Anglický špringeršpaniel / English Springer Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Uto 21.04.2009 22:23

roxadlo píše:No super, fotka je tam, dik wewerica za postup. :aaa: Pridavam este dve fotky, kde ma pol roka. :ahoj:

Obrázok

Obrázok


tatko Dikinko je na Roxynku hrdy...vyrastla z nej riadna fesanda....uz sa na vas tesime ked dojdete do KE
pridavam nase najnovsie foto :lol:


Obrázok

Obrázok
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Str 22.04.2009 10:50

Jeeemine, nadherne foky! :oo: No to aby sme sa aj my pohrali a upravili nejaku tu fotecku.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod roxadlo » Str 22.04.2009 20:27

Naozaj krasne fotky ess... :aplause: takto pekne odfotit Roxy je takmer nemozne, lebo stale lieta jak blazniva. Vzdy ked ju fotime tak dve tretiny fotiek nakoniec musime zmazat.
roxadlo
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Str 22.04.2009 22:46

roxadlo píše:Naozaj krasne fotky ess... :aplause: takto pekne odfotit Roxy je takmer nemozne, lebo stale lieta jak blazniva. Vzdy ked ju fotime tak dve tretiny fotiek nakoniec musime zmazat.

hehe aj u nas to takto je....zopar podarenych a kopa nepodarkov....no ale springre su raz take "salene" :lol:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod roxadlo » Uto 28.04.2009 10:53

Ahojte ess a Federika :ahoj: ,

tuto sobotu poobede cestujeme s Roxy do KE, takze by som bola velmi rada, keby sme sa s psiskami v nedelu doobeda ak bude pekne niekde stretli, ci uz v lese na Furci pripadne aj niekde inde...My potom Roxy nechavame u oca na cely tyzden, lebo buduci tyzden na vylet do Rima :jupi: Roxy nam inak na cvicaku prestala posluchat a aj vonku je neuveritelne tvrdohlava, niezeby predtym nebola, ale teraz je to este tri krat horsie, poslucha len ked sa jej chce, teda skoro vobec. Veduci vycviku to zhodnotil, ze s nou zacala plieskat puberta :pac: a to sa este ani neharala, zrejme nas to uz v najblizsej dobe caka...
roxadlo
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Uto 28.04.2009 20:47

Porozmylsame, neviem, co na mna usiju rodicia. Ale ked budem sekat dobrotu a pomahat v piatok aj v sobotu na chalupe, snad sa mi podari nejak sa s vami stretnut. :no:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod crazy » Pon 01.06.2009 23:56

sami krasni hafani tunak :smile:
ahojte :no: hned prva otazka co ma napada, robite s nimi vsetci polovnictvo..? u nas v meste v okoli totiz registrujem len jednoho springra a ten ma uz okolo 10 rokov. nie je ich tak vela..alebo sa mylim? :ua:
crazy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Uto 02.06.2009 11:04

crazy píše:sami krasni hafani tunak :smile:
ahojte :no: hned prva otazka co ma napada, robite s nimi vsetci polovnictvo..? u nas v meste v okoli totiz registrujem len jednoho springra a ten ma uz okolo 10 rokov. nie je ich tak vela..alebo sa mylim? :ua:

je ich zalostne malo....ludia plemeno velmi nepoznaju a preto sa boja zaobstarat si ho...druha vec je to, ze to nie je az taky skladny pes no a tretou vecou je jeho povaha - predsa len temperament moze rozdavat naokolo...no a samo ze s nim ako s kazdym sliedicom treba robit....
moji su za kazdu srandu...byvam pri okraji lesa, v meste - maju tam polia, luky aj les, takze denno denne prichadzaju do styku s nejakou tou zverou...ale polovnictvo ako take nie...rada s nimi robim, sem-tam sa zucastnime na nejakej polovacke atd atd, ale nie su vyslovene polovnici....ja som ale rada, ze vsetko robia s chutou a bavi ich to...
okrem polovnickeho vycviku tancujeme, obcas ideme na agility, zahadzeme si frisbee, pobehame za bikom, korculami....v tom je springer skvely, ze sa da "pouzit" na hocaku aktivitu...moj prvy pes dokonca robil aj sportovu kynologiu :D
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Str 10.06.2009 21:09

Jeeej, som rada, že tu máme ďalšie špringriky. Teším sa na fotky, Adiik. Pozdrav krasavicu.

* Príspevky týkajúce sa welšského špringeršpaniela presunuté do príslušnej témy. (Vikiki22)
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Adiik666 » Ned 21.06.2009 11:32

hej viem ze je to welsh springer dufam ze to nevadi ak hej tak tie fotky vymazem.... nenasla som tu ale ziadnu temu o nich tak som ju dala sem k anglickemu springerspanielovi....... mno ked som snou bola u veterinara, jeho manzelka striha psikov tak som ju poprosila ci by ju mohla ostrihat a ona suhlasila. Pri strihani som snou nebola takze som nevedela jak ju ostrihala az neskor ked som si prenu prisla.... a este sa mozem spytat na povahu anglickeho springera rada by som si obstarala k nasej tohto psika tak by som chcela o nom nieco vediet ..... vopred dakujem :smile:
Adiik666
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Trenčín

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Str 24.06.2009 15:42

Adiik666 píše:hej viem ze je to welsh springer dufam ze to nevadi ak hej tak tie fotky vymazem.... nenasla som tu ale ziadnu temu o nich tak som ju dala sem k anglickemu springerspanielovi....... mno ked som snou bola u veterinara, jeho manzelka striha psikov tak som ju poprosila ci by ju mohla ostrihat a ona suhlasila. Pri strihani som snou nebola takze som nevedela jak ju ostrihala az neskor ked som si prenu prisla.... a este sa mozem spytat na povahu anglickeho springera rada by som si obstarala k nasej tohto psika tak by som chcela o nom nieco vediet ..... vopred dakujem :smile:

nieee to je v pohodke, akurat ja som si to nejako neuvedomila a dala ti navod na strihanie anglicanov....
co sa tzka povahy - springre su si dost podobne povahami, wss je podla mna taky miernejsi...anglicania su casto ako utrhnuti z retaze :no: proste taki temperamenti...
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod LadyTrixiKe » Štv 25.06.2009 9:07

inak nezorganizovali by sme nejake springracke stretko ? :D
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Adiik666 » Štv 25.06.2009 18:36

dakujem a poznas nejaku chovnu stanicu najradsej zo slovenska na anglicky springerov ??? .... to nevadi aspon som sa dozvedela viac o dalsom springrovi.... nasa wss nema papiera mame ju sice od polovnikov ktory mali papiere lenze ona nema ale mne to ani nevadi aj tak rada by som sa snou venovala agilitom... ale druheho psika by som uz urcite cela mat s papiermi kvoli rodokmenu preto sa pytam na chovnu stanicu....
Adiik666
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Trenčín

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Pia 26.06.2009 20:08

Adiik666 píše:dakujem a poznas nejaku chovnu stanicu najradsej zo slovenska na anglicky springerov ??? .... to nevadi aspon som sa dozvedela viac o dalsom springrovi.... nasa wss nema papiera mame ju sice od polovnikov ktory mali papiere lenze ona nema ale mne to ani nevadi aj tak rada by som sa snou venovala agilitom... ale druheho psika by som uz urcite cela mat s papiermi kvoli rodokmenu preto sa pytam na chovnu stanicu....

najlepsie je navstivit zopar vystav, pokecat s viacerymi chovatelmi a tak si urobit vlastne zavery -rozne chovky maju rozne zamery a nazory co ma ess robit....preto je lepsie vidiet ako si nechat poradit :no: na slovensku je len zopar aktivnych choviek...urcite by som sa popozerala aj v CR alebo PL / zalezi od toho ku ktoremu statu blizsie byvas....odporucam sledovat www.data-ess.com kde najdes infosky o slovenskych a ceskych springroch a www.springery.pl kde sa dozvies viac o polskych springroch
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Štv 30.07.2009 13:48

Ahojky, no mate niekto nieco nove? Ako prezivate leto so svojimi springrikmi? Nam je sice strasne horuco, ale aj tak super, lebo chodime plavat a nahaname vo vode kacicky.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI