Komondor (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Komondor (FCI)

Poslaťod Grim » Ned 18.05.2008 21:12

Nieje cudne ze tato tema tu vobec nebola... som sice dost cerstvy chovatel co ma komondora...
Ak niekto nepoznate toto plemeno pomoze vam Google :yes: alebo aj wikipedia

Prosim vas ludia, ozvite sa ak mate komondora... poznam iba 2 ludi co maju na slovensku komondora...co je dost smutne kedze sa jedna o naaaadherne plemeno...

Prikladam foto mojej Dany /6.mesiacov/
Obrázok Obrázok
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: Komondor

Poslaťod Lucifer » Ned 18.05.2008 21:16

Pekny pes, ale dobre tvrda palica :yes: Akurat som jedneho videla vcera na vystave :lol: Rastaman jeden :haha:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Komondor

Poslaťod catchy » Ned 18.05.2008 22:32

dost by ma zaujimala ta starostlivost o srst, urcite je dost narocny...jedneho som videla minuly rok na vystave v BB, zda sa mi, ze aj vyhral v zaverecnej sutazi......ale inak sympaticke plemeno... :smile:
„Každé zviera má právo na pozornosť, starostlivosť a ochranu človeka“
Obrázok
catchy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Turcianske Teplice

Re: Komondor

Poslaťod Lucifer » Ned 18.05.2008 23:03

Paci sa... :no: Šnúrky srsti, ktoré majú jedinci plemien puli či komondor sa nesmú rozčesávať, ale musia sa mastiť a splietať, aby sa zachovali. :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Komondor

Poslaťod phuture » Pon 19.05.2008 0:00

zhodou okolností som práve na wikipedii našiel túto fotografiu:
Obrázok
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Komondor

Poslaťod Fraga » Pon 19.05.2008 8:07

Hej minulý rok v BB vyhral. Myslím, že chudák pes. Ešte ked je sucho OK budiš, ale ked zmokne, tak koniec má čo robiť aby utiahol tu srsť :ua: Mne sa nepáči ja by som ho ošmikala :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Komondor

Poslaťod Grim » Pon 19.05.2008 10:49

Fraga píše:Hej minulý rok v BB vyhral. Myslím, že chudák pes. Ešte ked je sucho OK budiš, ale ked zmokne, tak koniec má čo robiť aby utiahol tu srsť :ua: Mne sa nepáči ja by som ho ošmikala :lol:


Tomu ver ze ked zmokne vyzera srandovne... ale neveril by si ze vtedy ked je aj nacisto cela od blata ak do rana je o to cistejsia ta srst... ona sa z toho jednoducho vyspí.... tie dredy az po zem sa tvoria az v 7 roku veku a az v 3 rokoch sa to zacina zamotavat... ale ani aj mu to nechcem nechavat az po zem... tak priemerne jej to urcite prestriham
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: Komondor

Poslaťod Kača » Pon 19.05.2008 11:01

Práveže som v jednom časáku čítala, že má nesmierne ľajkú starostlivosť o srsť :smile:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Komondor

Poslaťod mairi » Pon 19.05.2008 11:42

kedysi som myslela ze jedneho budem mat, ale raz som stala pri jednom velmi blizko a ten smard sa needal vydrzat. ale z dialky su dokonali
http://www.images.dogforum.sk/files/7we39ga3br8uj51toibs.jpg
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Komondor

Poslaťod Grim » Pon 19.05.2008 12:36

mairi píše:kedysi som myslela ze jedneho budem mat, ale raz som stala pri jednom velmi blizko a ten smard sa needal vydrzat. ale z dialky su dokonali
http://www.images.dogforum.sk/files/7we39ga3br8uj51toibs.jpg


:nie: to vobec nie je pravda... mozno konkretne ten jedes smrdel... ale to je skor chyba jeho pana... :pac:
ja mam komondorku a absolutne nesmrdi...
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: Komondor

Poslaťod katka » Pon 19.05.2008 12:50

Toto "čudo" nafotil môj brat v sobotu v Bratislave na výstave. :))
Obrázok
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Komondor

Poslaťod Nykkyta » Pon 19.05.2008 14:06

To mu si byt dost neprakticke takato srst. Ja si to neviem predstavit. Dost mi liezla na nervy pudlina, ked sa jej tam vsetko zamotavalo.
ako sa vlastne staras o takuto srst,ked sa to nema cesat?
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Komondor

Poslaťod Babula » Pon 19.05.2008 14:09

bol pri nasom kruhu a moj hned poznamenal ze ide najst upratovacku
vraj stratil mop :pac: hehe je to ale aj tak krasne zviera ... :yes:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Komondor

Poslaťod Grim » Pon 19.05.2008 14:37

Nykkyta píše:To mu si byt dost neprakticke takato srst. Ja si to neviem predstavit. Dost mi liezla na nervy pudlina, ked sa jej tam vsetko zamotavalo.
ako sa vlastne staras o takuto srst,ked sa to nema cesat?


ked su mlady tak sa este mozu cesat... ale aj tak neni treba... ona sa ocisti sama... cim viac spiny tym lepsie... potom to znej odpadne a je belsia ako pred tym.. akurat ked ma nejaku haluzku jej vyberiem... bo moji psy su celo denne pusteny... maju 8 arov okolo celeho domu a vo voliere su akurat ked k nam niekto pride a boji sa psov...
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: Komondor

Poslaťod katka » Pon 19.05.2008 14:59

vraj ho chcel odfotiť aj ako stojí, ale ujo vraj, že ho nepostaví, lebo je to už je starší a má toho dosť...ale fotka je bohová
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI