Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod Sunny » Pon 11.01.2016 11:35

Ja to tiež nevidím až tak blede - však prechádzka ráno a večer plus hodinka-dve poobede, plus dlhšie akcie cez víkend, mne osobne sa to zdá úplne v pohode :nwm: Malamuty tu u nás už dávno nie sú takí pracanti ako kedysi, sú to už skôr výstaváci a parťáci, práve na tú turistiku a rekre šport. A sučky ani nie sú tak moc veľké.
Jediné s čím treba rátať je možný problém so samotou, ľúbia zavýjať a hrýzť veci a jamy kopať... Ale to ľúbia aj ak ich je viac :heh: A vodítkovanie vonku (čo zas tiež netreba hnať do extrému, neznamená to že pes zdrhne v tej sekunde jak sa mu odopne vodítko).

Ad záprahové psy v lete - moje holky tak light turistiku v lese, prípadne niekam k vode, sem tam navečer trochu canicross, inak sa len povaľovať v chládku a ničnerobiť. Väčšina tých psov ale v lete nerobí vôbec nič, ožívajú až na jeseň keď sa ochladí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod Sc0tty1 » Pon 11.01.2016 16:51

Dakujem, popremyslam, zhodnotim, uvidim. Distal by son sa mozno aj do tej Nitri, vlaky su zadarmo so why not? Neponahla to, potrebujem aj tak pripravit veci a premysliet vsetko co sa tyka noveho PSA tak ze az mozno na jar/leto. Ak by son sa predsa nerozhodol pre malamuta mohli by ste mi poradit nejakeho ineho? Hlavne sportovo zalozeneho, nemusi to but uplne sportiak ako malamut ale nieco co zvladne tie tury, behanie pro biku a tak. A hlavne any bol sredne-dlho srsty predsa pod tatrami je chladnejsie a cez zimu duplom. Paci Sa mi neskutocne aj Newfoundland ale to je na nejake behanie a sem tam tury a tak asi troska hoviedko tak nwm. Ospravedlnujem Sa za pravopis ale pisem na mobile :D
Sc0tty1
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.01.2016 17:44

Výzorová ľahšia alternatíva newfíka - flat coated retriever. Ideálne na túry, do hôr, k bicyklu... Super spoločník, ktorý zvládne hocijaký šport. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod Sc0tty1 » Pon 11.01.2016 17:47

Retrievera nechcem, teraz v lete nam nas zomrel.
Sc0tty1
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod kellee » Pon 11.01.2016 17:53

Sc0tty1 píše:Retrievera nechcem, teraz v lete nam nas zomrel.


nebolo by ti lepsie pokukat po viacej plemenach a potom vybrat z tych? co uz spominany samojed? popripade nejaky ten ovciak tam je dost na vyber?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.01.2016 18:05

Ja len, že nie je retriever ako retriever. :no: Ale OK. Pokukaj sa, choď na výstavu a možno ti padne do oka aj viac plemien, čo sa ti zapáči, môžeš si pohovoriť s majiteľmi, chovateľmi. :yes:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod Netrox » Pon 21.03.2016 20:03

mám otázku ... môj malamut mi neche jesť granule ... má 5 mesiacov aj niečo ... doteraz granule jedol vždy no odkedy sme mu začali miešať aj s normalnou stravou misku vždy nájdem plnú granul ... vymenili sme už aj značku granul všetko ... keď jedol granule tak jedol 2x do dňa. No nedá sa aby jedol aj 2x do dňa normálnu stravu ...
Netrox
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod Ted » Pon 20.06.2016 8:19

Netrox píše:mám otázku ... môj malamut mi neche jesť granule ... má 5 mesiacov aj niečo ... doteraz granule jedol vždy no odkedy sme mu začali miešať aj s normalnou stravou misku vždy nájdem plnú granul ... vymenili sme už aj značku granul všetko ... keď jedol granule tak jedol 2x do dňa. No nedá sa aby jedol aj 2x do dňa normálnu stravu ...



Ja kŕmim malamutov výhradne len prémiovými granulami. Akú značku granúl používaš ?
Ted
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Alijašský malamaut

Poslaťod Martin_113 » Sob 03.09.2016 10:13

Zdravím, mám doma alijašského malamúta ktorý ma 10 mesiacov no trocha vystrája. Na jeho výcvik som doteraz nemal dostatok času. Vie sadnut, dať pacu ale to je asi tak všetko. Ďalší problem je že veľmi nechce počuvať iných členov domácnosti okrem mňa ... Chcem sa len opýtať či je ešte stále čas to nejako napraviť a je dobre začať s výcvikom alebo už som to prešvihol ? Za každú radu ďakujem :)

Martin
Martin_113
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod hisham » Sob 03.09.2016 11:55

Určite je dobré začať ;) Neboj, je to stále šteňa, ešte sa môžete poriadne posunúť.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod Netrox » Uto 03.01.2017 17:15

Zdravím :) Je tu niekto kto by mi vedel poradiť ? Potreboval by som pomôcť pri výbere popruhov pre Aljašského malamuta. Aké používate alebo aké viete odporučiť.
Netrox
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod tonamie » Uto 03.01.2017 18:31

Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Aljašský malamut / Alaskan Malamute (FCI)

Poslaťod Sunny » Str 04.01.2017 8:25

A ja dodám, že z vlastných pozorovaní malamutom väčšinou sedia postroje od Manmatu :-)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI