Anglický pointer / English Pointer (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Anglický pointer / English Pointer (FCI)

Poslaťod bibi2231 » Ned 18.05.2008 8:53

Originálny názov plemena : English Pointer
Krajina pôvodu : Veľká Británia
Doba vzniku : 17. storočie
Pôvodné využitie : Vyhľadávanie pernatej zvery
Dnešné využitie : Lovecký pes, spoločník, športový pes
Priemerná dĺžka života : 13 - 14 rokov
Hmotnosť : 20 - 30 kg
Výška : Psy: 63 - 69 cm Feny: 61 - 66 cm
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Povaha
Svojou povahou je aristokrat budiaci dojem sily, vytrvalosti a rýchlosti. Chovanie má priateľské a jeho povaha je vyrovnaná. Je to bezkonfliktný, pracovitý pes, absolútne bez známok agresívnosti. :smile:
Dôvetok pre budúcich majiteľov
Do života športovo založených ľudí prinesie pointer mnoho vzruchu, radosti a aktivity. Pokiaľ mu poskytnete veľa lásky, starostlivosti a vašej prítomnosti, odmení sa vám svojou prítulnosťou a vernosťou.
bibi2231
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Kača » Sob 07.06.2008 13:52

Má tu aj niekto tohoto havinka??? :smile:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Rika » Sob 07.06.2008 17:21

Moji susedia majú, Dona má už 8 rokov, taká šedivá tetuška je z nej :lol: . A Ares, fuuha, to ešte mladý fešák v tom najlepšom veku :smile: . Dona sa tak krásne na každého usmieva, sú to perfektné psy. A od majiteľov nezdrhnú ani keby, stále sa držia pri nich. Ale to tiež závisí aj od výchovy.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Anglicky pointer

Poslaťod lara » Ned 28.09.2008 18:46

nasi susedia maju pointra, bielooranzoveho psika.... je asi tak stary ako moja, mohli by sa spolu perfektne pohrat... ale susedom to darmo budete hovorit... :pac: havkac sa tam nudi na dvore s kokerspanielom... ale je rozkosny.. :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Anglicky pointer

Poslaťod miranda » Štv 16.10.2008 16:27

Mame steniatko pointra dva tyzdne...je to skvely a mudrucky psik (teda fenecka). Povodne sme chceli weimara alebo vizlu, ale nakoniec sme sa rozhodli pre pointra. Dufam, ze spravne. Na Slovensku je ich velmi malicko, takmer nikto toto plemeno nepozna :oo:
Ale keby sa nasiel niekto, kto ma s pointrami osobnu skusenost, potesim sa :smile:
miranda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Anglicky pointer

Poslaťod vavrena » Štv 16.10.2008 17:52

Ja som svoje detstvo prebehala s pointrom! Paradoxne to ani nebol náš psík, ale ocinovho kamaráta. Vždy, keď šiel oco do lesa, brávali sme Blackyho so sebou. Úžasný pes! Poslúchal aj mňa, a to som mala od 8 do 15 rokov....

A bol aj vtipný... Keď sa poľovníi v chate spoločensky unavovali a boli leniví ísť do auta pre ďalšiu fľašu, stašilo povedať "blacko, dones glo-glo!" A Blacko skočil oknom do auta a vždy nadšene doniesol ploskačku :haha:

Osobne som poznala len pointra Blackyho, všetci v revíri mali stavače alebo setre, či jazvečíky... Ale Blacko bol na poľovačke jednotka.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Offca » Štv 16.10.2008 18:07

v čom bol lepší? A v čom zaostávali stavače?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Anglicky pointer

Poslaťod miranda » Pia 17.10.2008 9:22

...no my tiez pocuvame a citame same chvalospevy na tychto psikov... Nie sme sice polovnici, ale budeme sa stahovat za mesto do domu, tak sa tesime, ze budeme moct s nou pravidelne pobehat po poli, po lese a pri vode. Vraj aj velmi dobre zvladaju akykolvek vycvik, ale to budeme musiet prekonzultovat s chovatelom, aby sme ju nepokazili, hlavne nerobit nejake saskovanie a hluposti. Mali by si to svoje super vystavovanie udrzat. Takze ziadny aport a podobne...
Ale dakujem za prijemnu spravu, dobre sa to citalo :jop:
miranda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Silwuska » Pia 17.10.2008 9:28

Nechapem preco ziadny aport...a co znamena ziadne saskovanie?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Amaguk » Pia 17.10.2008 9:33

tiez nerozumiem preco nie aport :nwm:
stavaci byvaju dobri aporteri a aport sa da dobre vyuzit aj ako odmena pri vycviku inych veci
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Anglicky pointer

Poslaťod miranda » Pia 17.10.2008 9:48

....no, oni maju v krvi pevne vystavovanie, nemali by prinasat...ale ked nepojdeme s nou na polovny vycvik, tak je to asi jedno...len aby sme jej nakzali robit nieco, na co nema jednoducho bunky...asi treba respektovat naturu toho psa...si myslim
miranda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Silwuska » Pia 17.10.2008 9:53

ale ak ho to bude bavit tak mu predsa nic nekazete...kazdeho psaka bavi nieco ine...ja co poznam bradacov a jazvecikov tak ich bavi aportikovat a mojich to absolutne netankuje...takze ak naozaj neplanujete nejaky vrcholovy polovny vycvik, tak preco nie...

Ale inak toto sa mi na tych psiskach uzasne paci...citala som aj knizku o nejakom ohařovi :smile: peknu, take pribehy, a psisko vobec neprchalo za zverou, kedze vzdy len vystavil a cakal na panicka...to by sa mi lubilo :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Amaguk » Pia 17.10.2008 9:56

nemali by prinasat...ale ked nepojdeme s nou na polovny vycvik, tak je to asi jedno...len aby sme jej nakzali robit nieco, na co nema jednoducho bunky...

:pac:

miranda, zda sa, ze toho o stavacoch vela nevies :ach:
to ako polovnik ked ulovi tak si aj sam donesie, ci ako? :heh:
stavaci sa pouzivaju aj ako prinasaci, polovne skusky prinasanie zveri vyzaduju
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Silwuska » Pia 17.10.2008 9:59

amaguk tam uz moje znalosti nesiahaju, ale ich hlavna praca je myslim vystavit... :yes: to ci prinesu jej potom uz dalsia praca nacviku...alebo to robili uz ine psi...dufam ze moc netliacham :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Anglicky pointer

Poslaťod Amaguk » Pia 17.10.2008 10:05

pokial viem tak stavac ma vystavit, dohladat a priniest :no: :no: :no:
kukni si napr. predmet skusok u vyziel: http://www.vizsla.sk/skusky/poriadok/predmety/
jedine, zeby anglicki stavaci boli nejaka vynimka, ze bohati anglani si mohli dovolit mat taku uzku specializaciu u psov, ze na vystavenie mali jedneho psa a na donesenie ineho :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI