Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Anglickybuldog » Uto 14.07.2015 19:58

ahoj :) mám 13 a bývam na byte.. myslite že by som mohla mať anglickeho buldoga? :lol: a mám samozrejme oca a mamu staršiu sestru a mladšieho 4 roč. brata.. som ochotna po nom zbierať...vy viete čo aj s ním chodievať každý den 3-4 krát von :) myslite že by od šteniatka mohol byť.. akože u nás? :)) snívam o nom od malička :( :33 :jupi: :joint:
Anglickybuldog
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod jankode » Str 15.07.2015 12:13

Treba si uvedomiť, že pes nie je vec, ale živý tvor. Teraz máš 13, angličan sa dožíva cca 8-10 rokov. To znamená, že celú pubertu prežiješ so psom, čo je na jednej strane fantastické na druhej na zamyslenie. Budeš mať o pár rokov iné zaujmy a nie psa. Čo potom dalej, kto sa mu bude venovať, tým že ho vyvenčíš, dáš mu jesť to celé nekončí. Ten pes potrebuje kontakt s majiteľom. Ak si z BA, rád Ti požiačiam mojho krpca, aby si videla čo to znamená mať doma angličana. :smile:
jankode
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod DiamonD » Sob 26.03.2016 10:09

Ahojte mam otázočku. Už tyžden mám doma Miu fr.buldoček x angl. buldog. Ma 7 mesiacov a vzala som ju od ludi co ju uz nechceli. Vychova 0 bodov, je neskutočne pažravá. Ked ju chcem naučit povel napr. lahnut a mam schovanu odmenu v ruke alebo vo vrecku nic ju nezaujima len ako sa dostat k odmene. Mna ani nevnima...tiež ked jej poviem že kocurovi sa papanie nekradne a 10 x jej to vysvetlim ona to aj na ten 15x skusi. Do teraz som mala len pracovne plemena ale toto je uplne o inom. Tak sa teda pytam do akej miery sa da buldog vychovat a vycvičit? Pripadne nejake rady?
Dakjem za info
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Dreamer4 » Štv 26.05.2016 10:57

Ahojte, som tu nova a chcela by som sa poradit. mam anglickeho buldoga, sucku, bola tyrana, niekolko rokov drzana v malej klietke...vyhladovana.... vzala som si ju a davam ju dokopy, ale mam strasny problem s chodenim.... Chapem, ze nevladze, lebo nie je zvyknuta chodit, ale domov uteka, ale ak mame ist na prechadzku, prejde 3 kroky a otoci sa, chce ist domov. Chapem, ze sa ponahla domov, ma tam istotu....a nikto jej u mna neublizi.... ale na druhej strane, musi chodit aj vonku...kazde vencenie je nocnou morou a prosenim a tahanim za popruhy.... Skusala som aj bez vodzky. Raz sa mi s nou poradilo prejst dookola bytovky, inak nic....

Dakujem za radu.
Dreamer4
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Adrika12345 » Pia 08.07.2016 15:19

Ahojte som tu tak isto nová. V blízkej dobe si chcem kúpiť šteniatko Anglického buldoga.Zamilovala som sa do tejto rasy :lol: Veľa som si toho už o tejto rase prečítala a dúfam,že sa budem môcť s radostami ale aj starosťami obrátiť na Vás majiteľov tohto úžasného plemena.
Adrika12345
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Anglicky bulldog a trucovanie

Poslaťod MarekLukac » Str 17.05.2017 11:43

Dobry den, chcem sa spytat par otazok ohladom naseho noveho prirastku do rodiny menom Molly :) Je to Anglicky bulldog a dnes ma presne pol roka. Mame ju doma od nedele ale mam z jej spravania zmiesane pocity. Je to moj prvy bulldog takze s touto rasou nemam nijak velke skusenosti okrem toho co som si pred jej kupou nastudoval. Viem ze su temperamentný a tvrdohlavý atd atd. Kazdopadne na zaciatku nechcela ist somnou ani na krok von a musel som ju stale nosit az na travicku co mam od brany cca 50metrov. Anibdo vytahu sama ani z vrani no nikde. V tom uz sme spravili slusny pokrok si myslim a chodi uz viac menej sama celu trasu za co ju vzdy chvalim. Aj ked to teda vzdy docela trva :D Dnes sa uz konecne aj normalne najedla lebo evidentne doteraz trucovala. Ale ked dojdeme domov tak nechce zo svojej budy skoro vobec vyliezt, ked tak ide von, napije sa a bud rovno zas do budy alebo vedla. Ani si zatial neprešmejdila byt, ani ai nepyta moju pozornost a uz duplom sa somnou nechce hrat. A boji sa, vsetkeho sa strasne boji. Mozno je to normalne lebo toto plemeno asi nepatri medzi tych najodvaznejsich si myslim. Prosim vas o kazdu radu kto tohoto psika mate ci ste to mali rovnako a ci si myslite ze je to normalne spravanie. Ci to moze byt aj tym ze predsa uz ma pol roka a nie 3 mesiace a ze si tazsie zvyka a do toho jej tvrdohlavost ? Aj tak som si ju strasne oblubil a preto ma velmi mrzi ze si ku mne zatial nenasla cestu. Este raz za kazdu radu dakujem

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
MarekLukac
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod DiamonD » Pia 19.05.2017 8:37

Ja mám síce x buldoga ale tiež som ju brala ako 6 mesačnú. Odporúčam si obrniť nervy a hlavne veľa trpezlivosti. Jej správanie určite nieje normálne. Vieš z akých podmienok k tebe prišla? Nemá nejaký zdravotný problém? Prípadne nejakú traumu? Moja ked som ju doniesla hneď preskúmala všetko v byte, až neskor sme si vytvorili nejaký režim ktorý stále platí. Plemenom to určite nebude pretože buldog je práve naopak sebavedomý a nebojácny pes. Držím palce
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod hisham » Pia 19.05.2017 12:42

Buldog temperamentny? To by som nepovedala. Oni su skor lenivci, ale zato nebojacni, urcite nie ustrachani. Poznas jej minulost? Znie mi to, ako keby ju nemala uplne idealnu.
Podla mna to chce hlavne cas. Do kontaktu s tebou ju nenut, ale kludne raz denne skus vytiahnut hracky ci pamlsky, ci sa nebude chciet kontaktovat sama. Ked nie, tak zase na druhy den, pekne pomaly postupne. Ona sa otuka, uvidis :yes:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Anglicky bulldog a trucovanie

Poslaťod kellee » Pia 19.05.2017 12:47

MarekLukac píše:Dobry den, chcem sa spytat par otazok ohladom naseho noveho prirastku do rodiny menom Molly :) Je to Anglicky bulldog a dnes ma presne pol roka. Mame ju doma od nedele ale mam z jej spravania zmiesane pocity. Je to moj prvy bulldog takze s touto rasou nemam nijak velke skusenosti okrem toho co som si pred jej kupou nastudoval. Viem ze su temperamentný a tvrdohlavý atd atd. Kazdopadne na zaciatku nechcela ist somnou ani na krok von a musel som ju stale nosit az na travicku co mam od brany cca 50metrov. Anibdo vytahu sama ani z vrani no nikde. V tom uz sme spravili slusny pokrok si myslim a chodi uz viac menej sama celu trasu za co ju vzdy chvalim. Aj ked to teda vzdy docela trva :D Dnes sa uz konecne aj normalne najedla lebo evidentne doteraz trucovala. Ale ked dojdeme domov tak nechce zo svojej budy skoro vobec vyliezt, ked tak ide von, napije sa a bud rovno zas do budy alebo vedla. Ani si zatial neprešmejdila byt, ani ai nepyta moju pozornost a uz duplom sa somnou nechce hrat. A boji sa, vsetkeho sa strasne boji. Mozno je to normalne lebo toto plemeno asi nepatri medzi tych najodvaznejsich si myslim. Prosim vas o kazdu radu kto tohoto psika mate ci ste to mali rovnako a ci si myslite ze je to normalne spravanie. Ci to moze byt aj tym ze predsa uz ma pol roka a nie 3 mesiace a ze si tazsie zvyka a do toho jej tvrdohlavost ? Aj tak som si ju strasne oblubil a preto ma velmi mrzi ze si ku mne zatial nenasla cestu. Este raz za kazdu radu dakujem

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku


ak si na Facebooku pridaj sa do skupiny anglicky buldog- tu je odkaz https://www.facebook.com/groups/anglickybuldok/?fref=ts

su tam aj ludia s podobnymi problemami. poradia ti
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod MarekLukac » Pia 19.05.2017 13:42

Dakujem pekne za tip :)

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
MarekLukac
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod MarekLukac » Sob 20.05.2017 12:18

Tak maly update informacii. Tak ako som si aj myslel a dufal a ako ste mi aj poradili nechal som jej cas. A aha ju konecne po par dnoch ked dojdem domov tak uz sa zacina silno tesit a konecne chodi aj za mnou sa pomojusiť :) A btw minulost a byvanie pred tym mala si myslim normalne a nepripadala mi ze by bola bita alebo podobne. Akurat teda ked sme vonku a nechce sa jej domov tak s nou nepohnem ani za boha :D

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
MarekLukac
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod MarekLukac » Sob 20.05.2017 12:19

A tu uz sa konecne spolu aj tesime :)Obrázok

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
MarekLukac
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 20.05.2017 12:23

Offtopic: hmmmm flaskove zatisie... :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod MarekLukac » Sob 20.05.2017 12:27

Pozooor pozoor tam mam len kvalitnu domacu slivku od rodiny z Moravy !! :) Za top rady budem robit tombolu o jednu lahef heh :D

Odoslané z SM-G950F pomocou Tapatalku
MarekLukac
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Anglický buldog / Bulldog (FCI)

Poslaťod garfield5 » Sob 04.08.2018 15:13

Dobry den, potrebujem poradit. moj AB ma strasne vela hlienov , sem tam mu poteka sopel, ked spi strasne chrapci, strasne namahavo dycha,je smutnejsi, nevladze, viditelne ma zatazeny organizmus,cervene oči, z hlienu sa zobrala vzorka a vraj je tam 1 bakteria, tak nasadili antibiotika DOXYHEXAL na 4 tyzdne. dnes je to len 3 den co ich bere. chcem sa opytat ak ma niekto podobnu skusenost, alebo nepozna nejaky domaci prirodny liek co by mu pomohol vykaslat hlieny.
garfield5
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI