Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jack Russel

Poslaťod dzou » Ned 13.04.2008 13:35

Chcem sa spýtať, že ako najvyššie dokáže JRT vyskočiť lebo som počula že doooooooooooosť vysoko :oo: Ideme robiť nový plot na záhrade a nechcem aby nám zdrhol za nejakou mačkou alebo tak....
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: Jack Russel

Poslaťod roxy » Ned 13.04.2008 15:16

no pravda je taka , ze fakt vedia vysoko skakat a niektory su taky spekulanti ze sa pohode odrazia od stromu a preskocia plot ako nic :lol: alebo moja kamaratka mala maleho jackosa obsas vo voliere a on im odtial vysiel po okach v plote takze moja rada je co najvyssi a najmensie ocka :no:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: Jack Russel

Poslaťod dzou » Ned 13.04.2008 21:58

Tak to je teda :oo: faaaakt čumím... no musíme teda ešte porozmýšľať, lebo máme úzku záhradu a keby bol vysoký tak budeme jak v truhle, lebo nejdeme robiť plot z pletiva, ale z dreva... no budeme ho musieť naučiť aby pekne krásne ostal v záhrade :ach: som zvedavá či sa mi to podarí
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: Jack Russel

Poslaťod Vikiki22 » Str 16.04.2008 17:31

No, v podstate každý teriér skáče vysoko. Ja mám foxteriéra a veru, kam jej ukážem, vyskočí - aj na miesta, kde by nevyskočila ani mačka. :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Jack Russel

Poslaťod roxy » Str 16.04.2008 17:38

:heh: tak to je teda pravda...a ja by som na tvojom mieste (ked ho budete mat na zahrade)dala plot s malymi ockami aj do zeme-zasadila by so ho tam :smile: lebo tyto bejbinkovia lubia velmi hrabat a moze sa ti stat ze sa vyhrabe prec ale ked ho budes mat na zahrade skus ho brat co najcastejsie na prechadzky lebo oni sa na monotonnom mieste dost nudia :no:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: Jack Russel

Poslaťod Aris » Str 16.04.2008 20:08

Ja si myslím, že ked je pes a aj človek malý tak si niečo dokazuje takým vreštením(bez urážky)
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Jack Russel

Poslaťod roxy » Štv 17.04.2008 17:36

:lol: jaaj no to sa obcas hovori ze cim mensi tak tym ustekanejsi a vacsi nervak :no: :lol: (na nasu fyzikarku to ale fasa pasuje ma asi meter pade a stale si musi nieco dokazovat :heh: )
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: Jack Russel

Poslaťod dzou » Štv 17.04.2008 18:11

Na "prechádzky" chodiť budeme lebo máme šťastie :jupi: a hneď za domom máme oooooobrovskú lúku a tam ho budem chodiť ničiť :ha: všetci sa už teraz smejú, že máme psa na baterky, kamoš má o týždeň mladšiu vlčiačku a porovnávajú ho s ňou :pac: tak nechápu čo ten náš dokáže, lebo ona je taký kľuďas oproti Odiemu... no čo stým plotom fakt neviem, lebo včera videl prvýkrát mačku, myslela som si, že sa možno zľakne :ach: no tak to nie hneď sa za ňou rozbehol a štekal... tak budeme ďalej rozmýšľať alternatívy... :ua:
dzou
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Bydlisko: North Anston,UK

Re: Jack Russel

Poslaťod Iwka » Štv 17.04.2008 22:32

Poca píše:Ani vsetci mali terieri niesu uvrestani, ked terierovy venujes dost casu, vychovu a vycvik, je v pohode ako ktorykolvek iny pes.. Ale strážca ostane..



napr. Meggy je niekedy uvrestana(mala si moznost vidiet na treku, ze Poca :ha: ) a pritom jej venujem kazdu moju volnu chvilku a tych je dost. Ale zase ona sa len hra na bossa , je velmi nekonfliktna . takze to nieje o tom kolko casu havovi venujes, ale dost je to aj o povahe. a to stekanie a zaujimanie sa o psov sa mi uz podarilo dost zmensit, iba sa onuchame a ideme dalej :jupi:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Jack Russel

Poslaťod pitbulterier » Sob 19.04.2008 21:12

aj ja mam jrt a vobec neni agresivny, a mimochodom teorie sa rozchadzaju o pracovnom urceni JRT jedni hovoria ze je potkaniar a druhy ze lovec moj je obe naraz nic mu neutecie :jupi: ale je to ozaj velmi inteligentny psik a hlavne az moc ucenlivy a velky nezbednik :no: ti co ho maju maju o zabavu postarane este som nezazil ani jeden nudny den s mojim maylom vrelo odporucam kazdemu tuto rasu psika aj ked mam aj malinoisov a staforda :ahoj:
pitbulterier
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Jack Russel

Poslaťod Kača » Sob 19.04.2008 21:18

Ja som videla u jedného vojaka na službe čo bol a mal zo sebou jrt, hrooozne zlat=ú, len hnedu škvrnku okolo očka, volala sa Pipi, a nato, že mala 2,5 mesiaca bola teda uuužasne hyperaktívna... Ten vojak povedal, že jrt sú najmudrešjie plemeno.. viem, že to závisí aj od jedinca, nemyslím, že j sú až taká špička no čo, samochvála ťa niekedy nakopne :heh:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Jack Russel

Poslaťod Tatiana » Sob 19.04.2008 22:07

u nas ma kamarat dcer sucku Jacka,je fakt chutnucka ,ale ked pride k nam nestiham sledovat ,neustale snori,beha a moje sucky maju o zabavu postarane,tiez som sa rozhodovala medzi Patterdalom a Jackom,nakoniec ma odhovorili pre tu ich hyperaktivitu,Bonka -patoska tiez neustale pobieha ,ale to male sidlo ma fakt asi motorcek,ale je sladka s tym pystekom :yes:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Jack Russel

Poslaťod Zdenka » Ned 20.04.2008 16:57

Dobrý deň. Mám doma polročnú fenku jacka Miu.je velmi zlatá,vnímavá, hravá, veľmi učenlivá, ale mám problém ju odnaučiť nejakým veciam.Bola by som rada,keby sa so mnou niekto podelil o skusenosti. Kazdy den s nou chodim na prechádzky a prave tam je kamen urazu - ostatní ludia, bicykle a korcule. Na kazdého chce skákat a hrat sa. A keby som ju namala na vodítku siel okolo bicykel ci korculiar nemam sancu ju chytit. aj ked som s nou len na dvore staci nejaky zaujimavejsí podnet a je prec a mozem ju nahanat po susedných záhradách a na povel aby prisla ku mne tak na mna ani nepozrie.fakt sa snažím,ale asi na to idem zle. vopred dakujem
Zdenka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Jack Russel

Poslaťod roxy » Ned 20.04.2008 19:08

:ua: no takze u jackoch to bude trochu tachsie lebo aj mi co sme mali nasho krasavca tak ked bol navolno tal vobec nepocuval a zboznoval nahananie veci a ludi co sa hibali ci utekali :lol: ....vies predsa je to len terier a ma v sebe tie pudy lovca (ked boli vyslachteni na nahananie lisok tak sa ani necuduj ze su taky :no: )...musim na nu postupne a s velkou trpezlivostou nemozes nic pri vychove zanedbat musi byt maximalna a dosledna lebo oni su taky huncuti , ze si najdu aj tu najmensiu dieru a vyvlecu sa zo vsetkeho...takze skratka najprv ju dokonale uct doma privolavanie nech to zmakne na 100 precent (zatial s nou musis chodi von len a len na voditku lebo oni su sidielka a moze sa im hoc co stat !!!) no a ked to doma zmaknes tak si kup stopovacku a najprv ju uc privolavanie na nerusenom mieste a potom aj na rusnejsiom a potom mozes skusit aj bez voditka...nie je to sekundova zalezotost chce to vela driny odhodlania a trpezlivosti ale neboj sa urcite to spravite lavou zadnou. :jop: ..a to s tym nahanani (uf mozno ti s nim pomozu skusenejsi) ale zaklad je spravit privolanie aby k tebe vzdy dosila a musim byt lakavejsia nez ten bezec :lol: ...myslim to tak ze ked ide bicyklista a vidis ze je uz cela nazhaveny za nim :aaa: tak ju musis zaujat niecim lepsim ako maskrtou aport ci piskacou hrackou co neskutocne zboznuju...skratka musis byt zaujimavejsia :lol:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba.

Kdo nikdy nemal psa, ten nevie čo to znamená milovať a byť milovný.
roxy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 137
Bydlisko: Šaľa

Re: Jack Russel

Poslaťod Zdenka » Ned 20.04.2008 19:59

dakujem za radu. no s tymi maskrtami to pomaha ved stale ked s nou idem von mam so sebou vrecuško s granulkami ( je velmi maškrtná) ,ale bohuzial mame doma len zivy plot ( aj ked kvoli nej ho zaciname oplocovat) a aj ked ju cvicim na dvore hra sa so mnou aj s piskacou hrackou tu zboznuje, ale bozechran zbadat macku alebo sliepku a uz je prec mozem si aj hrdlo vykricat. a vtedy ako na čerta granulky pri sebe nemam. vsetky povely sa naucila strasne rychlo uz vie aj mrtvolku, ale to nahananie mi asi zaberie viac casu. ale nastastie som trpezliva a nasa Mia je uzasna. nikdy sa s nou nenudim, je to prosto maly cert. este sa spytam, ked stretneme vacsieho psa strasne sa boji. bohuzial v mojom okoli kazdy beha so psom bez vodítka a ani zdaleka nie su maleho vzrastu a ked sa po nej snazia chnapnut moja Mia zacne strasne kvicat. som bezradna ked sa na nas vyruti take psisko.
Zdenka
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI