Anglický špringeršpaniel / English Springer Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Anglický špringeršpaniel / English Springer Spaniel (FCI)

Poslaťod LadyTrixiKe » Pon 02.06.2008 19:57

8. skupina (prinasace, sliedice, vodne psy)FCI 2. sekcia (sliedice s prac. skuskou)
Povod: Velka Britania
Historia: Jeho ulohou bolo najst a lovit zver pomocov sieti, sokolov alebo loveckych chrtov. V sucastnosti sa vyuziva na hladani a prinasanie vyplasenej zvery.
Povaha: Priatelsky, stastny, poslusny. Strach alebo agresivita su neziaduce.
Sfarbenie: Hnedobiele, ciernobiele alebo kombinacia obidvoch s palenim.
Vyska: cca 51 cm
Vaha: 22-28 kg


Obrázok


Awojka kto z vas ma skusenosti s tymito skvelimi psami ?
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Bobinka » Uto 03.06.2008 16:59

Ja mam skusennosti s touto rasou pretoze chovam doma jednu sucku ktoru som si kupila v Irsku je to super psik i ked do jedneho roka velmi pochaby je to hyperaktivny psik. ak mate nejake otazky rada na ne odpoviem alebo poradim ohladne tejto rasy. :jop:
Bobinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Balaze pri Banskej Bystrici

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Bibiana » Uto 03.06.2008 17:01

Hi Bobinka, tuším máš doma pekný psinec xi :ahoj: No ale chcela som sa spýtať, čo to znamená, že je "pochabý"? :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod LadyTrixiKe » Uto 03.06.2008 17:04

Springer Dasty už do našej rodiny patrí od minulého septemra a chcela som len vedieť približne koľko psíkov tohto plemena je na Slovensku keďže zatial som veľmi nemala šťastie na majiteľov týchto skvelích psov z nekonečnou energiou ....
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Bobinka » Uto 03.06.2008 17:06

to ze je pochaby ze ked sa hra tak je ako buldozer proste leti a ani nevie kam ale ide ide do predu je jej jedno ci nieco alebo niekoho buchne ci tam nahodou neni diera alebo nieco proste beha osto sest
este som chcela podotknut ze su dva druhy anglicky springerspanielov vsimli ste si to niekto?

tymi dvoma druhmmi myslim ze bola som na vystave v BB tam boli a malu dlhe uska moja ma kratsie je stihlejsia a trosku inak stavana a pri veterinarovi maju tuto moju ako anglicky springerspaniel aj v googli ked date vyhladanie obrazkov tak su tam dve jedny s usiskami a jedny s mensimi
Naposledy upravil Bobinka dňa Uto 03.06.2008 18:16, celkovo upravené 1
Bobinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Balaze pri Banskej Bystrici

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod LadyTrixiKe » Uto 03.06.2008 18:09

no to stou pochabosťou veľmi dobre poznám niekedy mi pripadá ako keby mal znížený prah bolesti :D valí sa ako veľká voda ... ale zase máme doma aj ročného chlapčeka a na neho dáva pozor, okolo neho chodí len po špičkách :jop:

a čo myslíš tými dvomi druhmi ? podľa sfarbenia ?
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Vikiki22 » Uto 03.06.2008 18:14

Existuje anglický a waleský špringerpšpaniel. :smile:
viewtopic.php?f=3&t=753&p=11824#p11824
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Bobinka » Uto 03.06.2008 18:19

nie nie to viem ze je to odlisne aj menach ja mam papiere od nej veterinarom overene aj na slovensku aj v irsku je to anglicky springerspaniel ale je ina su proste dva druhy keby som vam to mala ako ukazat musim porozmyslat ze vam poslem dve fotky a moju moze byt aby ste videli co myslim

tu je ako moja
Obrázok

a tu je ta druha
Obrázok

a tu je moja
Obrázok
Obrázok

vsimnite si usi aj postavu a popritom je to vedene ako jedno plemeno a to anglicky springerspaniel
Bobinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Balaze pri Banskej Bystrici

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod LadyTrixiKe » Uto 03.06.2008 18:34

hmmm to som nevedela ... náš Dasty bohužial nemá papiere kedže mal len otca s papierami :( aj tak prerástol trochu štandard a mi teraz nemáme čas na výstavy tak by nám bol papierak zbytočný ....
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Bobinka » Uto 03.06.2008 18:39

ani ja nemam s PP ale mam pas kedze som ju musela doviest z daleka tak tam mam zaznacene vsetko a aj tu pri veterinarovi . Neviem preco je to tak ale raz najdem na to odpoved
Bobinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Balaze pri Banskej Bystrici

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Vikiki22 » Uto 03.06.2008 19:01

Tak ty myslíš len strih špringera, nie? V Amerike sa strihajú úplne ináč ako tu, u nás. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Bobinka » Uto 03.06.2008 19:21

nie jedny maju dlhanske usi a aj pysky na papulke su ine vacsie. a maja ma mensie usie a uzsi pysk aj na pohlad vedla seba ked su su inaksie
Bobinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Balaze pri Banskej Bystrici

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Bibiana » Uto 03.06.2008 19:25

Bobinka, počkaj.. To si porovnávala svoju s tými na výstave? Či priamo na výstave si videla dva očividne rozličné typy? Pretože tvoja nemusí byť úplný štandard.. :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Vikiki22 » Uto 03.06.2008 19:26

No, tie uši fakt vyzerajú divne. :ua: Ale aj tak neexistujú úplne rovnakí jedinci ani toho istého plemena. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Bobinka » Uto 03.06.2008 19:31

to som porovnavala moju s tymi na vystave. ale aj v encyklopediach su rozdielne jednej su take a v jednej take ja neviem a moj veterinar ma velke plagaty s rasami psov a na nich su take ako mam ja nie ako na vystave


takto sa moje zlatko usmieva:

Obrázok
Bobinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Balaze pri Banskej Bystrici

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI