Pon 09.01.2017 14:54

Bože ten je nádherný! Vy ste z KE? Och, hádam sa niekde stretneme a vymojkám ho naživo :)
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Pon 09.01.2017 15:18

bibika píše:Bože ten je nádherný! Vy ste z KE? Och, hádam sa niekde stretneme a vymojkám ho naživo :)


Nelson ďakuje :poklona:

vyskytujeme sa v okolí venčoviska na Moldavskej, a keďže je to jediný greyhound široko-ďaleko, isto nás neminieš :D v Košiciach viem o zopár barzojoch, podencoch, vipetoch, a o jednom krémovom maďarskom chrtovi, ale grey žiaden, a už vôbec nie čierny. A vínovú bundičku máme tiež len my :lol:
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod hisham » Pon 09.01.2017 18:17

:love: V dobrom zavidim! :hi:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Federika » Pon 16.01.2017 19:43

Vítam v KE nového grejíka :) Veľmi sa tešíme! Ale bohužiaľ, nebude sám černoško, na Furči máme jedného, volá sa Penny. Majiteľka má ešte maďarskú chrticu Pandu. A tuším nejaké baby z Nórska tu majú jednu žíhanú fenu, a ešte žíhaný pes sa sem tam objavil. Každopádne skvelé, že je zas o jedného viac, keď už naša žíhanka odišla. :jop: :hi:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Uto 17.01.2017 7:13

Federika píše:Vítam v KE nového grejíka :) Veľmi sa tešíme! Ale bohužiaľ, nebude sám černoško, na Furči máme jedného, volá sa Penny. Majiteľka má ešte maďarskú chrticu Pandu. A tuším nejaké baby z Nórska tu majú jednu žíhanú fenu, a ešte žíhaný pes sa sem tam objavil. Každopádne skvelé, že je zas o jedného viac, keď už naša žíhanka odišla. :jop: :hi:


Prečo bohužiaľ? Veď my nechceme byť sami, a široko ďaleko som myslela naše okolie - Furča je teda už riadne ďaleko. V okolí môjho bydliska teda žiadneho greya nestretnete - len toho krémového maďarského chrta. Dosť ma to aj mrzí, hlavne preto, že ten maďarský je dosť dominantný, a Nelson sa nemá s kým hrať. Keď sme na venčovisku, psíčkari dnu nejdú, boja sa veľkého psa, radšej oblúkom obídu. Tak sme s ním na prázdnom venčovisku sami a naháňame ho ako blbci.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 17.01.2017 9:02

sovienka píše:Tak sme s ním na prázdnom venčovisku sami a naháňame ho ako blbci.

preco ako blbci? jedna z dost blbych veci je,naucit si psa,ze s kazdym inym psom je vacsia zabava ako s vlastnym majitelom..
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Uto 17.01.2017 10:41

Margita píše:
sovienka píše:Tak sme s ním na prázdnom venčovisku sami a naháňame ho ako blbci.

preco ako blbci? jedna z dost blbych veci je,naucit si psa,ze s kazdym inym psom je vacsia zabava ako s vlastnym majitelom..


Naucila? Dnes ho mame mesiac. Je to byvaly dostihovy greyhound, este len teraz zacal javit zaujem o hracky. Absolutne nechapem tento komentar. Ak mas nejake tipy ako adoptovaneho psa za mesiac naucit sa "zabavat" s ludmi, tak som same ucho /oko/. On sa ani so psami nehraje, len ich rad vidi, a kus aj pobehne. Este len teraz sa rozkukava, spoznava svet. Tak kde som ho naucila ze je s kazdym inym psom vacsia zabava? Ked som chcela pre neho AJ psiu spolocnost?
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 17.01.2017 11:25

Margita to myslela tak, že je to blbosť to naučiť psa všeobecne, fungovať týmto spôsobom, netreba to hneď vzťahovať na seba :no: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod sovienka » Uto 17.01.2017 12:09

Lindchen píše:Margita to myslela tak, že je to blbosť to naučiť psa všeobecne, fungovať týmto spôsobom, netreba to hneď vzťahovať na seba :no: .


Bolo to dost pasivne agresivne. Ja som otvorena radam, podnetom. Nie zdrbom ktore su nepriamo urcene mne? niekomu? Komu?
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Anglický chrt / Greyhound (FCI)

Poslaťod dasken » Uto 17.01.2017 12:46

sovienka píše:
Lindchen píše:Margita to myslela tak, že je to blbosť to naučiť psa všeobecne, fungovať týmto spôsobom, netreba to hneď vzťahovať na seba :no: .


Bolo to dost pasivne agresivne. Ja som otvorena radam, podnetom. Nie zdrbom ktore su nepriamo urcene mne? niekomu? Komu?


otocit pochvalu a podporu, ze to co robis, je ok, na agresivny zdrb :pac: :jop:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI