Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Kaja » Pon 11.08.2008 10:43

Lucy1 - ked chces psika pre potesenie,tak by ti to vadit az tak nemalo. Tieto odchylky su normalne u psikov bez PP. Hold su uz asi preslachteny. Ked chces mat standard a chodit na vystavy, tak si budes musiet kupit psika s PP. Ja mam zas opacny problem a to ze rodicia mojho psika bez PP su zas mini s vahou: otec - 1,5 kg a matka - 1,7kg. Takze mozem ratat ze ani ten moj nebude standard, ale mne to neprekaza aj tak ho mam pre radost a potesenie, nie na chov... aby som sa vyhla prave tomu krizeniu tychto psikov pojdeme na kastraciu. Uz sme sa zmierili s tym, ze sa budeme musiet pozerat pod nohy, aby sme to nase mini neposliapali. Ale ho vsetci v rodine do jedneho lubime.
Kaja
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Nia » Pon 11.08.2008 10:52

kaja, tak to je jasne, ze pokial ho chce len pre potesenie, tak to moze byt jedno, ale vela aj bez PP psikov splna standard vo velkosti.len v tomto pripade treba upozornit na to, ze takto psik je len pre potesenie a nie na chov ako si uz povedala
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod lusy » Pon 11.08.2008 12:08

Kaja píše:Lucy1 - ked chces psika pre potesenie,tak by ti to vadit az tak nemalo. Tieto odchylky su normalne u psikov bez PP. Hold su uz asi preslachteny. Ked chces mat standard a chodit na vystavy, tak si budes musiet kupit psika s PP. Ja mam zas opacny problem a to ze rodicia mojho psika bez PP su zas mini s vahou: otec - 1,5 kg a matka - 1,7kg. Takze mozem ratat ze ani ten moj nebude standard, ale mne to neprekaza aj tak ho mam pre radost a potesenie, nie na chov... aby som sa vyhla prave tomu krizeniu tychto psikov pojdeme na kastraciu. Uz sme sa zmierili s tym, ze sa budeme musiet pozerat pod nohy, aby sme to nase mini neposliapali. Ale ho vsetci v rodine do jedneho lubime.


tak pri takychto rozdieloch ani nemozete tvrdit, ze mate maltezaka. urcite tam mate mixnute aj nieco ine.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Maltézsky psík

Poslaťod kaila71 » Pon 11.08.2008 12:45

A kedy uz uvidime miminko toho nevho maltezacika?? :smile: Ja mam tiez gigantickeho maltezacika-vazi cca 1,5kg :lol:
Janse ze standard splna veelmi mala cast bez pp maltezacikov,co mne uplne vyhovuje ze je ta nasa taka malicka,Vsade chodi s nami tak nam nikde nezavadza a vsade sa zmesti :heh: A kolko ti majitelai povedali ked ti ho predavali ze ma tyzdnov?
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Kaja » Pon 11.08.2008 14:09

Dnes ma 7- tyzdnov. Jeho mamu som videla a je maltezacka a otec bol z druhej dediny,tak sme ho nevideli. Krpca mam v avatare. Nezda sa mi ze by to bol mix,to by nestal tolko. Neskor dam aj foto do mojho fotoalbumu. :smile:
Kaja
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

Re: Maltézsky psík

Poslaťod kaila71 » Pon 11.08.2008 14:25

Aha tak ten drobcek to je ono? :smile: je užasny!!Ked kupujes psika za drahy peniaz,neznamena to ze kupis pekneho cistokrvneho psika...vela ludi sa uz nechalo oklamat!Aj ked steniatka sa daju malokedy rozoznat ,vacsinou az ked vyrastu je vidiet chyby ci odlisnosti :nwm: No tento tvoj drobcek sa mi celkom pozdava..len sa mi tam zda taky do hneda :lol: xixi jasne ze predpokladam ze je to len taka fotka,ale podla mna ?aj ked len sudim cez tak malu fotku,ma peknu sumernu hlavicku ,ocka aj čumacik.Chcela soM sem pridat aj fotku mojej maltezacky,ale zial sa mi to nedary ,neviem ako na to:)
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Maltézsky psík

Poslaťod lusy » Pon 11.08.2008 15:13

Nezda sa mi ze by to bol mix,to by nestal tolko.


:heh: prepac, ale prislo mi to vtipne. mnozitelia su rozny. a pokial nema pes papiere, tak si clovek nemoze byt nikdy isty. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Maltézsky psík

Poslaťod aninka » Pon 11.08.2008 16:21

Ja som si kupila mini maltezaka,a po troch dnoch mi zdochol :plac: dostal crevnu infekciu,Majitel tvrdil ze bol zaockovany ale veterinar povedal ze nebol ked sa toto stalo ...
aninka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Veve7.7.7 » Pon 11.08.2008 17:18

nezdá sa vám, že toto plemeno sa stáva čím ďalej tým populárnejšie??? :lol:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: Maltézsky psík

Poslaťod kaila71 » Uto 12.08.2008 10:49

Tak tu je nasa miniatura :lol:Sice trosku zafulana lebo miluje tury a prave na jednej bola...ale kto ma maltezacika a dopraje mu vychadzky ako sa patri tak vie o com pisem :heh:
Obrázok

Diky maggie26
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Maltézsky psík

Poslaťod zuzulik0000 » Ned 17.08.2008 8:49

ahojte všetci psičkari, som totálny začiatočnik vo vychove psikov...a o chviľočku maju doviesť môjho maltezáčika...mohli by ste mi poradiť čo si mam všimať pri jeho kupe, a ako sa mam o neho starať uplne od piky? ako mu mam ustlať, ako ho nakrmiť, ako ziskať jeho dôveru...začinam mať strach že to nezvládnem, ale vycúvať nechcem, chcem to zvládnuť...a mohli by ste mi poradiť nejaké meno pre sučku ďakujem
zuzulik0000
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Maltézsky psík

Poslaťod kaila71 » Ned 17.08.2008 17:02

Neboj zuzulik to zvladnes..je to uzasne plemeno.Nemusis sa bat ze budes mat problem ziskat si jeho dvoveru,staci mu dat pocit ochrany,bezpecia..jednoducho mu ukazes ze ty si jeho nova mama.Za dva tyzdne,ak nie aj skor,budete zohrata dvojka!!Papkat mu davaj ryzu,cestoviny,tvaroh,masko,ryby,kvasnice ako doplnok,a vsetko taketo vyzivne papkanicky.Ak ti bude aj granulky papat tak je dobre.Ale kup kvalitne lebo do roka by mal dostat vela vitaminov a kvalitnej stravy!!!Keby si sa cokolvek chcela opytat tak kludne napis,rada ti poradim.A hlavne dodrzuj ockovania aby ti nechytila parvovirozu a podobne!
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Maltézsky psík

Poslaťod kaila71 » Ned 17.08.2008 17:05

A este som zabudla-vsimaj si ci psik nema predkus alebo podkus,ci rodicia hafka nemaju inu farbu ako bielu...iba bielu moze mat, ziaden iny fliacik...a vyber si psika ktory je zivy, nebojacny a neni moc chudy.
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Kaja » Ned 17.08.2008 22:09

Ja kazdy den mu cistim ocka od karpin. Vcera som mu uvarila hovadzi vyvar so zeleninou (mrkva, kalerab, petrzlen) a zamiesala som mu to s granulami. Tento mix mu velmi zachutil.....ciste granulky ma iba na noc. :jazyk:
Kaja
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

Re: Maltézsky psík

Poslaťod zuzulik0000 » Pon 18.08.2008 6:31

ďakujem za rady, dôveru som si ziskala hneď ale až priliš...stale mi chce spinkať nazemi tam kde som ja a opierať sa o chodidla akonahle sa vzdialim tak kňuči, a viete nemôžem byť zase cely deň s ňou, potrebujem aj niečo v domacnosti spraviť. Neviete ako ju mam naučiť aby bola chviľu aj sama?
zuzulik0000
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI