Anglický špringeršpaniel / English Springer Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod fvkt » Uto 25.05.2010 14:34

Mam bez PP ale mne ani mojim psom to niak neprekaza :lol: . Ty mas s PP ?
Je to fajn ze ich je tak malo aspon niesu taky prekrizeny ako ine plemena :smile:
Ty moji a hlavne pes je hyperaktivny a zavisli na aportovani. kazdy den musime aspon hodinku aportovat a strasne radi stopuju stratene lopticky vtedy moze okolo nich letiet aj pecene kurca a nic ich nezaujima iba hladanie lopty a ked nehladaju loptu tak zase hladaju co by sa dalo zozrat :heh:
fvkt
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Uto 25.05.2010 14:40

Ano, ja mam s PP, predtym sme mali jedneho psika bPP, ale ked zomrel, rozhodla som sa , ze sa chcem psikom venovat naplno v kazdej oblasti a tak sme sa rozhodli pre PP. Ron je zavisly na piskotach, aporty az tak nie. Ako, pohyb potrebuje v kuse, dakedy je ako duracelka, takze preto s nim robim vsetko co sa da, a na co mame a co sa mu paci a robi nam obom radost. :smile:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod fvkt » Uto 25.05.2010 14:57

ja mam niekedy pocit ze su neunavitelny dokazu cely den behat a ked mi vecer pride sms uz su pri dverach a cakaju kedy zase pojdu behat :aaa: Nas aron je momentalne v puberte a je zly na vsetko co pred nim uteka co ma dost hneva a dufam ze ho to prejde ayra ta nema rada NO a jedneho slovenskeho cuvaca ktory na nu zautocil ked bola mala. Tvoj je voci psom v pohode ?
fvkt
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Uto 25.05.2010 15:04

Hej, ma rad vsetkych, len problem je, ked natrafime na dajakeho agresivneho, kedze aj to sa stava a vtedy ho musim drzat. On je v pohode ku vsetkym, ale ked si nanho dajaky pes dovoluje, tak si to nenecha. Sak uz mam par mesacnu jazvu na ruke, vdaka jednemu psovi, ktory sa do Rona pustil a ja som ho odtahovala, kedze by sa to neskoncili dobre. Ale radsej mam ja dieru v ruke akoby mal matmoj pes dieru v krku :ha:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod roxadlo » Štv 27.05.2010 10:00

Ahoj Federika, vidim, ze sa s Ronom mate dobre. Pozdravujeme nasho braceka a gratulujem Vam ku krasnemu miestu v Junior handlingu v Presove. Parada! :aplause: My sa mame tiez dobre. Vlohovky sme neabsolvovali, lebo sme boli cely april v zahranici a klub ich robil prave v aprili. Ale pravdu povediac ani som nemala tento rok cas s nou trenovat. Dufam, ze v lete bude casu viac a sa do toho poriadne pustime. Mozno tento rok skusime este nejake vystavy. Nechcem to ale nejako velmi silit, lebo mam pocit, ze ju to prostredie na vystavach strasne stresuje. Inak vobec netusim, kde si mozeme dat tie znamky z vystav zapisat.
Roxy sa nam inak dost ukludnila a stal sa z nej neskutocny maznak, je to taka citlivka, nemozno v jej pritomnosti ani zvysit hlas, lebo hned sa boji a lezie pod postel a je aj veeeelmi opatrna k cudzim. Ale vonku je v tranze, zaujimaju ju vsetky pachy a cucha a cucha a vobec nevnima okolie. Zboznuje tiez navlacovat tazke polena, a ked su tak tri krat vacsie ako ona, tak je vo vytrzeni, niekedy nechapem ako ho v tej svojej papulke unesie hoci len jeden meter. :ha: Absolutna extaza u nej vsak nastava, ked je nablizku voda, vtedy ju nic neudrzi. :ha:
fvkt vidim, ze si z Blavy, takze by sme mohli tie nase springre niekedy spolu vybehat. Nestretli sme sa nahodou raz u veta v Raci? Bol tam chalan s priatelkou a dvoma springrami ciernobielou suckou a hnedobielym psikom, myslim, ze vraveli, ze fenka je mama toho psika. :no:
roxadlo
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod fvkt » Pia 28.05.2010 15:42

som to ja ja si na Vas tiez pamatam bol si tam s priatelkou, niekedy by sme mohli dat stretko a nechat ich spolu vybehat :lol: bolo by to super
fvkt
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Sob 29.05.2010 10:14

Jeeej, tak sme radi, ze sa mat dobre. Vysledky z vystav si mozete dat zapisat priamo na vystave do rodokmena, inak vlastne akokeby vam ani neplatila vystava. S tym, co dostanes v kruhu, mas ist k takym pultom, co su vsade na vystavach, a tam si to dat zapisat a opeciatkuju ti to. S Ronom nemam problem na vystave, on sa spraval aokby chodil do kruhu kazdy vikend, tak som bola celkom rada. Inak, mame stranku, sice este nie je dokoncena, ale da sa. Pozerala si uz? Mam ju aj tu v profile, takze ked chces, mozete sa pozriet. :no: A dalsia vec... Vlohovky nemusis robit klubove, mozes sa prihlasit na akekolvek, ktore robi hociktory klub, nie je podmienkou byt clenom. Takze len nacvicit trochu a mozete ist :jop: A este ma taka vec zaujima... Kedy pridete do Kosic? Uz by vas Ronko rad videl, aj Ada mi spominala, ze ste tu dlho neboli a rada by vas videla :yes: Takze dufame, ze sa vam podari dakedy prist.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod roxadlo » Pon 31.05.2010 8:26

fvkt píše:som to ja ja si na Vas tiez pamatam bol si tam s priatelkou, niekedy by sme mohli dat stretko a nechat ich spolu vybehat :lol: bolo by to super


No ja som ta priatelka :ha: My chodievame s Roxy ked je pekne do vinohradov v Krasnanoch, tak mozeme niekedy cez vikend dohodnut :no:

Federika píše:Jeeej, tak sme radi, ze sa mat dobre. Vysledky z vystav si mozete dat zapisat priamo na vystave do rodokmena, inak vlastne akokeby vam ani neplatila vystava. S tym, co dostanes v kruhu, mas ist k takym pultom, co su vsade na vystavach, a tam si to dat zapisat a opeciatkuju ti to. S Ronom nemam problem na vystave, on sa spraval aokby chodil do kruhu kazdy vikend, tak som bola celkom rada. Inak, mame stranku, sice este nie je dokoncena, ale da sa. Pozerala si uz? Mam ju aj tu v profile, takze ked chces, mozete sa pozriet. :no: A dalsia vec... Vlohovky nemusis robit klubove, mozes sa prihlasit na akekolvek, ktore robi hociktory klub, nie je podmienkou byt clenom. Takze len nacvicit trochu a mozete ist :jop: A este ma taka vec zaujima... Kedy pridete do Kosic? Uz by vas Ronko rad videl, aj Ada mi spominala, ze ste tu dlho neboli a rada by vas videla :yes: Takze dufame, ze sa vam podari dakedy prist.


To akoze sa neda zapisat dodatocne niekde na SKJ ? To som vobec nevedela, ze si to musis dat zapisat priamo na vystave. Ja som im tam dala v kruhu aj rodokmen, ale nikto ma tam neusmernil, ze co a jako. Normalne mam nervy, ze to vsetko bolo uplne zbytocne.... :hmm:
roxadlo
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod roxadlo » Pon 31.05.2010 8:52

No tak som si vydychla, zistila som, ze sa vysledky daju zapisat aj dodatocne na SKJ, sice za poplatok ale nevadi. Radsej to co najskor zrealizujem.
Federika, kde zistim, kde sa konaju vlohovky a ostatne polovne skusky mimo klubu?
Do Kosic prideme urcite v juli, lebo nechavam Roxy na tyzden u otca, kedze ideme na dovolenku. Takze 16.7 resp. 17.7. si s Adou na nas nejaky cas rezervujte. :yes: Ja sa urcite este predtym ozvem. Idem kuk na tu tvoju stranku. :ahoj:
roxadlo
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Pon 31.05.2010 16:22

No, som rada, ze vas uvidim, ale asi len so sadrou na nohe, kedze budem asi tyzden po operacii prsta na nohe... :plac: Ale urcite si vas nenecham ujst, sice mozno nebudem moct velmi chodit, ale na springer stretko pojdem aj keby neviem co bolo....
Staci ked si pozries SPZ, tam by mali byt skusky, ktore sa budu organizovat. Malo by tam byt vsetko.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Lucya007 » Pia 22.10.2010 14:47

fvkt píše:zdravim vsetkych springrov :ahoj: ak tu este niaky su ?


Ahoj, tiež zdravím. Mám tiež doma špringríka - čierno-bieleho, má teraz rok. Je pojašený, veselý a behá ako "motorová myš" :aaa:
Zatiaľ tento web iba okukávam a čítam, ale budem rada, keď sa zoznámime s kamarátmi :lol:
Lucya007
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Holíč - okres Skalica, Trnavský kraj, SR

Re: Anglický špringeršpaniel / English Springer Spaniel (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 22.10.2010 15:08

Vitaj, Lucya007, sme radi, že sa k nám prisal ďalší špringeršpaniel. Napíš nám o ňom niečo a pridaj aj fotky, nech sa pokocháme. :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Anglický špringeršpaniel / English Springer Spaniel (FCI)

Poslaťod Lucya007 » Ned 24.10.2010 13:03

Nahrala som nejake fotky do osobného albumu. Zatiaľ mi to tu nejde nahrávať tie fotky, treba ich asi zmenšiť. No nejako sa s tým popasujem a popridávam... :ua:
OZAJ, chcem sa spýtať tiež chovateľov takéhoto psíka ako je to s celoročným ubytovaním psíka vonku. My sme mu spravili zateplenú búdu a zatiaľ je teda vonku... :smile:
Čo v zime, keď bude snežIť? Snáď sa tam schová :ach:
Lucya007
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Holíč - okres Skalica, Trnavský kraj, SR

Re: Anglický špringeršpaniel / English Springer Spaniel (FCI)

Poslaťod ess » Ned 24.10.2010 15:30

springre nemaju problem s celorocnym ustajnenim vonku, len mu treba zateplenu budu, aby sa tam mohol schovat....a samozrejme co je mensia nevyhoda, ze je potrebne srst pravidelne vycesavat, aby sa pocas zimy nesplstila..
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel / English Springer Spaniel (FCI)

Poslaťod Federika » Pon 25.10.2010 17:15

Nemyslim, ze by bol problem, aby bol cely rok vonku. Nas by tiez nemal problem, len panickovia su velmi makki a je im luto nechat ho v chlade vonku, takze spi dnu v garazi alebo predsieni :lol: Ale fakt, pokial je dobre zateplena buda, nie je co riesit :no:

* 21.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI