Saluki (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Večernica » Pon 08.10.2012 9:49

Takže mi nezostáva nič iné, len dôverovať..
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Večernica » Pon 08.10.2012 9:54

Ja Saluki milujem práve pre ich povahu. Aj keď je to asi ťažko pochopiteľné :lol:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Silvuch » Pon 08.10.2012 10:36

mne tiez nevadi ich povaha.. ale musim si oddychnut pri inej. tzn minimalne dvoch psov. jeden na nervy a druhy na ukludnenie.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Večernica » Pon 08.10.2012 11:18

Silvuch - dobrý nápad :lol: Akých psíkov (plemená) máš ty?

Inak, už máme vybrané mená :) Fenka - Kayla Habibah
Psík - Alwyn Jamal :lol:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Arshan » Pon 08.10.2012 11:43

Nie je to podla mna vec slachtenia, ale stravy, chovu a tak isto eliminacie uz pozitivnych zvierat. Podla mna za vela veci mozu granule a absencia L-karnitinu atd.. To iste degeneracia spodnej sanky. Saluka ma mat pekne pevne vyvinutu a viditelnu spodnu sanku a vplyvom krmenia spodna sanka zanika. V sucasnej dobe aju zvierata so slabou sankou VD, pretoze jej zakrpatenie ma vplyv na ulozenie zubov a skus. U barzojov je to napr uz v sucasnosti dost velky problem.

V 2 rokoch su testy na nic, nemusia ukazat DCM. Bude dobre ak ich urobi kardiolog, ale nemaju vypovedaciu hodnotu. To srdce - diletacia je riadne svinstvo, v 2r je pes ok a v 3r uz umiera.. Preto sa to testuje kazdy rok.

Vek krytia feny by mal byt nad 3-4 roky. Nie len kvoli DCM, ale i kvoli mentalnej vyspelosti.

Pekny den
Linda + salucky
Arshan
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Bratislava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Večernica » Pon 08.10.2012 12:00

Škoda, že nemáte šteniatka už budúci rok, asi by sme mali veľký problém s výberom správneho chovateľa. Taktiež vyzeráte, že o tomto plemene viete všetko. Vaše rady sú pre nás veľmi cenné. Pekný deň prajem aj vám
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Silvuch » Pon 08.10.2012 12:07

ja ake mam? no borderku. najsamlepsi pes sveta. nedam dopustit.. :ha: ale vzdy som bola na tie take nezavislacke.. a tak mi uderilo do mozgu a zaobstarala som alaskana (husky, lovecak, chrt mix - to najhorsie co priroda dala). :ach: no. a tak sa trapim. no. :ach:
Naposledy upravil Silvuch dňa Pon 08.10.2012 15:35, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Arshan » Pon 08.10.2012 13:44

Budeme mat stenata buduci rok na zimu :) Po fenke z Acka a psikovi co ma 8 rokov, ta ista krvna linia.

Silvuch, borderky sa mi hvelmi pacia a najma su to velmi sikovne a inteligentne psiky, tak co si viac priat :)
Linda + salucky
Arshan
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Bratislava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Haleth » Pon 08.10.2012 14:47

Arshan máte naozaj krásne psy :yes:
K DCM len dodám, že je to naozaj hnusná choroba, veľmi rozšírená aj medzi dobermanmi. A často môžu mať aj rodičia čisté srdce, treba pozerať čo najviac predkov, akého veku sa dožili atď. Offtopic: A pokiaľ sa nemýlim, nedávno, tuším minulý rok, priamo na výstave umrel jeden pes práve na DCM, hneď ako vyšiel z kruhu. Ešte raz, dodávam, že sa mi zdá, že to bola príčina smrti, nie som si na sto pro istá.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Večernica » Pon 08.10.2012 14:58

Borderku? Obdivujem každého majiteľa tohto plemena, to je živá energia! :-) Čo sa týka severanov, to bola moja srdcovka asi 14 rokov! Pokiaľ som nenatrafila na saluku a bylo po ptákách :lol:

Bože, to kde sa stalo? Chudák psík..
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Večernica » Pon 08.10.2012 14:59

ARSHAN - my čakáme na šteniatko už dlho, do zimy by sme to asi nevydržali :lol: Ale kto vie, ako sa vraví - Človek mieni...
Takže ste sa predsa len rozhodli mať ešte raz od Naomi šteniatka? Ani sa nečudujem, je krásna! :jop:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Pon 08.10.2012 15:08

Večernica
ja som čakala na svojho vlkodeera 27 rokov a to čakanie stálo zato... čakaním nič nepokazíte...

Offtopic: Doberman zomrel na výstave v Prešove aj v roku 2009, bola som tam, ľahol a bolo po ňom. U dobermanov a nemeckých dôg má DCM ale silný genetický základ, ak sa nemýlim, je známy už aj gén/y. U salúk a vlkodavov ide o multifaktoriálne ochorenie s dedičnou predispozíciou...
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Haleth » Pon 08.10.2012 18:14

Offtopic: Večernica ak chceš vidieť živú energiu, spoznaj dobermana.
Char+Alyosha nerada by som trepala, ale zdá sa mi, že toto bolo v Maďarsku alebo v Čechách... A taktiež sa mi zdá, že to bolo isto neskôr ako 2OO9, zdá sa mi, že už som mala svoju suku. Možno to teda nebol jeden prípad, ale viac, tým "lepšie" :ua:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Minnie » Pon 08.10.2012 18:37

Offtopic:
Haleth píše:Večernica ak chceš vidieť živú energiu, spoznaj dobermana.

Ja uz som mala tu cest :yes: Uzasna je ta tvoja psica, Haleth. Neposedi v klude ani chvilku co? A to som ju isto nevidela v plnom nasadeni :lol:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Saluki (FCI)

Poslaťod Haleth » Pon 08.10.2012 19:07

Offtopic: Keď má možnosť, tak nie. Väčšinou musí oddychovať a ísť spať príkazom. Ale vonku neoddychuje nikdy :pac: Očakávame vás na cvičáku :no:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI