Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod ada.h » Sob 20.02.2016 0:30

Ahojte chcem sa opytat v akom veku ste spozorovali ze vas maltesacik je senior ja mam 7roc maltezs fenku .Gakujem
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod kellee » Sob 20.02.2016 9:57

svokrovci maju 11 rocneho, ale nevyzera na to vobec, je akcny stale rovnako- prilis. jedine co prislo je zmena povahy, ze sa tak v cca 9 rokoch mierne ukludnil a prestal byt taky nervny na druhe psy aj svoje okolie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod Tammy » Sob 20.02.2016 14:10

Moja maltézačka včera oslávila 9. narodeniny a podobne - stále rovnako akčná, dokonca si mi zdá že za posledný rok ešte viac ožila :lol:
Tammy
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod Luckka7 » Sob 02.04.2016 16:40

Dobrý deň prajem.
V auguste 2015 sme dostali psíka - maltezáka, je bez PP, darovali nám ho známi. Od tohto obdobia som prečítala toto fórum na tému maltezáka celé. Trvalo mi to síce pár týždňov, ale dala nám to mnoho a veľa sme sa priučili, keďže to je náš prvý psík. Avšak až dnes som sa registrovala, lebo si už nevieme rady :ua: Náš malý (alebo skôr veľký) Borko je veľký šinter, ale ako sme ho priniesli domov naučili sme ho za pár týždňov, aby necikal v dome. Všetko bolo v poriadku, až do obdobia pred Veľkou nocou, keď sa nám z ničoho nič začal pocikávať na koberec v chodbe pri vchodových dverách, dovtedy sa sám pýtal von, volal nás, škrabal na dvere. Koberec sme vždy vyčistili, vysušili a kým sa sušil v chodbe sa nepocikal, lebo tam máme dlážku a tam sa nepociká. V stredu sa zas pocikal na koberec, tak som ho vyčistili a nedávali sme ho tam, akurát pred pol hodinkou sme ho tam vrátili a urobil mláčku, zas... :ua: A to sme boli pred polhodinkou ako to urobil na prechádzke, kde vykonal všetky svoje potreby :) Už keď som šla po chodbe sedel ako najväčší anjel v kúte akoby nič. Keď som ho volala, aby prišiel ku mne, vedel že je zle, tak ušiel do inej miestnosti. Nevieme si s tým rady, ako ho to odnaučiť, alebo tam ten koberec vôbec nedávať. V dome máme malé koberce v každej miestnosti, ale nikde inde to nerobí. Bola by som veľmi rada, keby ste mi pomohli, čo by mohlo pomôcť. Ďakujem :smile:
Luckka7
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod LADY_DZEJ » Ned 03.04.2016 16:38

Ahojte :) pripájame sa k dogforákom s naším 1,5 ročným maltezáčikom Samkom :)
Prílohy
DSC_0002_21.JPG
IMG_20151018_111705.jpg
LADY_DZEJ
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod Debra » Pon 16.05.2016 18:00

Dobrý deň prajem všetkým a prosím Vás o informáciu, či sa niekomu z Vás dožil maltezáčik aj viac ako 13 rokov. Viem, že pri dobrej starostlivosti je to aj 15-16 rokov, len neviem, či je to pri dnešných podmienkach a dnešnom prostredí ešte možné. Budem šťastná, ak dostanem spätnú väzbu, že sa sa to niekomu podarilo a poradil by mi, ako sa o svojho maltezáčika stará, hlavne v strave. Nechcem nikoho zarmucovať, tak len poviem, že mne sa dožil len 13 rokov a jeden týždeň. Mám ešte jednu, bude mať 6 rokov a chcela by som, aby prežila dlhší život a odišla na starobu, nie na chorobu. Ďakujem.
Debra
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod LADY_DZEJ » Ned 26.06.2016 14:26

Podľa mňa je to individuálne, známy má 11 ročného maltezáčika v plnom zdraví pri nijakej zvláštnej starostlivosti.Naši psíkovia (nie maltezáci) sa vždy dožili okolo 15 rokov tiež s bežnou starostlivosťou. Starkyn pes sa dožil dokonca skoro 20 a to jeho strava bola zvyšky z obeda a očkovaný nikdy nebol okrem vakciny proti besnote... Je to kus od kusu individuálne podľa mňa sa stravou ani ničím iným nedá život starého psíka predĺžiť.
LADY_DZEJ
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod amata » Pia 08.07.2016 20:37

ahojte, je nutne ockovat maltezakov proti parvoviroze a kotercovemu kaslu, alebo staci len proti besnote? ked nie je v styku zo psami? na prechadzke je vzdy na voditku, a psov nesnasa. mate vasich drobcov zaockovanych aj na ine ako besnotu?
Nesnivaj svoj zivot, zi svoj sen!
amata
Nováčik
 
Príspevky: 44

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Pia 08.07.2016 23:42

nutné to nie je, ale je to odporúčané.

ak nie je v styku s inými psami, kotercak by som isto nedávala očkovať - nemá ho kde chytiť.

besnotu treba očkovať podľa zákona, ale teoreticky by ani to nebolo treba. v každom prípade by som určite volila viacročnú vakcínu.

ostatné by som dávala očkovať, aj keď nie je v styku so psami. podľa možností tiež na viac rokov (DHP).

ale toto je skôr do témy očkovanie, maltezak je pes ako každý iný :no:

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod amata » Sob 09.07.2016 19:44

no zaujimave citanie o ockovani tu na fore. Ano pes ako pes, ale aj tak si myslim, ze treba rozlisovat, napr. polovny vs.bytovy pes.Prostredie ,kontakt s ostatnymi psami atd hra tiez rolu pri rozhodovani.
A tie reakcie po ockovani, no ani som o tom nepocula, az ked mala moja reakciu na vakcinu/ besnota/ taku hrcu na chrbte som sa zacala zaujimat o to. a podla toho co som sa docitala, nie je rozumne ockovat vsetko naraz.
Nesnivaj svoj zivot, zi svoj sen!
amata
Nováčik
 
Príspevky: 44

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Sob 09.07.2016 20:40

tak tak :yes:

Offtopic: a treba rozlišovať, to áno, ale ja som narážala na formuláciu "je nutné očkovať maltezakov...", lebo aj keď má niekto maltezacika, s ktorým chodí na výstavy, alebo alergika, aj tak jeho rady na teba uplatnitelne nebudú :no:
preto nezáleží ani tak od plemena ako od prostredia a reakcie jedinca, ako hovoríš :yes:


Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod IVEB » Ned 31.07.2016 16:46

Dobrý deň , mám 9-týžďnovú fenku maltezáka . Je to môj prvý psík. Má za sebou jedno očkovanie , dalsie bude o 10. augusta, odčervnená bola už 3x. Chodím s nou pravidelne vonku, občas a nám podarí aj vycikať a kakať vonku, ale len vtedy ked nie je na vodítku. Vtedy behá , šantí a urobí to. Doma sa nejak nevie rozhodnúť kde to bude vykonávať , vždy zvolí iné miesto ale nikdy mimo plienky/ resp.novín.Bývame v tehlovom dome , máme pekný dvor , len sa obávam psov hlavne tých väčších , či jej nemôžu ublížiť. Aký máte na to názor? ?Môžem ísť so svojim šteniankom medzi psy ak ešte nemá všetky očkovania? Nezdá sa mi logické , že by som s ňou 3mesiace nechodila von / niektorí to neodporúčajú/Na vodítku to zatiaľ nie je ono, nechce ísť , vždy sa vyberie opačným smerom ako ja. Takže radšej ju púšťam , pekne reaguje a ked sa vzdiali pribehne.Ale máme ešte jeden problém , nechce sa česať.Po úplatkoch / piškotky/horko ťažko trochu počešeme ale to len tak z rýchla. Potrebujem takéto malé šťena česať denne ? Na brúsenie zubov/ a to ich má poriadne ostré/som jej dala také kostičky,topánočky z prírodnej byvolej kože, neskutočne ako sa z nej teší. Ak je velmi zlá to dostane a dokáže sa s tým zabaviť dlhú dobu. Ako často jej to môžem dávať? Za každú usmernenie , radu ďakujem
IVEB
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod Aleňuška » Ned 01.01.2017 23:20

Dobrý deň,
náš maltezák si začal olizovať ňufák, sadne si a líže sa. Respektíve nie ňufák, prosto vyplazuje stále jazyk, pár minút v kuse. Potom prestane a zas o nejaký čas neskôr to zopakuje, pár ráz za deň. Keď sme boli naposledy na veterine, zabudla som sa spýtať či to neznačí nejaký zdravotný problém, preto píšem sem. Inak má ňufáčik stále vlhký, kedysi mal problém so zúbkami, ale to sme už poriešili. Nevieme čo to je a najmä či ide o dáky zdravotný problém....Poradíte niekto? Ďakujem
Aleňuška
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 04.01.2017 20:32

Môže to naznačovať kadečo. Môže mať niečo v nose, čo mu vadí, môžu ho bolieť zuby alebo niečo v papuľke... Ťažko povedať na diaľku, toto vy mal vyšetriť veterinár. Ale nemusí ísť rozhodne o nejaký zdravotný problém, môže to byť aj zvyk.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Maltézsky psík / Maltese (FCI)

Poslaťod Nisus » Štv 05.01.2017 0:46

Ako Viki píše, nemusí to byť nič, ale môže. Takéto olizovanie robí jeden psík, ktorého poznám a tomu zistili, že nemá v poriadku žlčník. Ale teda mal aj iné prejavy. Počas dňa ho párkrát nadrapovalo akoby niečo medzi zvracaním a hlbokým odkašľaním si (hrozný zvuk). Pozor, netvrdím teraz, že tvoj psík má chorý žlčník, na to tu je veterinár, aby to posúdil. Len píšem skúsenosť s tým olizovaním :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI