Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Írsky červený + červeno-biely seter / Irish Red ... (FCI)

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 18.08.2007 19:28

chová tu niekto toto plemeno??

Štandard- Írsky seter červenobiely (Irish Red and White Setter)- č. št. 330
Štandard- Írsky seter (Irish Red Setter)- č. št. 120

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Sirík » Ned 26.08.2007 14:02

ahoj leni my ked sme si vyberali psika tak namiesto sirky sme mali mat irskeho setra rovno z bb, ale nevyslo to lebo boli chore. potom sme mali mat goldena rovno od toho dedovho kamarata kde sme boli vziat sirku..lenze jeho retriverka nezostala gravidna a potom povedal ze jeho svagrina ma steniatko krizenca dalmatinca a rozhodli sme sa a ja som ju sice este nevidela..dedo ju videl prv ale ked som pocula ze ma v genoch dalmatinca tak som hned suhlasila a ktovie ako by skoncila keby sme si ju nevzali :ua:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Bobicek5 » Str 19.09.2007 21:09

Tak teda ja som majitelkou (teda vlastne nasi) jednej uuuuzasnej milacikovskej seterky. Bola dlho tuzobne ocakavana, uplne splnila nase dusevne potreby, proste poklad v pravom zmysle slova. Podotykam, je to rodinny pes, nelovec, nezabijak atd. Zije preto aby ludom sposobovala radost :no: Obrázok

toto je Sarka, ked bola este babo, male a nesmele Obrázok

a toto je Sarka - pubiska, momentalne ma 1,5 roka
Naposledy upravil Bobicek5 dňa Štv 20.09.2007 18:28, celkovo upravené 1
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 20.09.2007 5:31

Bobicek5 píše:Tak teda my sme majitelkou (teda vlastne nasi) jednej uuuuzasnej milacikovskej seterky. Bola dlho tuzobne ocakavana, uplne splnila nase dusevne potreby, proste poklad v pravom zmysle slova. Podotykam, je to rodinny pes, nelovec, nezabijak atd. Zije preto aby ludom sposobovala radost :no: Obrázok

toto je Sarka, ked bola este babo, male a nesmele Obrázok

a toto je Sarka - pubiska, momentalne ma 1,5 roka



jeeeej tá je nádherná :poklona:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Vikiki22 » Štv 20.09.2007 9:01

Pridavam aj ja fotku z MVP v BA :lol: Obrázok

+ pridavam anglickeho setra na porovnanie
Obrázok

Okrem nich vsak este existuju setre:
gordon seter
Obrázok

írsky cerveno-biely seter

Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod Rika » Štv 20.09.2007 9:24

Mne sa Gordon páči najviac zo všetkých setrov.

A tiež máme zopár kamarátov - IS
Lea (bohužiaľ už nežije, zrazilo ju auto :plac:, teraz ju nahradila nová fenka IS ):
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

A potom ešte Aischu, tú bohužiaľ nemám odfotenú. Ona je trošku s niečim šmrncnutá, má také slabunké melírované sfarbenie :smile:

A v Leviciach máme u nášho preparátora ďalšieho kamaráta IS - Džajra (bohužiaľ, foto tiež nemám)
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Vikiki22 » Štv 20.09.2007 9:30

Vsetky setre su pekne, mne sa najviac paci anglicky. A vedeli ste, ze gordon seter je najvacsi zo vsetkych setrov? :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod Rika » Štv 20.09.2007 9:41

jj, ja áno :smile:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 20.09.2007 14:32

mne sa najviac predsa len páči írsky..preto som založila aj tému :ha: ale aj angličák je pekný :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bobicek5 » Štv 20.09.2007 18:32

Hej, Gordon je najvacsi, videla som ho nedavno prvy krat u vetosa, naaadherna fena, ale ta nasa (hoci je prerastena) by na nu kukala zdola :lol: .
Setre milujem, hoci do jedneho roka som vahala, ci to bola spravna volba, pretoze predtym mali nasi zdrhaveho psa, tato je nastastie tak strasne naviazana na cloveka, ze hoci aj odbehne, v momente je spat, pretoze si strazi majitela. Myslim, ze ak sa mi raz podari mat vlastny dom a pozemok, setrik bude to prve co si na zahradu zaobstaram. Je to uzasny rodinny pes.
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod Sirík » Pia 21.09.2007 19:19

su to krasne psy inak jedna krizena gordon seterka lili hlada domov..momentalne ju ma v opatere anka - administratorka psiej duse
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Vikiki22 » Ned 23.09.2007 18:25

Ale tiez zaujimave je, ze najviac je na uzemi SR predsa len irskych setrov. A ,,chvala tomu´´ je najmenej irskych cerveno-bielych setrov. Len nechapem, preco rovno neuznali tieto 2 plemena za 1 ako 2 variety.Hmm... :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod Bobicek5 » Pia 28.09.2007 19:36

Vikiki, ked si zoberies cerveno-bieleho a cerveneho setra vedla seba, uvidis vela telesnych rozdielov. Cerveno-biely je ten prapovodny setrik, cerveny je omnoho mladsi, preto su uznane ako dve uplne odlisne plemena. Povahove rozdiely je tiez citit..
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod Vikiki22 » Pia 28.09.2007 19:51

Hmmm...no, pekne. Dakujem! :) Uz som zase o daco mudrejsia :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod Bobicek5 » Ned 30.09.2007 21:52

Viki, nechcela som sa dotknut tvojich skusenosti ani vedomosti, len som tym prispevkom vyjadrila moj nazor, ze obe plemena su natolko rozdielne, ze by mali byt uznane ako jedno plemeno.
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI