Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod hugo59 » Pon 12.11.2012 14:55

Zdravim,som tu novy.pred mesiacom som si kupil 6 tyzdnoveho buldoga.velmi sa mi pacia teto psy,najma svojou povahou a vyzorom. Moj maly je zatial strasne zivy,secko hryzie,secko zje,nic nezostane na mieste pro nom.dufam ze ako nude rast tak sa ukludni a bude mat povahu praveho anglicana.momentalne ho krmim royal canin buldog junior! Robim dobre! Takmisto,dosi skuseny, vie mi povedat ohladom povahy tochto plemena,ci sa to bude postupne menit? Velmo pekne dakujem za odpved :poklona:
hugo59
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod luciiik » Uto 13.11.2012 12:21

Hugo odkial mas psika? A hod aj nejake fotecky. :no:
Neviem ako si myslel poslednu otazku, ze ako sa bude pes povahovo menit. Pes dospieva cca do dvoch rokov, niektori dospeju skor, niektori neskor... A prave vtedy je najdolezitejsie obdobie pre usmerovanie, vychovavanie a ucenie ho vsetkeho, co potrebujes. Potom to uz ide tazsie. Okolo 8 mesiacov az roka prichadza puberta, kedy si psik vacsinou zacne robit co chce a to co dovtedy ovladal zrazu neovlada, akoby ohluchol. :lol: To je obdobie kedy nesmies stratit nervy, naopak musis byt este viac trpezlivy. Toto je take vseobecne, kazdy jeden psik je v podstate original a moze to prebiehat inak. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod hugo59 » Uto 13.11.2012 18:18

ok, poslem dake fotky, a co sa tyka krmenia, vies mi povedat ci su pre tie psy dobre Royal Canin junior buldog? s tou povahou som to myslel tak, ze teraz je ten pes mega zivy ale dospele psy su prave naopak velmi kludne. ze ci teda postupne ako bude dospievat tak sa bude aj kludnit :no:
Obrázok
hugo59
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod luciiik » Uto 13.11.2012 18:21

pozri si temu royal canin a sprav si nazor. :no: viewtopic.php?f=4&t=16&hilit=royal+canin je tam toho dost, ale oplati sa citat, ved ide o tvojho milacika. :yes:
psik je krasnucky, ako kazde steniatko. tak mu zelam hlavne vela zdravicka. :smile:

co sa tyka tej povahy, mal by sa ukludnit, teraz je to este dieta, jasne ze je zive a ma energie na rozdavanie. aj ked, poznam aj vynimky svojich plemien. takze uvidis. :ahoj:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod hugo59 » Pia 16.11.2012 18:24

vedeli by ste mi prosim dosi skuseny poradi. Mam 3 mesacneho anglicaka, tyzden sa ho snazim naucit na voditko a marne, absolutne odmieta ist von z dvora na cestu a tim padom sa s nim neda ist na prechadzu von len po dvore, nwm uz co robit
dakujem :ua:
hugo59
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod luciiik » Pia 16.11.2012 20:22

skus mu dat obojok doma. zatial iba obojok. ked ho bude mat, hraj sa s nim, nahanaj a podobne. takto skus raz dvakrat a potom mu k obojku pripoj voditko, nech si ho trosku povlaci za sebou. opat hra. potom skus s nim trosku pochodit po byte a vela chvalit chvalit chvalit. :yes: ja som takto moju dogu naucila tiez na voditko. predtym ani za ten svet. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod matysek » Pon 10.12.2012 2:34

ahojte chcela som sa opitat ze ked chcem buldocika ale nie stena ze si odkupim od neakej rodiny tak ten pes bude aky??bude ma brat ako novu panicku??a zvykne si na nas ?? :lol:
matysek
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 10.12.2012 16:07

A prečo nechceš šteňa? Ale áno, aj dospelý pes si zvykne na nových ľudí a so správnym prístupom si zvykne aj na nového pána. Aj keď to bude trvať dlhšie ako u šteňaťa. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Niky5111 » Uto 23.04.2013 23:16

zdravím, potrebujem poradiť.
mám 4mesačnu sučku anglickeho buldoga Selly.....

skusila som všetky možné rady ako ju naučiť vyšpiniť sa vonku... momentálne sme vo fáze že sa vycika a vykaka aj vonku ale stále to robi aj dnu...... je jedno kolko krat bola vonku a ako dlho, vždy nájdem mláčky... v poslednej dobe som si všimla aj permanentný únik moču (my tomu hovorime že stále kvapka...) neviem čim to môže byť..... nič jej neni je hrava niekedy až veľmi...... poradte mi nejaky "zlepšovák", návod ako nato.....

a ešte jedna vec, začala obhrizať všetko čo je drevenne, na balkone mi zrušila drevvennu latku a prutenný koš na bielizeň....
Niky5111
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod luciiik » Str 24.04.2013 13:00

Niky mas doma steniatko, vsetko co popisujes steniatka robia. :yes:
Ak zacne hryzt nieco co nema, treba vymenit za hracku. U nas to fungovalo na sto percent. Proste donemoty vymienat za hracky.
Co sa tyka toho vyprazdnovania v byte, je tu na to aj tema, ale nam zabralo u vsetkych psov do jedneho to, ze vzdy ked sa psik dohra, ide von, zobudi ide von, napapa, ide von, kedykolvek vidis ze sa motka, rychlo von. Zabera to, segra ma momentalne doma 3 mesacne stendo a vnutri to nespravil ani napamatam. :smile: Proste treba sledovat jeho spravanie. Ono je to dost narocne, mne sa tiez nechcelo behat v priemere kazde dve hodky den noc von, ale bohuzial, ak chces aby to robil len vonku, vychovavat vychovavat vychovavat. :no:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Prix7 » Uto 21.05.2013 13:22

Niky5111 píše:zdravím, potrebujem poradiť.
mám 4mesačnu sučku anglickeho buldoga Selly.....

skusila som všetky možné rady ako ju naučiť vyšpiniť sa vonku... momentálne sme vo fáze že sa vycika a vykaka aj vonku ale stále to robi aj dnu...... je jedno kolko krat bola vonku a ako dlho, vždy nájdem mláčky... v poslednej dobe som si všimla aj permanentný únik moču (my tomu hovorime že stále kvapka...) neviem čim to môže byť..... nič jej neni je hrava niekedy až veľmi...... poradte mi nejaky "zlepšovák", návod ako nato.....

a ešte jedna vec, začala obhrizať všetko čo je drevenne, na balkone mi zrušila drevvennu latku a prutenný koš na bielizeň....


Niki5111, mali sme ten isty problem s nasou fenkou, prestala s tym ked mala cca 10 mesiacov. Najucinejsi sposob ako ju to oducit je ako bolo vyssie spomenute brat ju von zakazdym ked sa napapa, napije, zobudi... a ked sa vycika/vykaka vonku, dat jej pochvalu (odmenu), my sme davali piskotku. No mal som pocit ze aj ked uz vie ako to ma byt, nejak nevie vydrzat, preto si cikne dnu, preto jej treba vytvorit rezim, my sme chodili vonku rano hned ako sme sa zobudili, potom na obed, po veceri o siedmej a pred spanim o pol 10, alebo 10.
Ale ako vravim... trvalo to 10 mesiacov... good luck, vyrastie z toho
Prix7
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Kosice

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Prix7 » Uto 21.05.2013 13:26

hugo59 píše:vedeli by ste mi prosim dosi skuseny poradi. Mam 3 mesacneho anglicaka, tyzden sa ho snazim naucit na voditko a marne, absolutne odmieta ist von z dvora na cestu a tim padom sa s nim neda ist na prechadzu von len po dvore, nwm uz co robit
dakujem :ua:

Ahoj Hugo59, aj my sme mali s nasou buldockou rovnaky problem, dnes ma 16 mesiacov a stale s nou mame ten isty problem, sice menej, ale predsa, totizto buldog je extremne tvrdohlave plemeno a hlavne bytove rozmaznane buldogy, ako je ta nasa, ked si zaumienia ze nejdu, tak nejdu. okrem toho su este aj dost bojazlive, ta nasa sa boji vsetkeho.
da sa to sem tam oklamat nejakou dobrotou a ciastocne z toho aj vyrastie, ale celkovo, stale to tu bude, totiz... buldog.
ale nezufaj, zlepsi sa to, bude sa to vracat len vtedy ak bude mat jednu zo svojich "buldocich nalad" :ahoj:
Prix7
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Kosice

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod luciiik » Uto 21.05.2013 14:57

Cisto informacne za zacinam obzerat po chovatelskych staniciach, je nejaka ktoru by ste odporucali, alebo nejaka, ktoru by ste naopak neodporucali? Lebo na moje pocudovanie je bulldog asi celkom modny, lebo je ich celkom dost. Pripadne odkial mate svojich psikov. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod kontess22 » Uto 28.05.2013 10:00

Bulldog je neuveritelne plemeno.
Na vsetko pocuva... kedze mam pazravu fenu velmi lahko sa cvici! :lol: je neuveritelne priatelska a k detom ani nehovorim..... proste ju zeru! :yes:
Ma aj svoje muchy a to tie ze je obcas tvrdohlava. Ale velmi velmi aktivna.
A akurat jenen problem mam s nou a to ten ze vzdy po kupani sa jej vyhodia vyrazky, potom su z nich chrasty a ona si to stale vylyuje a svrbi ju to.... neviete co s tym?
kontess22
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Prix7 » Pia 31.05.2013 15:59

Ahoj,
najprv by som (po porade s veterinarkou) zmenil sampon a ak by ani to nepomohlo, zmenil by som krmivo, ak pouzivas krmivo s kuracim proteinom na ine...
Prix7
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI