Basendži / Basenji (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod lenli » Štv 20.06.2013 13:40

Susedia jedneho docasne strazili. Ked bol moj drobec este malicky isiel na prechadzke k nemu - aj susedov pes vrtel chvostom, vyzeral v pohode, ale ako prisiel moj k nemu tak po nom chnapol. Sused bol prekvapeny, ze na stena tiez zautocil, ale vravel, ze na dospelych psov vsetkych utoci a ze je nepredvidatelny (cely cas sa tvari priatelsky a naraz chnapne). Takze tento konkretny jedinec mi teda vobec nebol sympaticky :(, ale tak bol to len jeden jedinec a kedze o plemene neviem az tolko nebudem hodnotit.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod Bebis » Štv 20.06.2013 14:55

to vážne? :oo: ja som si na jednej nitre vyhladkala 4 veľkých a jedno šteniatko, Roena som mala na vodítku a boli v pohode :nwm: na mňa toto plemeno pôsobí tak milo, priateľsky a ocino ho do budúcna tak trošku plánuje, uvidíme, čo z toho bude :smile:
Lavriero, odkiaľ bude psík?
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod Levriero » Pia 21.06.2013 9:53

My máme dvoch talianov, greyhounda a naháča takže malý bude vyrastať v smečke ktorá si ho "vychová" :)) Náš bude zo Švédska z ch.s. Yulara.
Tak dúfam, že na najbližšej výstave nejakého stretneme :)
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 21.06.2013 10:30

tuto vo Vrakuni mali Basenjiho a ridgebacka ale uz dost dlho som ich nestretla,lebo Rody nemal rad toho ridgebacka,ale mala by to byt suka a mlada asi tri roky,
keby bol basenji v drsnosrstej variante mozno by som nad nim uvazovala :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod hriva » Pia 21.06.2013 10:33

Ja občas stretavam dvoch basenji a su to pekni nervaci :joint: na iným psov. Ľudí si nejak nevsimaju.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod hruska » Pia 21.06.2013 10:38

Ja som stretla zatial dvoch, obaja boli so psami ok asi tak ako vacsina dospelych psov byva, ale rozhodne ziadni sialeni agresori. Majitelia sa skor stazovali na tvrdohlavost, ze obcas je to s nimi tazke.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod ariel » Sob 22.06.2013 8:09

Ja som si nedavno vyhladkala steniatko tohto plemena v TN, na 1. pohlad vyzeralo ako x ratlicka, strasne bolo zlate, tesive :smile:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod camon » Sob 22.06.2013 8:36

v BA mali na Dlhych dieloch, chodievalo s nim take dievcatko, len ja tam uz 2roky nebyvam tak neviem ci tam este je, a tusim aj dole v Karlovke bol jeden
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod bibi25 » Sob 22.06.2013 9:04

U nas maju tiez basenjiho a cudz. psov nema rad... ludi si nevsima ale psov nemusi (hned zacne vrcat)... Podla vsetkeho co ich obcas stretnem a pozorujem je to asi tvrdohlavejsi pes... taky svojsky, sam pre seba... je proste iny ako ostatne psi...
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod kellee » Uto 20.08.2013 20:17

minule bol v nejakom casaku slovenskom o nom clanok a pani ho tam opisovala uplne super, az ma mrzelo ze som o nom nepremyslala kym som nemala ziadneho psa
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod Aloli » Ned 02.02.2014 18:16

Všetkých vás, s mojou basenji fenkou Aloli, na fóre zdravíme :ahoj: Ja som autorkou toho článku, ktorý vyšiel min. leto v časopise "Pes a Mačka". O Basenji sa rozpráva veľa hlúpostí a ľudia majú voči tomuto plemenu dosť veľa predsudkov, práve preto som sa rozhodla niečo o nich popísať, viac informovať a pod. Chcela by som Basenji na Slovensku trošku viac spropagovať a založila som si aj chov, plánujeme s mojou fenkou v blízkej dobe šteniatka. Je pravda, že Basenji má svojskú povahu, ale treba mu len vedieť porozumieť, venovať sa mu a od začiatku veľa-veľa socializovať. Dá sa výborne cvičiť a keď sa mu naozaj venujete, tak aj poslúcha a bude vám výborným spoločníkom. Ak na toto fórum zavíta niekto, kto sa seriózne zaujíma o Basenji, nech sa kľudne obráti s otázkami na mňa. Najlepšie na môj mail. Chovatelia a majitelia basenji máme aj svoju skupinu na FB, kde si vymieňame skúsenosti a pod. Čítala som tu príspevok od" Levriero" , ktorá si mala doniesť šteniatko zo Švedska. Veľmi by ma zaujímalo ako to dopadlo :smile:
Naposledy upravil Aloli dňa Ned 02.02.2014 21:03, celkovo upravené 1
Aloli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Trenčín

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod kellee » Ned 02.02.2014 19:05

ja som ten clanok citala :smile: aj sa venujete nejakemu vycviku?

Aloli píše:Všetkých vás, s mojou basenji fenkou Aloli, na fóre zdravíme :ahoj: Ja som autorkou toho článku, ktorý vyšiel min. leto v časopise "Pes a Mačka". O Basenji sa rozpráva veľa hlúpostí a ľudia majú voči tomuto plemenu dosť veľa predsudkov, práve preto som sa rozhodla niečo o nich popísať, viac informovať a pod. Chcela by som Basenji na Slovensku trošku viac spropagovať a založila som si aj chov, plánujeme s mojou fenkou v blízkej dobe šteniatka. Je pravda, že Basenji má svojskú povahu, ale treba mu len vedieť porozumieť, venovať sa mu a od začiatku veľa-veľa socializovať. Dá sa výborne cvičiť a keď sa mu naozaj venujete, tak aj poslúcha a bude vám výborným spoločníkom. Ak na toto fórum zavíta niekto, kto sa seriózne zaujíma o Basenji, nech sa kľudne obráti s otázkami na mňa. Najlepšie na môj mail. Chovatelia a majitelia basenji máme aj svoju skupinu na FB, kde si vymieňame skúsenosti a pod. Čítala som tu príspevok od" Levriero" , ktorý si mal doniesť šteniatko zo Švedska. Veľmi by ma zaujímalo ako to dopadlo :smile:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod Aloli » Ned 02.02.2014 20:14

chodili sme s Aloli na taký ten základný kurz a s holkou, ktorá ho viedla sme stále v kontakte. Písala príspevok aj do toho môjho článku o ich výcviku a robí handlerku Aloli na výstavách. Ona sama bola prekvapená, aká je učenlivá a ako ju výcvik bavil. Dokonca má také plány, že s ňou absolvuje skúšky z výkonu-poslušnosti, čo sa väčšine ľudí zdá nepredstaviteľné, dokonca myslím že u nás a v čechách nemá tieto skúšky ani jeden basenji :smile: . Tak uvidíme, či sa jej to podarí :lol:
Aloli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Trenčín

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod kellee » Ned 02.02.2014 20:19

tak to drzim palce, tiez mi pride basenji, ako plemeno nie velmi na vycvik,

Aloli píše:chodili sme s Aloli na taký ten základný kurz a s holkou, ktorá ho viedla sme stále v kontakte. Písala príspevok aj do toho môjho článku o ich výcviku a robí handlerku Aloli na výstavách. Ona sama bola prekvapená, aká je učenlivá a ako ju výcvik bavil. Dokonca má také plány, že s ňou absolvuje skúšky z výkonu-poslušnosti, čo sa väčšine ľudí zdá nepredstaviteľné, dokonca myslím že u nás a v čechách nemá tieto skúšky ani jeden basenji :smile: . Tak uvidíme, či sa jej to podarí :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Basendži / Basenji (FCI)

Poslaťod Aloli » Ned 02.02.2014 20:38

určite záleží aj na konkrétnom jedincovi :smile: , proste niektorých to baví a niektorí sú strašne tvrdohlaví… Čo mám skúsenosti, oveľa lepšiu povahu majú fenky ako psy. A výhodou je u nich pažravosť, za odmenu-keď sú správne motivovaní, urobia čokoľvek. Ale je samozrejmé, že je to skôr pes-spoločník, s ktorým sa naozaj nebudete nudiť, ako pes na výcvik a poslušnosť :lol:
Aloli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI