Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Štv 19.04.2012 15:40

nie som si ista, ci je tu tolko ludi so setrami....poniektori tu sporadicky chodia, ale skor sa stretavame na Klubovych akciach, alebo sa dohadujeme cez FB......ale vacsinou su stretka na zapade.
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Pebless » Štv 26.04.2012 0:18

No, aj som si myslela.... ja veru v klube niesom, tak mi nezostava iba sa stretavat ako doteraz s BOC-kami v nasom agi-klube :D a snivat o setrich stretkach :ha:
Pebless
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Pia 27.04.2012 19:27

hmmmm........aj take sa zial stava, 4 rocny Ircan s PP na darovanie..
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/150148 ... -seter.php
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Pebles » Pia 04.05.2012 21:29

hej, videla som pred casom ten inzerat...smutne no.
Inak, chcem sa spytat ohladom anglicaka... Planujeme steniatko v blizkej buducnosti, (fenecka orange belton najlepsie :D) konkretne odchovy Blue baltic. Viem ze su to skorej show linie, ale videla som ze maju aj nejake skusky porobene. Su nadherne a verim ze aj kvalitne jedince. ale netusim odkial by sa dal najblizsie zohnat.(tusim ze su to Svedi?) V rakusku aj v polsku su jedince, ale nemam prehlad o vrhoch ani nic... skorej v ircanoch sa orientujem. dik za nazor, alebo info.. :)
Pebles
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Sob 05.05.2012 7:51

super, ze planujes anglicana :jop: Blue Baltic´s su Fini, urcite sa da importovat aj z Finska, napr.v Cechach je teraz mlady pes od nich (poslali ho lietadlom). Odchovy maju kade-tade, treba to sledovat a potom oslovit dane chovky...
Planuje sa stretko Anglicanov, ak mas zaujem, posli mi SS.
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod keinam » Pon 07.05.2012 18:33

Ahoj ircania, anglicania a gordoni,
mam otazku. Je nejaky sposob ako by mohol nepolovnik vychovat setra tak, aby absolvoval aspon skusky vloh a JSS?
keinam
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Pon 07.05.2012 18:56

Co su skusky vloh ? Skúšky vlôh sú potrebné z chovateľského hľadiska, keďže pes na nich najlepšie ukáže vrodené vlastnosti, ktoré nie sú ešte ovplyvnené vyšším stupňom výcviku
Skusky vloh Ti seter absolvuje bez problemov.....nastastie maju vrodene polovne vlastnosti natolko silne (samozrejme mierne kolisu od jedinca k jedincovi a nebavime sa o uplnych show liniach), ze automaticky vedia, co maju robit, ked ich posles na pole a su len potrebne mierne korekcie......ja som napr. uzasnuta, ako vie moja fena presne, ako ma pracovat s vetrom na poli, toci sa krasne proti vetru (ak jej do toho ja nekecam :lol: ), vystavovat zacala uz ako stena..

Co sa tyka JSS, tie su narocnejsie, ale pri spravnom vedeni dokaze aj nepolovnik pripravit setra :yes: dolezite je obratit sa na spravnych ludi, vidiet ako sa pracuje so setrami a mat nastudovanu teoriu (aby clovek vedel, co je napln konkretnej skusky, ako pracuju Anglicke stavace, kde su ich silne stranky a kde slabiny) a trenovat.....
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod keinam » Pon 07.05.2012 19:05

No a prave tych JSS sa bojim. Jednoznacne chcem chovat stavaca, ale s polovnickym vycvikom bohuzial nemam skusenost.
keinam
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Pon 07.05.2012 19:23

ak stavaca, rozmyslas na Anglickym stavacom? Teraz mas weimara? Kontinentalne stavace pracuju inak ako anglicke.....JSS s nim v buducnosti chces absolvovat kvoli uchovneniu, alebo s nim planujes pracovat? Neobavaj sa JSS, aj ako nepolovnik dokazes plnohodnotne pripravit psa........
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod keinam » Pon 07.05.2012 19:30

Weimarka je adoptovana a je bez PP, takze s nou som nerobila nic a urcite ani jej byvali majitelia. Skusky by som chcela urobit z dovodu uchovnenia, na polovacky s nim chodit zrejme nebudem. I ked by bolo vhodne, aby seter robil to, na co sa narodil. Mam pocit, ze setrovska povaha mi vyhovuje viac ako weimarska. Mam aj dvanastrocnu setricu (tiez bohuzial bez PP) a ked to porovnam, seter je trochu jemnejsia povaha.
keinam
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Pon 07.05.2012 19:52

super, drzim palce :smile: seter je oooovela jemnejsia povaha.......preto su pre niekoho "tazsie" cvicitelne...co nie su, len sa na nich nesmie tlacit.
Drzim palce pri vybere stenika
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod keinam » Pon 07.05.2012 19:55

vdaka :lol:
a este jedna otazka: ked sa raz zucastnim skusok, uz akychkolvek, musi byt psovod aj clenom nejakeho polovnickeho zdruzenia?
keinam
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Pon 07.05.2012 20:15

nemusis, prihlasis sa na skusky a strielat Ti bude niekto iny
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Nanda » Sob 30.06.2012 21:32

Ahojte :ahoj: , moja kamarátka má Írskeho setra ( 4 roky ) volá sa Billy a pridám pár foto :no:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Stupeň víťazov :king: v strede ( Billy ) 1.miesto, v pravo ( ja ) 2.miesto a na ľavo 3.miesto
Obrázok
:ahoj: :ahoj:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540


PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI