Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Fraga » Uto 29.03.2011 19:50

Pozistujem o psíkovi zajtra a dam vediet :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Írsky seter

Poslaťod čoklík11 » Sob 09.04.2011 11:13

Dobrý deň . Máte niekto skúsenosti s timto psíkom ? Chcela by som si kúpiť šteniatko tohto plemena ale nie som si istá . Poradí mi niekto ? Chcela by som velké plemeno a aby bolo kludné ... Hodí sa na to írsky seter ?
,,Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako šteniatko oblizujúce vašu tvár.,,
čoklík11
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Sob 09.04.2011 11:16

čoklík, ak chceš kľudné veľké plemeno, určite si nevyberaj poľovné plemeno. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Fraga » Sob 09.04.2011 11:21

Jeremy už je v novom domove :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod čoklík11 » Sob 09.04.2011 11:28

Vikiki22 píše:čoklík, ak chceš kľudné veľké plemeno, určite si nevyberaj poľovné plemeno. :ach:



A aké plemená veľké a kľudne sú vhodné pre mňa ?
,,Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako šteniatko oblizujúce vašu tvár.,,
čoklík11
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Írsky seter

Poslaťod ivajur » Sob 09.04.2011 12:38

čoklík11 píše:Dobrý deň . Máte niekto skúsenosti s timto psíkom ? Chcela by som si kúpiť šteniatko tohto plemena ale nie som si istá . Poradí mi niekto ? Chcela by som velké plemeno a aby bolo kludné ... Hodí sa na to írsky seter ?



Akykolvek seter sa na toto urcite nehodi, o setrovi mozes povedat vselico, ale urcite nie, ze je kludny :lol: potrebuje vela, vela, vela pohybu + zamestnat hlavu, lebo iba pohybom ho neunavis.

Fraga, tesim sa :jop:
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ruza143 » Štv 05.05.2011 8:32

Offtopic: Ahojte, chcela by som sa spýtať dve veci: aký je rozdiel v povahách írskeho a anglického setra? a tí, čo máte psíka aj vo vnútri - cítiť ho? lebo ja mám krátkosrstého, čiže toho tak necítiť, mne inak vona psov nevadí, ale zase nechcem mať v dome pre niekoho smrad a zase kúpať psa často, nie je zdravé. Uvažujem do budúcna o dalšom psíkovi, páčia sa mi v podstate všetky poľovné plemená, tak len uvažujem a rozhodujem sa, ktoré by bolo najvhodnejšie, dakujem
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Štv 05.05.2011 13:59

Rozdiel je vo velkosti, anglican je trochu mensi. Co sa tyka povahy, anglicania maju dost jemne povahy, cize su tazsie trenovatelne v tom zmysle, ze nemozes na nich tlacit....alebo ak, tak opatrne a s rozumom. Ale celkovo sa setre ucia velmi rychlo, su nesmierne inteligentne. Rozdiely v povahe...hmmmmm, myslim, ze su povahovo velmi podobne :smile: (ale to som Ti nepomohla :lol: ) ked stretavam Ircanov aj Anglicanov, nevidim rozdiely, skor velku podobnost - nesmierne kontaktne a spolocenske psy, miluju spolocnost, rodinu a deti, su velmi, velmi energicke a behave s vyraznym polovnym instinktom. Ich pracou je daleke a rychle hladanie na poli (ovela dalej a ryhlejsie ako kontinentalne stavace) - toto je u nich vrodene.
Ja mam moju v byte, necitit ju vobec. Samponom ju nekupem, ak nemusim a praveze vonia :no: az sa ma ludia pytaju, cim ju kupem, ze je taka vonava :lol:
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ruza143 » Štv 05.05.2011 14:15

tak to je super, chlpy mi nerobia problém, len s tou vôňou som sa obávala. no myslím si, že pri mojom tvrdohlavom RR, bude ktorékoľvek poľovné plemeno ľahko ovládateľné. :ha: ďakujem za rady, je u nás na Slovesku široký výber CHS týchto červeno-bielych setrov, či ani nie?
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Sob 07.05.2011 12:23

hmmm....polovne plemeno, teda seter lahko ovladatelny nebude :smile: Su prilis inteligentne, maju svoj rozum a aj ho pouzivaju a nemozes na nich pritlacit. A moja je v porovnani s RR 3x vacsia energeticka bomba :lol: ale drzim palce. Chovky cerveno-bielych setrov u nas nie su (momentalne sa nechovaju ani Anglicania) ale v Cechahch a Polsku (tam pozor na plnochrupost) je ich dost.
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Sissi » Štv 09.06.2011 16:59

Írčani opäť hviezdili na výstavách :lol:
CAC Senec 03.06.2011:
Icy Breeze Jay Slovak Base a Lara Jay Slovak Base - Najkrajší pár výstavy (handling Bronka Gloneková)
Obrázok
Lara Jay Slovak Base - BIG (chovateľka, majiteľka, handlerka: Dáška Sojková)
Obrázok
Necklace Jay Slovak Base museli do postoja stavať dve :lol:
Obrázok
CACIB Nitra 04.06.2011:
Icy Breeze Jay Slovak Base - BIG (majiteľka: Bronka Gloneková)

Apropó, naše krásne psiská budú aj v informačnom stánku Slovenského klubu pointrov a setrov na výstave Poľovníctvo a príroda 15. - 19. júna v Bratislave - Inchebe. Viac info tu: http://www.polovnictvo.com/modules.php? ... =0&thold=0
Írčan je aj na propagačnom plagáte výstavy :lol: (Chardonnay Jay Slovak Base)
Obrázok
Sissi
Šteniatko
 
Príspevky: 55

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Džull » Pon 01.08.2011 13:56

Chystáte sa niekto na špecialku na Kamenný mlyn ?
Džull
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod rudko.t » Pon 02.04.2012 23:27

ludia obraciam sa na vasu pomoc. chcel by som pre seba steniatko "Írsky seter červeno-biely". najlepsia by bola fenka... ak by hoci kto vedel pomoct budem mu velmi vdacny...

DAKUJEM
rudko.t
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod ivajur » Uto 03.04.2012 18:38

hladaj chovne stanice - na okoli su v Cechach, Polsku, Madarskú....

Poliaci - Shadow dog budu mat na jar 2 vrhy...... http://www.shadowdog.pl/new.html
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Pebless » Str 18.04.2012 23:54

Zdravim vsetkych setriarov :no: neviem ci ste registrovali, v cesku si ircaniari spravili pochod Prahou na sviatok sv. Patrika. :jop: bolo to uzasne. Strasne by som tu uvitala nejake setrie stretko... teda viem ze iste byvaju.. ale co takto nejaka krasna setria tura v Tatrach?? :hi:
Pebless
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI