Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Bebis » Pon 19.10.2015 1:12

maira, video mi nepusti, je sukromne :nwm:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod maira6 » Pon 19.10.2015 6:31

Bebis píše:maira, video mi nepusti, je sukromne :nwm:


už by to malo byť v poriadku
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod 1984Andy » Pon 16.11.2015 15:31

Dobrý deň prajem. Chcem sa spýtať Vás skúsenejších ohľadom granúl. Mám 14 týždňového Jack russela a kŕmiť som ho granulami firstmate pacific ocean fish puppy ale prestal mi ich žrať, musím mu to miešať aby mi to zožral. Ide oto že sa mi dostali do rúk granule firstmate chicken@blueberries, či mu tieto granule môžem dávať, či niesu pre dospelých psov. Nakoľko som laik ohľadom barfu a varenej stravy, musím dostudovat tieto témy tak mi neostáva nič iné ako ho zatiaľ kŕmiť granulami. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
1984Andy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod betina2 » Ned 30.10.2016 14:00

Barbor píše:Marley ja skm tiez mala take katastroficke scenare :heh:
Vyskusaj ten kuraci trup resp ako pise sunny, zacat tymi lahsimi kostickami. Daj mu jedno kridlo napr. A sleduj. Ja som to tak robila a modlila sa nech to prezije. Na 2x kusla a vyraz "daj mi ešte!" hovoril za všetko. Potom som si zvykla, zistila som ze je to uplne v pohode. Teraz jedine ked si kuse nejaku velku klbovu kost tak obcas ju skontrolujem ze ako je na tom aby nahodou nieco ale to iba pre moj dobry pocit :yes:
A ostatok všetko napisala Sunny :poklona:

My sme prešli 'zo dna na den'. Nebolo treba varit, psica šrotovala surove bez problemu hned ako som jej ponukla. Niektore psiky zo zaciatku nechcu surove, preto sa im najprv vari, dobra varenia sa postupne zmensuje az prejdes na polosurove az surove. - teda aspon tak som to ja pochopila.
A ak stale vahas, kludne vyčkaj. Neponahlaj sa. Všetko si pekne preštuduj počitaj nech si si co najviac ista ze to co budes rovit je spravne, aj co sa tyka tych pomerov :yes: mna to najviac zneistovalo, hlavne preto ze som mala šteniatko a vela ludi ma strašilo ze nebude mat vitaminy a bla bla. Ked budes mat cas počitaj co najviac ako mozes, zostav si jedalnicek-pomery, kolko masa narves do mraziaku, kde nakupit atd :smile:


:heh: toto ako keby bol naš dnešny scenar...náš 5 mesačny nám odmieta granule, je pomerne chudy, reku skusim teda niečo surove, dovliekla som čerstve kuracie kridla, jedno som mu ponukla, reku pohraj sa...očakavala som, že chvilku to bude žužlať a okusovať, že sa s tym bude zabavať, až to dostane na jemnejšie kusky a po pol minutke pozeram a kridlo nikde....kriste dufam že to strávi, lebo to asi ani riadne nepokusal...ale vonku mi ožil ako po ničom inom doteraz :aaa: normalne že zmyslov zbaveny...vidim to skutočne tak, že v dospelosti asi nasadime čisto barf
betina2
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

JRT šteniatko

Poslaťod Macky » Str 27.06.2018 18:32

[url]Ahojte mám nové šteniatko JRT a má presne 36 dní (v dobe uverejnenia tohto prispevku ) a príde mi neaktívna . Vždy iba spí potom sa napapá napije vyciká vykaká a chvilku pochodí po izbe a zase 2 hodinky spinká.A ešte by som rád vedel či keď má také chvíľky kedy sa trasie či je to zo strachu,smútku alebo pre niečo iné. A čo mám vtedy robiť . A raz som ju okúpal iba zľahka vodou bez šampónu a poriadne osušil. Tiež sa chvíľu triasol a potom zaspinkal a prestalo to . Je to všetko v poriadku ?
PS: známa je veterinárka a aj keď nerobila nejaké podrobné testy tak povedala že okrem blšiek vyzerá byť v poriadku . :lol:
Macky
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Margita » Str 27.06.2018 19:10

36 dni?mu umrela mama?ci ako si sa dostal k tak mlademu stenatu? :oo: ved to je 5 tyzdnov preboha,no amen tma,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Macky » Str 27.06.2018 19:19

Nezomrela ale uz ich nekojila
Macky
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 27.06.2018 19:20

Macky, to máš akože doma 36 dňové šteniatko či ho chodíš dakde pozerať? Lebo 36 dňové šteňa musí byť pri matke a súrodencoch ešte zo dva až tri týždne, ak mu nechceš poškodiť.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Macky » Str 27.06.2018 19:21

Doma ale majitel povedal ze je problem ze ich odmietla kojit
Macky
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Margita » Str 27.06.2018 19:21

a? to je dovod na to aby si odtrhol tak male stena od matky,to je ozaj cisty hyenizmus,co si si predtym nic o tom nezistil,ked si to stena bral?este aspon 2 tyzdne by malo byt u matky...ale tak drzim palce,snad tym moc neutrpela jeho psychika...normalne to veru nie je...
no parada,stena od nejakeho pofiderneho mnozitela...a neznaly majitel ale tak nebudeme ti tu nakladat,stena uz je doma,chybu si spravil a to velku,ale co uz...snad to zvladne

edit,a na tie otazky dufam,ze uz odpoved nepotrebujes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Macky » Str 27.06.2018 19:28

A myslite ze moze byt v pohode ? Lebo nema problemy ani s jedlom ani z nicim.uznavam ze to bola velka chyba ale budem sa snazit aby sa mal dobre .
Macky
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Margita » Str 27.06.2018 19:32

tazko povedat,ako urcite nezomrie,ale na to aby to bol vyrovnany pes na to mu to neprida...uvidis,nemusi mat "normalny" vztah k inym psom a ludom...ale tak to je skoro nieco take predpokladat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Macky » Str 27.06.2018 19:36

V com myslite "normalny" ?
Macky
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Str 27.06.2018 20:15

Akú aktivitu by si čakal od mesačného šteniatka? To je jak malé bábo, to len žerie, spí, čurá, kadí, chvíľku sa to pohrá a zas spí, je to normálne. Že ho matka prestávala kojiť je tiež normálne, malo sa pomaly učiť na normálnu stravu, ale stále zostať s matkou a súrodencami, aby sa naučilo správnemu psiemu chovaniu. To už je teraz ale jedno - tú psiu výchovu mu bohužiaľ nenahradíš. Takže ho len postupne zoznamovať so svetom, učiť, kŕmiť tak 4-5 krát za deň a dúfať, že to na jeho povahe nezanechá následky.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Aris » Str 27.06.2018 20:45

Ja som už druhý krát brala domov 5 týždňové šteňa ( z útulku!!) a áno, zo začiatku obidve takto veľa spinkali :smile: veď sú to ešte len bábätká.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI