Kaukazský ovčiak / Kavkazskaja Ovčarka (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Kaukazský ovčiak / Kavkazskaja Ovčarka (FCI)

Poslaťod Tasha » Štv 24.03.2016 16:56

presne na to sme narážali, že je pes od množiteľa. najhoršia možná voľba pri kaukazákovi. A popritom chovatelske stanice kaukazakov na slovensku máme a aj s kvalitnými jedincami. čiže nemáte šteniatko od chovateľa ale množiteľa a to je rozdiel. už len držať palce, že bude mať krpec dobrú povahu a hlavne si dajte naozaj záležať na socializácii. nech to neposeriete ešte viac.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Kaukazský ovčiak / Kavkazskaja Ovčarka (FCI)

Poslaťod Michaela 10 » Štv 24.03.2016 18:28

Dakujem krasne snad sa nam ho podari rozumne vychovat
Michaela 10
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Kaukazský ovčiak / Kavkazskaja Ovčarka (FCI)

Poslaťod Majo921 » Sob 30.04.2016 11:58

Ja mam doma 2 kaukazakov no na temu kaukazakov a hlavne co sa tyka vychovy sa da vela rozpravat kazd vychovav inym sposobom ja vychovavam psa podla nasich bratoch cechov chodim snimi od malicka na cvicak a robime aj obranu co mnohym chovatelom kaukazakov na svk je proti srsti. Nechcem byt niak hruby ale na svk Vam budu tvrdit ze kaukazak ma danu obranu v sebe je to pravda len z casti na kolko kaukazaci su v tejto dobe dost preslachteny uz su v cz chs co sa specializuju na povahu a jeho vyuzitie ro su tak zvany kaukazaci old typu potom tu mame kaukazakov co vidite na vystave ktory su mohutny tazky zly pohyb u niektorych jedincov a o povahe sa neda ani hovorit ze to su kaukazaci oni uz len tak vyzeraju ale povaha je prec u takychto psov sa moze kludne stat ze Vam nebudu strazit alebo budu stekat ale ked ide do tuheho tak utecie ! Co pri kaukazakovi je neodpustitelne ! Bavime sa o mdern show type. A potom tu mame este aboriginalov co je originalny kaukazak co ani nevyzera ako kaukazak zijuci priamo na kaukaze takyto typ je velmi vzacny su tak typicky ze sa o nich da tazko pisat a uz sa tesim ked si takeho aboriginala doveziem domov :smile: a k vychove 5 tyzdnov je dost skoro urcite treba pozorovat povahu psa vychova psa zalezi konkretne na povahe psa u 5 tyzdnove steniatko by som Vam doporucil vybudovat si snim dobry vztah ! Zacneme krmenim urcite skuste krmit z ruky aspon teraz ked je maly aby si zafixoval ze vy maze potravu vy ste alfa samec najuspesnejsi lovec. S clenmi rodiny ho zoznamit dobre by bolo aby ho aspon raz za den pohladkali alebo sa pohrali snim. Dalej zalezi na to na co chcete mat psa ci na strazenie alebo ako medvedika aby sa aj cudzi clovej mohol snim maznat...
Majo921
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI