Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod lucik » Pia 06.02.2015 8:38

Bendoška píše:Na začiatku tohto rotvajlerovského fóra by sa sa mohol dočítať ako si jedna slečna tiež počkala na šteniatko s PP a nakoniec museli dať strašné prachy za operáciu kĺbov tohto šteniatka. Aj o iných prípadoch by si sa tu dočítal, že šteniatko s PP malo nejakú chybičku krásy alebo zdravia.

áno, ale keď si napísala A, napíš aj B - napríklad keď tá slečna išla psa dávať operovať, chovateľka jej nie len vrátila časť kúpnej ceny, ale požičala jej aj auto a celkovo jej pomáhala s tým psíkom.
Ak si riadne vyberieš chovateľa a chovateľskú stanicu, rodičov šteniatka, vždy vieš eliminovať choroby (minimálne tie dedičné) lepšie ako pri šteňati bez preukazu pôvodu, nehovoriac o povahe, prípadne pracovných vlohách. Pri krytí psov bez známeho pôvodu nepoznáš ani zdravie predkov, ani ich povahy a pracovné vlohy a hlavne, nevieš, či vôbec deklarovaný otec vrhu je naozaj otec vrhu a nevieš, či nie sú matka a otec príbuzní. A pri dvoch rodičoch s PP a šteňatách bez PP je takisto veľký risk, že rodičia neboli pustení do chovu pre nejaký problém - povaha alebo zdravie.
Samozrejme, že aj v registrovanom chove s PP sú zlí chovatelia, ktorí podvádzajú a samozrejme, že aj tým dobrým chovateľom sa stane, že im vo vrhu vyjde neštandardné šteňa, choré, ale práve v tom registrovanom chove s tým vedia niečo robiť - poctivému chovateľovi záleží na chove a odchovoch a ak sa niečo so psom z jeho odchovu deje, chce to vedieť, aby sa vedel podľa toho zariadiť (informovať majiteľov súrodencov, vyradiť z chovu rodičov ak je to niečo vážne a je predpoklad, že sa to dedí).
100% istotu nemáš nikde, len pri registrovanom chove dôkladným výberom vieš eliminovať veľa rizikových faktorov, ktoré pri neregistrovanom chove nemáš ani len šancu zistiť.
A v konečnom dôsledku, keď si kúpiš psa neznámeho pôvodu za pár EUR, na veterine môžeš potom nechať niekoľkokrát toľko za ochorenie, ktoré u PP psa môžeš vylúčiť, resp. eliminuješ riziko.
Naposledy upravil lucik dňa Pia 06.02.2015 14:10, celkovo upravené 1
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Buchťa » Pia 06.02.2015 9:47

Lucik :jop: :aplause: :poklona: (jasně a srozumitelně napsáno a vysvětleno :yes: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Štv 26.02.2015 19:17

V časopise PPČ 3/2015 je 34 strán len o RTW! :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slawin » Štv 05.03.2015 20:44

mam trocha pocit, ze sa narazalo namna...nemam rada taketo debaty, ludom nevysvetlis a ja si svoju energiu minat nebudem.....ALE kedze som do toho bola vtiahnuta, vyjadrim sa...
A-ano, mam pa s PP a ma problemy s klbami..ALE priroda je priroda a ano, ani PP nie je 100% zaruka.... ale urcite je to omnoho vacsia pravdepodobnost ze bude zdravy, ako bezPP.... to, ze akurat ja som mala "smolu" nech nie je teraz odstraujuci priklad... tych je OMNOHO viac pri bezPP psoch..a ano, ako pisala lucik, ak sa rozhodnes pre bezPP psa a nahodou sa ti stane to co mne..je v tom velky rozdiel... ty NEDOSTANES svoje peniaze spat... ano, v zivote nejde len o peniaze, ale pri tisic eurovej operacii ti to teda naozaj pomoze (a to sa modli aby bola len jedna)... a koniec koncov, teraz s odsutpom casu vidim, ze pri existujucich moznych ochoreniach su chore klby "banalita"..... zijem bezny zivot bez toho, aby som si to uvedomovala.. co by sa asi nedalo, keby mal rakovinu, epilepsiu, chorobu srdca ci nieco podobne....
B- ak maju rodicia naozaj PP, preco stena nie? je to len bohapusta lenivost majitelov, ktori bez toho aby aj nieco vynalozili a mali riadnu chovatelsku tanicu chcu radsej len brat? alebo horsie, boli tie psy pre nieco vylucene z chovu? a teda to stena nebude asi tak celkom zdrave ci uz fyzicky alebo mentalne? zazil si niekedy nevyrovnaneho rtw? asi nie....

naozaj nemam energiu ani chut hadzat hrach o stenu, pretoze pokial budu takyto ludia a teda dopyt, bude aj ponuka a teda plne utulky, utracane psy a pohadzovani kade tade po uliciach.....nie je to len o "rasizme" voci bezPP psoch, ako si niekto mysli, ze su nieco menejcenne.. ak si TOTO nieco mysli, tak ON je menejcennny... je to cele proti chamtivcom ktory kazdorocne posielaju xy psov na smrt..a TOTO kym si ludia neuvedomia, bude to tu stale rovnake... budes sa vecer rozculovat ako davaju v TV novinach smutny obrazok na utrateneho, utyraneho ci inak zubozeneho psa..a pritom si svojou stipkou k tomuto celemu aj ty prispel..ano, je to kruto napisane a aj je to krute...ale skus to vysvetlit tym nechcenym, ktorych je cim dalej tym viac...
skoncila som a odchadzam z debaty, zite krasne, piste basne :ahoj:
Nemůže pršet věčně
Obrázok
http://sirius-rtw.weebly.com
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivuso » Štv 05.03.2015 21:35

Prispejem teda aj ja. Zaobstaral som si šteniatko RTW. Chcel som s PP ale na slovensku (podla mojich informácií) žiaden vrh s PP nebol. K potrebe PP, áno, papiere sú určitou zárukou, ale o čom to vlastne je? Informoval som sa, či môže pes bez pp, získať pp. Nieje to možné. Argument: "náhodou ti zo šteňaťa vyrastie krásny pes, ktorého ti budú všetci chovatelia závidieť, ale bude ti to na nič lebo pes nepôjde na výstavu". Tak o čom potom vlastne to PP je? Mám psíka bez PP. Mám ho rád a nepozerám sa naneho cez peniaze. Dúfam že bude zdravý a že sa z neho stane perfektný dobrovoľný záchranár.
ivuso
Okoloidúci

Poslaťod Margita » Štv 05.03.2015 21:46

ivuso píše:Argument: "náhodou ti zo šteňaťa vyrastie krásny pes, ktorého ti budú všetci chovatelia závidieť, ale bude ti to na nič lebo pes nepôjde na výstavu"..

sorry ale :heh: :heh:
ktory chovatel by uz len zavidel niekomu takeho psa? :heh: ono to nie je len o krase

ale teda ti prajem aby z tvojho psa vyrastol vyrovnany a sebavedomy pohodovy pes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Anynka » Štv 05.03.2015 22:14

A to si sa kde prosim ta informoval? Kde podavaju taketo informacie?...
Anynka
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Sob 07.03.2015 9:25

[quote="ivuso"] áno, papiere sú určitou zárukou, ale o čom to vlastne je? Informoval som sa, či môže pes bez pp, získať pp. Nieje to možné. Argument: "náhodou ti zo šteňaťa vyrastie krásny pes, ktorého ti budú všetci chovatelia závidieť, ale bude ti to na nič lebo pes nepôjde na výstavu". Tak o čom potom vlastne to PP je? /quote]

Papiere nie su "urcitou zarukou" - papiere su vlastne rodny list psa,podla ktoreho je jasne,ze sa jedna o prislusnika konkretneho plemena.

A kto Ti argumentoval tou uzasnou vetou? :heh: predavajuci? :heh: Nie pes nemoze ziskat pp ked nepochadza z cistokrvneho,riadeneho chovu :no:

A o com to vlastne je? Nuz o tom aby prezilo plemeno,ktore mnohí "milovnici plemena" prznia "lacnými kópiami" :ach: fakt je nepochopitelne,ako stale hladaju vyhovorky preco pp nie a pritom keby niet riadeneho chovu nikdy by ziaden rtw neexistoval.
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bebis » Sob 07.03.2015 11:24

rtw sa predsa ale nechovaju len na SR :nwm: po troch minutach guglenia som nasla dve chovky v ČR, v jednej očakávajú vrh o 4 dni, v ďalšej už 8.3. (zajtra).

nehovoriac o tom, kde všade ešte šteňatá majú a koľko súk je nakrytých :ach: http://www.rtw.cz/frames.php?bottom=/rtwonline/kryti_list.phtml väčšinu, čo som zbežne pozrela, tak rodičia bez DBK a ešte aj s rôznymi skúškami :nwm:
Naposledy upravil Bebis dňa Sob 07.03.2015 11:28, celkovo upravené 1
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Sob 07.03.2015 11:28

Offtopic: len bohuzial su aj taki ludia,co chcu stena hned teraz ,oni mesiac cakat nebudu,nedajboze dva mesiace,a neprejdu za nim viac ako 20km
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivuso » Sob 07.03.2015 12:03

Psíka som "riešil" vážnejšie 3 týždne a bol som za nim cez pol krajiny :) . Obvolával som, písal som, majiteľom, klubu, všade. Pýtal som sa, informoval. Odpovede som sa v 80% pripadov nedočkal. Proste ignore. A kde som sa dočkal, povedali mi to čo som tu už písal. Máte pravdu, z CZ som psíka nechcel, bál som sa či nebudú nejaké problémy s tým, že bude z CZ. Čo sa týka argumentu o PP, skutočne som hľadal zdroj, kde som túto informáciu zachytil, ale nenašiel som. Len konštatujem, že môže nastať situácia keď psík bez PP bude mať komplet plemenný štandard a psík s PP nie...
ivuso
Okoloidúci

Poslaťod Margita » Sob 07.03.2015 12:16

[quote="ivuso"Len konštatujem, že môže nastať situácia keď psík bez PP bude mať komplet plemenný štandard a psík s PP nie...[/quote]
no,tomuto snad asi sam neveris :lol:
pretoze dokonale zviera neexistuje a ani ten najsamfasa pes s PP,nebude uuuuuuuuplne na 300% podla standardu,takze je uplne nepravdepodobne ze nejaka napodobenina ho bude splnat viac,
skratka,treba sa obcas zamysliet nad tym co vobec napises,a logicky uvazovat aj nad tym,co je to plemeno,akym sposobom vzniklo,co je to plemenna kniha a potom pochopis ze to co si tu popisal je uplne nelogicke

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod goodie » Sob 07.03.2015 12:24

Ivuso ak si zaobstarám rod. príslušníka na najbližších 10-15rokov, tak sa to obvykle nerieši 2-3 týždne vopred ale kludne aj rok a viac dopredu.Keby si sa informoval v klube, či u konkretného chovateľa alebo na návšteve výstavy, či kynol. podujatia,určite by ti poradili.Trebalo len počkať..
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivuso » Sob 07.03.2015 13:10

Možni stačilo počkat, asi áno ale neľutujem, že som urobil tak ako som urobil. Máme nádherného psíka. A Margita, takže sa modelový príkad, ktorý som načrtol nemôže nikdy stať, však? :no:
ivuso
Okoloidúci

Poslaťod Margita » Sob 07.03.2015 13:24

a kto ti povie ze ten bezpapierak je krajsi a uzasnejsi ako pes s PP,sused co ma doma "vlciacku" a zije v tom ze kazda suka musi mat raz za zivo stenata a akurat potrebuje ju dat nakryt?
ved chod s tym psom na vystavu a oslov nejako rozhodcu nech to ho len tak ohodnoti,co si o tom mysli,ked uz chces mat nejaku relevantnu odpoved

a po dalsie plemeno plemenom,nerobi len vzhlad,a logicky staci trochu uvazovat,mas prveho psa urciteho plemeno a este aj k tomu bez PP,ako mozes tvrdit nakolko standard splna a nakolko nie?nakolko ta povaha a to ako sa sprava je pre rtw typicke?
u nas doma boli 4kusy psov jeden z toho bez PP,a kazdy je a bol iny :no: ,nieco maju pochopitelne spolocne

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI