Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Štv 28.06.2018 6:47

Ak sa zvieratko trasie, nemusí ísť len o strach, ale môže mu byť zima. Takto malé šteniatka sa túlia k súrodencom a k matke. Drobca treba držať v suchu a teple. Často kŕmiť, kľudne aj 6x denne. Nevyžaduj od neho zatiaľ nič veľké, len sa občas pohrajte, nech získa pozitívne skúsensoti s človekom a nech sa na teba naviaže. Postupne nezabudni pridávať aj nácvik samostatnosti, že napr. zostane chvíľočku samo (na mieste kde spinká, nie vonku na neznámom mieste), to stačí aj neskôr.

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Štv 28.06.2018 7:52

Inak chodis do prace?skoly?

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Štv 28.06.2018 20:27

Chodim na strednu ale teraz zacali dvojmesacne prazdniny a aj tak za den mame vzdy iba 4 vyucovacie hodiny . Preco saa pytas ?

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Pia 29.06.2018 7:49

Aby nebol dlho sam

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Pon 19.11.2018 16:53

champion rat killer of england jerry.JPG

ratpit.jpg

ratpit1.jpg

ratpit2.jpg

ratpit1910.jpg

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Pon 19.11.2018 16:54

modern.jpg


https://www.youtube.com/watch?v=gh84o5STysk
https://www.youtube.com/watch?v=4-ujBNCgJIM

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Uto 20.11.2018 8:57

:aaa: Tá posledná foto pecka, ten vražedný pohľad :heh:

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Pon 09.12.2019 10:54

Ahojte psickari,nedavno som si zajednala steniatko Jack russela :) , ma 11 tyzdnov, viete napisat nejake tipy/triky co by sa zisli ?
Chcela by som sa tiez opytat ci sa stalo uz niekomu taka situacia, ze z nicoho nic zacat utekat po celom byte ako nepricetny a pritom zacat kusat do vsetkeho co mu prislo pod ruky, este aj do svojho pana?...vyzeral pri tom dost agresivne az som sa zlakla..co myslite? :fizel:

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Pon 09.12.2019 22:07

Myslíme si, že si sa mala najprv informovať, čo to je za plemeno a nebola by si z jeho reakcií prekvapená. :heh: Je to teriér, navyše jack russel - teda hyperaktívne šteňa, ktoré potrebuje správne viesť už od útleho veku, aby z neho nevyrástol uštekaný agresívny panelákovič.

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Pon 09.12.2019 22:11

Ja to poznat,mat predtym dvoch foxterierov aj oni utekat nepricetne aj kusat ,teraz ja mat len jedneho foxteriera a ceskeho teriera a oni utekat a potom skakat na gauc a po celom byte ale mna uz nekusat

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Uto 10.12.2019 9:52

Margita :haha:
Ja tomu hovorím "záchvat" - čoklovi lezie energia aj ušami a nevie čo s ňou :heh: A chytá to aj moju 11 a pol ročnú russlicu, keď prídem domov, lieta po celej izbe a vraždí plyšového medveďa. U šteniat obecne úplne normálny jav, s agresivitou to nemá absolútne nič, u russlov normálny jav po celý život :heh:
Odporúčam veľa čítať a študovať psie správanie, prejavy, reč tela...pri russlovi to budeš potrebovať. A nájsť si nejaké užitočné vybitie energie - agility, nosework, dogdancing, dogfrisbee... čokoľvek dke zamestná telo aj hlavu (keď bude starší samozrejme). V šteňacom veku sa mi najviac osvedčilo učenie roznych trikov - naučiť na kliker a zamestnať hlavičku.
Odoslať odpoveď