Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 19.09.2010 17:17

Hm, škoda za to poľovníctvo. Ale nemyslela som na lov na živú zver. Ono to ani na skúškach sa neloví na živú zver a keď chceš spraviť poľovné skúšky, neznamená to, že s tým psom aj budeš ty alebo ktokoľvek poľovať! Je to len skúška vlôh, či na to pes má alebo nie. Nič viac. Podľa mňa by si s tým mala len veľké plus. A poľovať s ním na živú zver nemusíš. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Sissi » Ned 19.09.2010 17:21

Ja viem, že by som s ním nemusela poľovať na živú zver (ani by som to nikdy nerobila), ale už by som to v ňom pestovala, a ja nechcem pestovať v psovi pomáhanie poľovníkom :no:
Sissi
Šteniatko
 
Príspevky: 55

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 19.09.2010 18:23

Ono to tie inštinkty v ňom už tak či tak sú. Môžeš to len maximálne do istej miery potlačiť, ale nie úplne. Škoda by bolo to nevyužiť v prospech plemena a daného jedinca. Predsa to plemeno má isté ,,poslanie´´. Ale je to len môj názor. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Sissi » Ned 19.09.2010 19:26

Ja viem, že v ňom asi niečo drieme, no ja to chcem potlačiť :no:
Nemyslím si, že Ron by mohol mať veľké využitie v prospech plemena, krásnych krycích psov je na SR dosť :no:
Sissi
Šteniatko
 
Príspevky: 55

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Sissi » Uto 12.10.2010 19:45

Od začiatku októbra je v novinových stánkoch najnovšie číslo kynologického časopisu nielen Pes a mačka, kde je na 5 stranách prezentované plemeno írsky seter. Autorkami článku sú Dáška Sojková a ja. O krásne ateliérové fotky sa postarala Lucka Jesenská. Na titulke je Dášina "Donka" (Ch. Chardonnay Jay Slovak Base).
Obrázok
V článku je aj prezentácia CHS Jay Slovak Base.
Odkaz na archív vydanie s írčanom:
http://www.pesamacka.com/?page=2&id=fb8 ... cc1a8f6fb7
Sissi
Šteniatko
 
Príspevky: 55

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Ppx » Pon 18.10.2010 0:38

www.chien.laa.pl ~ polish irish setters forum ;)
Obrázok
Ppx
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod marian476 » Pon 03.01.2011 19:26

Sissi píše:ivajur,
ja ti tvoj názor neberiem a k víťazstvu ti gratulujem, ale môj názor na poľovníctvo nezmeníš.
Nie je mojím cieľom rozpútať tu diskusiu o poľovníctve, to už som spravila viackrát inde a nič to nezmenilo :lol:
Ja s podmienkou chovnosti v našom klube nesúhlasím, ale to je môj názor a ten tvoj ti neberiem.
Setra z Maďarska by som si nikdy nekúpila, ale to len preto, že pre mňa je špička chovu írčanov Jay Slovak Base :lol:
A tá chovná výnimka, pokiaľ je len kvôli poľovnej skúške, mne neprekáža.
Zoberme si tohtoročné vrhy IS na SR - boli 3, z toho:
1. priznám sa, neviem to iste, ale tuším p. Stanovský
2. bol Dáška Sojka - Jay Slovak Base "N", kde tato Edy spod Zobora mal chovnú výnimku kvôli poľovným skúškam, ale mama Kankán ich má
3. bol Dano Urban - from Urban's garden "A", kde Vicary's Funnyhonny mala chovnú výnimku, tiež kvôli poľovným skúškam, pokiaľ viem, nezvládla reakciu na streľbu (import z "Show línie" z Belgicka) ale klub sa kedysy uzniesol, že každý import dostane 1 výnimku, tak má štence. A tato je Wind z Arislandu, pokiaľ viem, ani on nemá spravené poľovné skúšky (ale tým som si neni istá).
Čiže z 3 tohtoročných vrhov IS boli 2 na výnimku, lebo rodičia nespravili poľovné skúšky...
A ešte len budú vrhy IS na SR na výnimku - Glonekovcov import Garden Star's Red Bull vraj dostane výnimku na 1 rok, čiže 1 rok bude môcť kryť, aj keď nebude mať poľovné skúšky...
Čiže, väčšina írčaniarov na SR sú zrejme tak ako ja nepoľovníci...
Mne väčšmi ako chovná výnimka kvôli poľovnej skúške prekáža, keď má seter veľké DBKčko, a keďže na SR môžeš chovaľ len s DBK 0 (A), prihlásila sa majiteľ do Česka, kde môžeš chovať až na 2 (C), čo je podľa mňa svintvo, chovať na chorých psoch :hmm:

a
Vynimku na krytie dava poradca chovu po schvaleni vyborom klubu, neme to spolocne nic s importami, akurat ze import ma vacsiu sancu tu vynimku dostat. A to, ze pes je import vobec neznamena, ze ma automaticky narok na vynimku.
marian476
Okoloidúci
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Diakovce

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Sissi » Pon 07.02.2011 17:38

marian476 píše:a
Vynimku na krytie dava poradca chovu po schvaleni vyborom klubu, neme to spolocne nic s importami, akurat ze import ma vacsiu sancu tu vynimku dostat. A to, ze pes je import vobec neznamena, ze ma automaticky narok na vynimku.


Tak sa ospravedlňujem za moje tvrdenie o importoch, určite máš pravdu.
No vzhľadom na to, že "Zack" je z najlepšej chovateľskej stanice írskych setrov súčastnosti (Garden Star's), jeho otec je najlepší írsky seter súčastnosti (Jingles) a sám Zack má už v tomto mladom veku nemalé výstavné úspechy - BIS Puppy CACIB Prešov, BIS Junior CAC Olomouc, JCH SR, JCH ČR a ten najväčší - res. BIG Junior VII. z Európskej výstavy psov 2010 - tak vzhľadom na tieto skutočnosti veľmi silne pochybujem, že by mu tú výnimku neschválili :no:
Sissi
Šteniatko
 
Príspevky: 55

Re: Štěňátka Irských červenobílých setrů - Shadow Dog [PL]

Poslaťod meridia » Str 23.02.2011 12:39

Prosím znalce tohoto plemene..je to červenobílý setr??
Obrázok
je v útulku,věk 6 měsíců,tetování zřejmě nemá,jinak by to uvedli.původně veden jako kříženec,ted údaje opraveny a je presentován jako červenobílý setr.jiná fotka není k dispozici
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Str 23.02.2011 17:52

ano, vyzera ako Irsky cervenobiely seter, len je ich velmi malo. V ktorom utulku sa nachadza?
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 23.02.2011 18:47

No, seter by mohol byť, aj keď neviem, neviem... Podobá sa napr. aj na bretónskeho stavača. Ale to zas pochybujem... Najskôr to bude kríženec írskeho č.b. setra. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod meridia » Str 23.02.2011 19:24

ivajur píše:ano, vyzera ako Irsky cervenobiely seter, len je ich velmi malo. V ktorom utulku sa nachadza?

Dík za reakci a přesunutí,nevšimla jsem si..
Je v Praze Troji,link tady
http://zvirata.identifikace.cz/CMSPage. ... pagemark=1
Pokud má pes čip či tetování,vždy to uvádějí,tady ale ne..proto taky myslím,že je to kříženec,jen je uveden jako červenobílý setr z nějakých důvodů :nwm:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Str 23.02.2011 20:08

Bretonsky stavac to urcite nie je, maju inu hlavu, su mensi a bez chvosta. Moze to byt cervenobiely seter (nie krizenec), vyzera ako cisty, v Cechach je cervenobielych podstatne viac ako Na Slovensku, je tam aj niekolko chovnych stanic.
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Fraga » Uto 29.03.2011 12:36

Neviem či si spomínate, pred časom som písala, že susedovci majú úžasného šteníka Irskeho červeno bieleho setra. Je to psík, je s PP a :ua: musia ho dať preč. Ich syn (cca 3r) má alergiu :ua: Takže hľadá sa nový domov, iba do dobrých rúk, na cene sa dohodnú, najlepšie keby ten niekto mal so psíkom ambície výstavy a skúšky. Psík má cca 11 mes. tieto info ešte zistím. Len dnes oslovila majiteľka môjho tatu, či o niekom nevieme... takže hláste sa šteník je úžasný!
Napíšte priamo mne na isterslovakia@gmail.com do predmetu Irsky červenobiely seter, alebo mi napíšte SS a dohodneme stretnutie :ahoj: PS: chovateľovi ho vrátiť nemôžu v januári zomrel :plac:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Uto 29.03.2011 14:20

Fraga píše:Neviem či si spomínate, pred časom som písala, že susedovci majú úžasného šteníka Irskeho červeno bieleho setra. Je to psík, je s PP a :ua: musia ho dať preč. Ich syn (cca 3r) má alergiu :ua: Takže hľadá sa nový domov, iba do dobrých rúk, na cene sa dohodnú, najlepšie keby ten niekto mal so psíkom ambície výstavy a skúšky. Psík má cca 11 mes. tieto info ešte zistím. Len dnes oslovila majiteľka môjho tatu, či o niekom nevieme... takže hláste sa šteník je úžasný!
Napíšte priamo mne na isterslovakia@gmail.com do predmetu Irsky červenobiely seter, alebo mi napíšte SS a dohodneme stretnutie :ahoj: PS: chovateľovi ho vrátiť nemôžu v januári zomrel :plac:


Fraga, skusim sa opytat mojich setrovych znamych, vies mi o nom napisat viac? plus napis aj do nasho klubu pointrov a setrov http://www.prepotesenie.sk/, urcite sa niekto najde!!! :no:
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI