Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Borderská kólia / Border Collie (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Borderská kólia / Border Collie (FCI)

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 19:41

Ehm. Hodinka prechadzky je uplne ze nic... a ked prave mrzne, to je suchy vzduch, tzn ze nepremokne/nenavlhne a zima jej isto nebude. Skor do.dazda sa dava prsiplast, ale na kratky (hodinovy) venc aj zbytocne (jedine ked nechces doma smradlaveho mokreho psa :heh: ).
Ako vazne - borderku obliekat? :joint: Jedine ze by bola chora, alebo by hodiny travila na cvicaku zavreta, ale na beznu prechadzku mi to.pride odveci...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod bibika » Štv 04.01.2018 19:45

Hodinovú prechádzku má môj maltezák. :lol: Keď mám náladu tak aj v daždi je to hodina. :joint: Kvôli kĺbom? A načo? Väčšinou čo som videla oblečené BOC, tak to bolo zo zdravotného dôvodu, tak ako pár príspevkov nad tebou dala Connie fotky.
wer: odkedy sú BOC "modernejšie" tak by si sa divila koľko ľudí má presne tieto obliekacie otázky. :ach:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fazulka » Štv 04.01.2018 19:50

Tiez som sa cudovala ked nam to bolo povedane ze by sme ju mali obliekat kedze moja ma srst viac menej vystavovej linie :jazyk:

Aky konkretny zdravotny problem vedie k obliekaniu?
Prílohy
received_10210118041209841.jpeg
Fazulka
Okoloidúci

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 19:58

Kam ten svet speje....

Fazulka, no napr ja som mala psa NO so spondylozou - ochrnul na zadne a bol na voziku....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fazulka » Štv 04.01.2018 19:58

A pod tym oblecenim nemyslim nejake take jak pre civavy bundy ale len proste nejake nepremokave oblecenie co by chranilo klby pred vetrom a dazdom a nejakymi teplotnymi zmenami. Ide mi aj o to ze kedze casto laha a je jej jedno ze je zima tak ci z toho nemoze prehladnut kedze by som volila to co ide aj cez hrudnik.
Fazulka
Okoloidúci

Poslaťod Fazulka » Štv 04.01.2018 20:01

Wer, no ja sa bojim dysplazie a podobne...neda sa nejakym lahkym oblecenim ktore neprefukne predijst dysplazke?
Fazulka
Okoloidúci

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 20:03

Ale ved to musis vidiet na tom.psovi... klepe sa, chuli sa, prestupuje..? Keby jej bola zima, neliha si. A ked uz moze nachladnut niekde, tak mechur, ale to nezakryjes obleckom... fakt, uplne zbytocne. Len.ju rozhyckas a bude horsie..

Haha. Dysplazka nevznika z ofuknutia pocas vencu :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fazulka » Štv 04.01.2018 20:07

Nevznika, ale plno psov ktory ju uz maju nosia oblecenie :D
Fazulka
Okoloidúci

Poslaťod janajka » Štv 04.01.2018 20:08

Kto ti povedal ze obliekat?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod bibika » Štv 04.01.2018 20:10

Podľa mňa zbytočne, ale tvoja vec a tvoje peniaze. Predísť dysplázii sa nedá oblečkom, to ju radšej nepreťažuj a investuj do kĺbovej výživy. Obliekajú sa väčšinou psy trpiace na ochor. močových ciest alebo ortopedické problémy. Oblečený pes ti nevychladne a "nestuhne", preto sa to využíva u psov čo už chorí sú. A ak si sama od seba ľahne na zem, tak jej isto nie je zima a ako wer správne poznamenala: nie sú oblečka ktoré by ti chránili to čo môže postihnúť zdravého psa tj zápal moč. mechúra. Môj pes to dobrovoľne sám v tomto čase neurobí.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fazulka » Štv 04.01.2018 20:16

Pani, ktora jej robila dornovku.
Fazulka
Okoloidúci

Poslaťod janajka » Štv 04.01.2018 20:21

A aky uviedla dovod? Ze si laha na zem? Ci ma nejake zdravotne problemy? Moje borderky nikdy nemali kabatik a to travia ooovela viac casu vonku.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fazulka » Štv 04.01.2018 20:23

No povedala ze kvoli teplotnym zmenam a aby sa chranili klby.
Fazulka
Okoloidúci

Poslaťod kellee » Štv 04.01.2018 20:27

Offtopic: dornovku uz tiez robi v dnesnej dobe kazdy moj pes teda obliekany nikdy nebol a pokial nevidim problem, nevidim ani dovod a to je pes 9 rocny,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 04.01.2018 21:57

Síce nemám borderku (ale bígla), obliekam keď je 0 a menej, ale mám 11 ročného psa, ktorý už nie je extra aktívny, resp. je, keď sa iniciujem nejakú aktivitu. Cvičiť a aportíkovať chodí nahý :lol: .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI