Saluki (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Arshan » Uto 09.10.2012 7:06

Večernica píše:ARSHAN - my čakáme na šteniatko už dlho, do zimy by sme to asi nevydržali :lol: Ale kto vie, ako sa vraví - Človek mieni...
Takže ste sa predsa len rozhodli mať ešte raz od Naomi šteniatka? Ani sa nečudujem, je krásna! :jop:


Nie, Naomi kryt uz nebudeme, mala 2 vrhy a aj to je az az. Vobec som neplanovala ju kryt 2x, ale kedze Naomi je zdrava klasicka linia a ma uzasnu priatelsku povahu, tak sme zatuzili mat doma este 1 steniatko po nej a nakoniec sme ju nakryli. Nechali sme si z Bcka 2 steniatka, vzhladom na smrt Hiiri...
Budeme kryt jej dceru, ktora bude mat 3,5 roka resp. 4 roky v tom case.
Tazko vam slubovat, ci steniatka budu a kolko ich bude, z tohto krytia si planujem nechat steniatko i ja i co-ownerka - plus 2 dalsi chovatelia/majitelia saluk maju zaujem o steniatko tejto linie a to som vrh zatial neuverjnovala.., kedze to bude klasicky stary rodokmen, na ktorom sa tu uz nechova... Neplanujem velmi (tak ako Bcko - takmer vsetky steniatka ziju s dalsom salukou alebo v 1 pripade u chovatela ineho plemena) predavat steniatka na SK a do Ciech z objektivnych i subjektivnych dovodov... .

Treba urobit to co citite, nakoniec bude to vas milacik, nikoho ineho..
V Nemecku maju napr teraz volni fenku klasickej linie po nasom psovi z USA - obaja rodicia testovani, maju tam volnu aj velmi peknu fawn fenecku z ineho vrhu, ta sa mi hrozne paci. Ksichtik ma ako moja Hiiri...

Obrázok

Pekny den
Linda + salucky
Arshan
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Bratislava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Večernica » Uto 09.10.2012 8:53

Ja som sa zamilovala do Gharzie - biela ako sniežik :smile: Tá na obrázku je naozaj krásna, ale tú tam neviem nájsť
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Arshan » Uto 09.10.2012 9:18

Obrázok

Jo, ta je volna...
Linda + salucky
Arshan
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Bratislava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Domca » Pia 12.10.2012 18:28

Nadherna :love: Arshan, musim aj ja napisat ze mate prenadherne psy! :yes:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Arshan » Pon 15.10.2012 9:05

Dakujem.
Linda + salucky
Arshan
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Bratislava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Nanda » Sob 10.11.2012 20:08

Toto plemeno obdivujem už pekne dlho. :yes: Je strašne krásne, no nevedela by som mu dať to čo potrebuje.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod weron » Ned 11.11.2012 12:52

podobne ako nanda ...

neskutocne krasne psiska su to :jop: :jop: :jop: ta noblesa ... :love:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Vuvu » Pon 12.11.2012 17:06

Arshan píše:Ak vam mozem odporucat pri kupe steniatka nie je dolezite pozerat sa na vystavne uspechy, nie je to pre zivot vasho psa tak dolezite, ci bude uspesny alebo nie. Kto ma peniaze vybeha intersampiona aj s 2-nohym zvieratom.
Je dolezite, aby nebolo kryte mlade zviera . U saluk sa vyskytuje casto kardiomyopatia, ktora sa prejavi najma do veku 4 rokov, z toho dovodu nekryjem ja osobne mladymi psami. Okrem ineho i preto ze nevieme posudit hodnoverne kvalitu vrhu.
Kazdopadne : Obaja rodicia by mali byt testovani na srdce, komplet rozbor krvi a najma starsi, aby sa pripadne ochorenie prejavilo a chory pes nedal chory vrh.

V roku 2013 v zime resp 2014 jar planujeme steniatka po fenke z A vrhu (sestra Amber, Alexa a Aslana) a klasickom nadhernom psikovi zo zahranicia. Obaja rodicia budu testovani, otecko ma 8 rokov, je preverene zdravie jeho i jeho surodencov. Je vyborny bezec ako i uspesny vystavny pes. Takze nam drzte palec :)
Obrázok


Veľké uznanie k prístupu, chovu a láske s akou o tomto plemene píšete. Každý chovateľ by mal uprednostniť zdravie potomkov a dať urobiť vyšetrenia tomu zodpovedajúce. Potom by sa nestalo ako teraz prípad zo susedných čiech pri greyoch, že už sú dvaja 11 mesační psi z vrhu mrtvi a ďalší s vážnymi zdravotnými problémami. Ja by som si napr. greya netestovaného na neuropatiu nezobrala!
:jop: krásne psy Arshan :foto:
Vuvu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230
Bydlisko: Miloslavov

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod janajka » Uto 13.11.2012 9:14

ako sa vola henta farba, ten pes uplne nalavo na predoslom obrazku. Presne takeho si raz zadovazim. :smile:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Nanda » Ned 18.11.2012 20:18

Rozmýšľala som že by som k sebe niekedy inokedy ( ešte pekných dosť rokov ) zadovážim parťáka. :no: Varieta ešte nie je známa, no dovtedy sa može ešte veľa vecí pomeniť.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod hisham » Uto 29.01.2013 11:57

Včera večer som videla kráááásneho saluki pred Billou na Námestí Ľudovíta Štúra v BA :love: Patrí tu niekomu?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod golgolik » Str 06.02.2013 13:44

:smile: pekny pes
golgolik
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Bytča

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod kubi » Štv 14.03.2013 17:59

Obrázok
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Patuska » Pia 15.03.2013 12:09

wau :love: :smile:
"There are all sorts of cute puppy dogs, but it doesn't stop people from going out and buying Dobermans." -Angus Young
Patuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 352
Bydlisko: Bratislava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod katarinaz » Pia 15.03.2013 12:11

úžasná prezentácia plemena:

http://www.youtube.com/watch?v=3U0H4_YK9K8
katarinaz
Nováčik
 
Príspevky: 35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI