Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Rotvajler

Poslaťod Ivanka.P » Str 13.02.2008 17:09

Slávka ani ja nemám Ritu úplne od malička ale od cca 8 mes. Dovtedy žila ako samorost s jedným psom na dvore. Bola dobručká ale chýbala socializácia. Teraz sa dosť trápim s tým, že sa dosť bije s inými fenami. Zatial nezačala, ale ak ju niekto nas....e tak musí mať na vrch. Náš kamarát nedávno tiež kúpil RTW volá sa Rea a má 5 mes. Krásne sa s Rituškou aj s deťmi zžili. A vidím ako krásne takéto 5 mes šteňa poslúcha a chápe hierarchiu vo svorke. Priložím fotku Rity a Reušky.
Obrázok

Mne sa RTW zdajú ako rozvážni psi. Sú takí pohoďáci a ochráncovia už len výzorom. Ale až sa Rita prestane hárať, musím popracovať na jej chovaní voči iným psom. Tam je pre mňa kameň úrazu. Tvoja sa s fenami nebije? Už ju máš dosť dlho, to by sa prejavilo nie?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Rotvajler

Poslaťod Slávka » Str 13.02.2008 18:43

Ahoj Ivka,
akosi ma hnevá net...stále mi padá...už tretí krát sa pokúšam odpísať
ale k téme
no Ajda je tiež voči ostatným psom veľmi ostrá. Aj preto, že pri prvom majiteľovi sa moc s cudzími psami nestretávala, resp. jej to nebolo dovoľené a držal ju vždy pri sebe. Takže aj teraz sme radšej opatrní a držíme ju nakrátko. Do feniek by zaručene skočila a nechcem vidieť ako by to dopadlo. Najlepšie vychádza s malými psami.
Na cvičisko nechodíme a bývame v oblasti, kde je viac záhradkárov ako rod. domov. Takže aj na prechádzkach príliš veľa psov nestretávame.
Slávka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Rotvajler

Poslaťod Ivanka.P » Pon 18.02.2008 10:31

Slávka, my práveže stretávame vela psov, a aj fenky. Máme v okolí cca 4 "kamošky" ktorým sa vyhýbame, inak je to v pohode. A pri cudzích fenách tiež dávam pozor. Tam je to lotéria - záleží od velkosti a od toho ako sa zachová tá druhá fenka :ach: ale v podstate s náhubkom behá na volno a na privolanie vždy pribehne. Ja na toto plemono nedám dopustiť, lebo pôsobí velmi upokojujúco. Aj sused priniesol nedávno RTW volá sa Rea :smile:

Rita s Reou strážia dvere :ahoj:
Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Rotvajler

Poslaťod Tasha » Str 20.02.2008 13:47

Dovolila by som si nesúhlasiť s niektorými údajmi, alebo formou napísania. Napríklad výška môže byť už od 56cm. A čo sa týka uší, tak by som to napísala trošku inak. Viac by som sa pridŕžala štandardu. Teda ,,uši sú ovísajúce, proporčne malé, trojuholníkového tvaru, nasadené ďaleko od seba a umiestnené na lebke tak, aby sa zdala širšia, keď je pes zvrušený. Ucho sa končí približne na úrovni stredu líc. Ak je správne držané, vnútorný okraj tesne prilieha k lícu."
A telo... Doplnila by som, že hĺbka hrudného koša nemá byť väčšia a nie omnoho menšia ako 50% kohútikovej výšky. A zadok je len veľmi mierne sa zvažujúci. A aj čo sa týka váhy, tak psy sú veľakrát oveľa ťažší ako len 50 kg.

Veľmi nerada by som Vás urazila alebo kritizovala vaše vedomosti...

S pozdravom Frederika Karellová
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Rotvajler

Poslaťod Ivanka.P » Str 20.02.2008 15:55

To na prvej stránke asi zakladateľka skopírovala z nejakej internetovej stránky o plemenách a štandarde :yes:
Kvalitní psi vážia aj 60kg. Lebo moja Rita váži 42 a keď stál vedla nej jeden pes tak som :oo: aká sa mi zdala zrazu malá. Majitel hovoril, že váži asi tých 60 kg.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Rotvajler

Poslaťod MisheliQ » Str 20.02.2008 18:21

Toto je havo mojej sestry spolužiačky, ktorého má u babky na dedine..je to rovtík a volá sa Zorko:
ObrázokObrázokObrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Rotvajler

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.02.2008 18:23

Rotvík má modré oči?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Rotvajler

Poslaťod lusy » Str 20.02.2008 18:25

krizeny snad moze mat aj modre. alebo ma cocky. :heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Rotvajler

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.02.2008 18:27

Ja len že bolo písané, že je to rotvík, nie kríženec. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Rotvajler

Poslaťod lusy » Str 20.02.2008 18:37

ja viem. snad to misheliQ objasni. :smile:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Rotvajler

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.02.2008 18:39

Ale nieje to škaredé , skôr zaujímavé :lol: mohl by sa to zaviesť, mne by sa taký rotvík páčil
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Rotvajler

Poslaťod MisheliQ » Str 20.02.2008 18:42

myslím, že je to urobené "umelo" cez nejaký program to zosilnenie tej modrej farby jeho očí, inak má naozaj modré oči...ale nie až také jasno modré..a je bez PP..a jeho rodičia boli rotvíci obaja
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Rotvajler

Poslaťod Amaguk » Str 20.02.2008 19:27

heh, to by som chcela vediet, kde sa tam tie modre oci nabrali :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Rotvajler

Poslaťod MisheliQ » Str 20.02.2008 20:34

kde by sa asi mali nabrať? Veď psy s modrými očami existujú, sú síce minimálne a výnimočné ale proste ten rotvík má modré oči..niet o čom teda :jazyk:
a aj na prvej fotke, ktorá je bez úpravy, vidieť modré oči
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Rotvajler

Poslaťod Amaguk » Str 20.02.2008 20:37

praveze u rotvikov je o com pouvazovat, ked ma modre oci
nie je to farba, ktora by sa u nich normalne geneticky vyskytovala, jedine zeby slo o nejaku vzacnu mutaciu, skor je pravdepodobne, ze medzi predkami boli nejaky ini modroockovia, nie rtw :jazyk:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI