Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Maltézsky psík

Poslaťod lusy » Sob 12.07.2008 17:09

a to je taky spinavy ci smrdi ked ho chces kupat???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Nia » Sob 12.07.2008 17:19

kiki123 píše:Iwušenka, mne poradil doktor pri steniatku kupat ho detskym mydlom. Ja si osobne myslim ze mydlo ako take vysusuje pokozku, tak neviem ci je to dobry napad. Ale co sa tyka detskeho samponu tak to by mohlo byt fajn. Lenze ked mate problemy s blchami, tak neviem. Zverolekar ti preda aj typetku, to je taky olejcek co sa vytlaci na krk a je to na blchy, klieste a ine havede. Najlepsie by bolo opytat sa lekara, ci je to vhodne aj pre steniatko.

ja by som ho urcite detskym mydlom nekupala, bo moze mat nahodou lupiny a potom sa ich uz nezbavis. skus sa veterinara spytat, ze ci nema sampon dermilen..je velmi jemny...navyse ucinny aj proti havediam a velmi dobre vonia...je ice trocha drahsi, ale velmi dobry...ja ho stale pouzivam a peso ma po nom kraasnu srst.
od mimka v Sob 12.07.2008 17:21
ahojte, moj bubuu má 10 týždňov... ako často ho môžem kupkať???

noo male steniatko velmi casto nekupka kvoli steniatkovskej srsti, ale raz za dva tyzdne iba vodou,aby si zvykol na kupanie
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Iwušenka » Uto 15.07.2008 16:37

Mne sestra vravela, ze detsky samponik je vraj lepsi ako psí .. ja som sa len narychlo potebovala spytat vtedy lebo nebola doma A detsky sampon je lepsi ako mydlo.. johnsons baby ci ako sa vola je aj s kondicionerom a znasa ho psíkova pokozka ako som zistila minule.. mali by ste si prečítať zloženie tých šampónov

lusy to si sa pýtala mňa? No ona smrdí a je strašne špinavá.. no
Iwušenka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88
Bydlisko: Lučenec

Re: Maltézsky psík

Poslaťod zeane » Uto 15.07.2008 16:49

to čo psa dráždi na ľudských šampónoch sú zväčša parfémy a také podobné všeličáky. Detský šampón používam na bežné zmývanie pacičiek keď sa mi za***e v daždi abo na prduľku keď načim očistiť.... Obyč detský šampón, najlacnejší čo som v regáli stretla. Jediné čo som overovala bolo či nevonia - no, voňal, ale len trošku. Negatívne reakcie žiadne nemáme :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Maltézsky psík

Poslaťod lusy » Uto 15.07.2008 16:58

nie to nebola otazka na teba, ale na mimku. ale ako bolo pisane netreba to s kupanim prehanat. teda co sa tyka toho samponovania. nieco ine je umyt packy cistou vodou. a ja osobne by som urcite mydlo nepouzivala. detsky sampon je fajn.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Maltézsky psík

Poslaťod mimka » Štv 17.07.2008 8:12

:-D nie nie je taky spinavy... len jeho majitel mi povedal ze aj 2krat do tyzdna ho mam okupat, no mne sa to zdalo moc...
ked ho okupkam, ma sa osusit s fenom alebo vyschnut sam prirodzene??? ja viem pytam sa asi hluposti, ale to su take podstatne malickosti pre mna... dakujem :-)
mimka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Nia » Štv 17.07.2008 12:36

najlepsie je ked sa vysusi navolno..hlavne take male steniatko tak tym fenom by sa tie jemne vlasky narusili..teraz ho este 2 krat za tyzden nekup a myslim, ze to nebude ani potrebne...raz za tyzden uplne staci...
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Maltézsky psík

Poslaťod dandr007 » Pon 21.07.2008 20:47

ahoj,tak ja moju Lilinu kupem podla potreby ked je už jak prasiatko tak ju jednoducho hodim do vane nasamponujem ,zmyjem a potom sa už len vyhrievam s nou pod dekou.Teraz v nedelu už oslávi jeden rok a ja som s nou nesmierne stastna.Ludia ta mala biela gulka niekedy kludna,inokedy zase strelena si ziska azda kazdeho je to fakt super plemeno.Male nohy? žiadny problem vydrži vačšie tury ako vy.Niekedy fakt nechapem kde sa v nej berie tolko energie a chuti do života.Lubim ju a aj ked pes nemože sladke tak ja jej objednam tortu. :no: :lol:
Správca webu www.domacezvieratko.sk
Hľadáme do tímu blogerov. Niekoho kto rád píše o zvieratkách.
Daniela
dandr007
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Svit

Re: Maltézsky psík

Poslaťod azinka » Pia 25.07.2008 20:14

Ja mám maltezáčika a je úplne super.Mám ho veľmi rada.
No niekto mi hovoril,že maltezáčik môže byť celý rok vonku.Neviem čo je to tak,ale Azi má veľmi rád prírodu a dlhé prechádzky.
Aj OT:,asi 2 hodiny zaA zabudla som,čo som našla psíka-teda dali mi ho,lebo zomieral,a bol to kríženec=podľa postoju niektorých "ľudí" je to prašivý bastard :plac: Dali mi ho,boli radi že sa ho zbavili.Ihned som s ním bežala k veterinárovy.Ten mu našťastie pomohol a Hugo sa z toho dlho liečil.Na začiatku bol oveľa menej aktívny ako škrečok 24 hodín
No dostal sa z toho a je z neho pekný psík s nádhernou srťou.
Jeho srsť je rovná,dobre sa rozčesáva,no samozrejme sa o srsť treba starať,a nerobí mu problém byť vonku.Je spokojný.

// Používaj tlačidlo UPRAV
/ Bibiana
azinka
Nováčik
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Topoľčany

MALTESZKY PSIK

Poslaťod akina12 » Štv 31.07.2008 11:12

Vie mi niekto poradiť kde by som zohńala psika z okolia Vranova?
akina12
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Maltézsky psík

Poslaťod kaila71 » Sob 02.08.2008 21:01

Ahojte.Mam maltezacika uz 7 rokov.Co tu citam ze sa ma kupat 2krat do tyzdna -neni moc dobre.Staci len od necistoty permyt vodou alebo ked chcete samponom tak len packy pripadne spodok bruska.Ale isto by som to nerobila8 krat do mesiaca.A to ze moze byt vonku cely rok,tiez neni dobry napad,maltezacik preda len nema podsadu tak sa moze velmi rychlo podchladit.Inak su to nadherne mile psiky..len skoda ze su si vedomi svojou milotou a to aj zneuzivaju :lol: nedaj boze im nieco zle co i len povedat :lol: :lol:
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Maltézsky psík

Poslaťod kiki123 » Ned 03.08.2008 20:13

Ja si tiez myslim, ze maltezacik nie je stavany na to, aby bol vonku. Hlavne v zime. Ja mam 4rocnu maltezacku a v zime ju trasie aj ked ma svetrik a lezi zababusena v deke vo svojej taske. Takze verim tomu, ak by som ju nechala dlho vonku, tak by dopadla zle. Jej je zima aj ked ju okupem a nevyfenujem.....
Taktiez suhlasim, ze je to uzasny psik, teda rasa..... :jop:
sofinka
kiki123
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Maltézsky psík

Poslaťod kaila71 » Uto 05.08.2008 11:14

Nejde tak ani o stavbu maltezacika ale aku ma kvalitu srsti.Kedze nema podsadu je to vyhradne bytovy pes!!!Mne sa maltezacik podchladil na jar co uz bolo pomerne teplo...a aj napriek teplu -PODCHLADENA.A ani keby to bol psik na von tak by som ho von nedala:)VED KTO BY SA DOKAZAL POZERAT SPOZA OKNA NA TIE SMUTNE MALTEZSKE OCI :lol: :lol:
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Kaja » Pia 08.08.2008 10:26

Ahojte,dnes si idem pre šteniatko-psíčka tohto plemena. :aaa: Bude mať v pondelok 7-týždňov a chcela by som sa spýtať tých čo majú skúsenosti s Tatra mliekom. Chcela by som mu ho dávať aspoň do 8-týždňa. Mám kúpiť to mliečko sladené,alebo nesladené....polotučné, alebo plnotučné? A ešte by som chcela vedieť aj akým pomerom ho riedite s vodou? Ďakujem všetkým za rady! :ahoj:
Kaja
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bratislava

Re: Maltézsky psík

Poslaťod Nia » Pia 08.08.2008 10:32

preco ho chces krmit mliekom???ved uz by malo byt naucene na granulky
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI