Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod maira6 » Štv 04.09.2014 16:19

Marley, ja krmím barfom. Zatiaľ krmenie 2x denne, psica má 9 mesiacov.

Takže ráno je to mäso (okrem kuraciny, tú vôbec nepoužívam) s nakrájanou zeleninou, niekedy aj bez zeleniny, ak mám napr. držky, alebo zmes, čo už v sebe zeleninu obsahuje (teraz mám balíčky z baron.cz). Ráno občas pridám aj minerály, ale to tak raz za 2 týždne, polejem to dosť často olivovým olejom. Občas poprášim kurkumou... :lol:
Často jej to mäso so zeleninou prevarím - tak cca 1 minútu to nechám zovrieť, aby tá zelenina mala mäsovú príchuť.

Večer kosť (krídlo kačky, alebo rebro nejaké, husací krk, to čo práve mám nakúpené do zásoby.

Ja prílohy takmer vôbec nedávam - teda ryžu, zemiaky. Jedine, čo jej občas robím sú ovsené vločky s medom. Neviem, či to je správne, zatiaľ je psica zdravá, rastie (ešte stále trošku), dokonca bola aj dosť guľatá, ale to asi aj tým šteňacím vekom. Teraz sa už viac začína tvarovať športovo. Tak aj ja sa rada poučím, ak niekto pridá dobré tipy... :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Marley1993 » Pia 05.09.2014 8:06

Ja som pozerala tuto stranku ze ake super ceny http://barfslovensko.sk/ ved to ma lacnejsie vide ako ked kupujem furt granule a maju tam super vyber masa. Je to kvalitne, ked je to take lacnejsie? :nwm:

Ja mu teraz varim maso, lebo inak mi samotne granule nespapa :ua: lenze z vareneho masa nema potrebne ziviny. Zato by som chcela prejst na BARF, pride mi to prirodzenejsie ako stale varit maso.

Len sa bojim ked mu dam kosti ci si snimi poradi, viem ze je to blbost ale tak nikdy nejedol kosti a mam taky blok ze sa bojim ze sa mu zasekne v hrdle alebo potrha creva.....to su moje katastroficke scenare :heh:
Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána, až potom za seba.
Marley1993
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Bydlisko: Nitra / Šahy

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Pia 05.09.2014 8:15

Kŕmenie mäsom vyjde vždy lacnejšie ako granule (ak sa teda nebavíme o Tesco granuliach). Však aká je priemerná cena za kilo lepších granúl? A aké je priemerná cena za kilo mäsových kostí, čo ja viem krídiel alebo trupov u mäsiara? A to nehovorím o mäse od týchto dodávateľov, to vyjde ešte lacnejšie. :yes: Ja síce nebrávam od týchto, ale od Falca z Čiech, psy mám na mäse už roky, sú v riadnej záťaži a nemôžem sa sťažovať.
Pri varenom mäse pozor na nedostatok vápnika - v mäse je hlavne fosfor, takže vápnik treba pri varení väčšinou pridávať umelo. A ak pridávaš mäso ku granuliam denne, tak ti to ten správny pomer vápnika a fosforu v granuliach riadne rozhádže.
Kostí sa netreba báť - ak sa dávajú surové a obalené mäsom (oholená kosť z kuracieho stehna môže byť problém, ale celé stehno nie). Na začiatok sú najlepšie menšie a mäkšie kosti - napr. kuracie trupy alebo krídla, dajú sa aj pomlátiť kladivom alebo sekáčikom, aby boli na menšie kúsky. A časom keď si pes zvykne sa dajú dávať aj väčšie a tvrdšie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Marley1993 » Pia 05.09.2014 8:23

Ďakujem za nazory, teraz som este viac presvedcena o tom, ze chcem krmit surovou stravou:)) som si vedoma toho ze varenym masom som to trosku pokaslala://
A este by som sa chcela spytat ako by som mala prejst na surovu stravu? som sa docitala ze prejst radikalne nieje dobre. Mam postupne skracovat dobu varenia ?
Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána, až potom za seba.
Marley1993
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Bydlisko: Nitra / Šahy

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Barbor » Pia 05.09.2014 8:24

Marley ja skm tiez mala take katastroficke scenare :heh:
Vyskusaj ten kuraci trup resp ako pise sunny, zacat tymi lahsimi kostickami. Daj mu jedno kridlo napr. A sleduj. Ja som to tak robila a modlila sa nech to prezije. Na 2x kusla a vyraz "daj mi ešte!" hovoril za všetko. Potom som si zvykla, zistila som ze je to uplne v pohode. Teraz jedine ked si kuse nejaku velku klbovu kost tak obcas ju skontrolujem ze ako je na tom aby nahodou nieco ale to iba pre moj dobry pocit :yes:
A ostatok všetko napisala Sunny :poklona:

My sme prešli 'zo dna na den'. Nebolo treba varit, psica šrotovala surove bez problemu hned ako som jej ponukla. Niektore psiky zo zaciatku nechcu surove, preto sa im najprv vari, dobra varenia sa postupne zmensuje az prejdes na polosurove az surove. - teda aspon tak som to ja pochopila.
A ak stale vahas, kludne vyčkaj. Neponahlaj sa. Všetko si pekne preštuduj počitaj nech si si co najviac ista ze to co budes rovit je spravne, aj co sa tyka tych pomerov :yes: mna to najviac zneistovalo, hlavne preto ze som mala šteniatko a vela ludi ma strašilo ze nebude mat vitaminy a bla bla. Ked budes mat cas počitaj co najviac ako mozes, zostav si jedalnicek-pomery, kolko masa narves do mraziaku, kde nakupit atd :smile:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Marley1993 » Pia 05.09.2014 9:08

Skusim teda zo zaciatku tie trupy a kridla a budem ho sledovat :)) vahat ani nevaham velmi, len mam problem stym mnozstvom:/neviem kolko by som mu mala dat masa, ked mu dam do misky take kridlo tak to mu asi nebude stacit :heh: pridam aj nejaku zeleninu alebo ovocie:)) urcite si este par veci poprecitam a chcem este aby dojedol granule lebo mame este trosku v baleni, lebo tak acany niesu moc lacne tak ich nechcem vyhadzovat :heh:

ake mnozstva davate a kolko krat denne?? :smile: my davame len 1x denne a to vecer, bude to stacit aj pri barfe?

U nas nebude problem stym ze mu nechuti surove, lebo som mu zvykla odkrojit kusok ze skusim ci spapa a len tak to zhltol :heh: on lubi vsetko :heh:
Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána, až potom za seba.
Marley1993
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Bydlisko: Nitra / Šahy

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Pia 05.09.2014 10:00

Marley kým domíňaš granule, čítaj a študuj - len tu na DF je dosť obsiahla téma, kde máš všetky tieto základy vysvetlené, aj množstvo, aj pomery... BARF je super, ale musí človek vedieť čo a prečo, aby nenarobil viac škody ako úžitku. A nie je to žiadna veda o presných gramoch, stačí len pochopiť princíp a potom to už ide.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Bad » Pia 05.09.2014 10:10

Offtopic:
Sunny píše:Však aká je priemerná cena za kilo lepších granúl? A aké je priemerná cena za kilo mäsových kostí, čo ja viem krídiel alebo trupov u mäsiara? A to nehovorím o mäse od týchto dodávateľov, to vyjde ešte lacnejšie.

jenomže krmná dávka granulí není téže hmotnosti, jako krmná dávka barfu - například pro mého psa činí doporučená dávka granulí cca 500g (což by v životě nesnědl), syrového by to bylo cca 1,5kg (a to by dal víc). :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Pia 05.09.2014 10:14

Jo, to je fakt, pri väčších psoch je ten rozdiel v dávke už celkom výrazný. :yes:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod maira6 » Pia 05.09.2014 10:26

My sme prešli na barf tiež zo dňa na deň v podstate. Nebol žiadny problém.
A ešte dodám, že v zálohe mám ešte aj granule od baron.cz, za studena lisované, ktoré sa dajú kombinovať s barfom. Keď mám niekedy pocit, že je už toho mäsa veľa, alebo niekam cestujeme na pár dni, tak jej dám párkrát za sebou ráno tie granule a večer kosť. Zatiaľ som minula len 6 kg od začiatku, práve som si objednala druhé 6 kg vreco.

Inak, tak je tu v tých témam ticho, či JRT či PRT, to sme tu tak v menšine, či čo? Škoda, dobre by si bolo pokecať o výčinoch russlikov niekde :lol:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 05.09.2014 10:35

Offtopic:
maira6 píše:granule od baron.cz, za studena lisované

to ti tie granule aj žerie?? Mojim som kúpila už 2 rozdielne značky lisovaných granul a ani jedny s radosťou nežrali :ua: darmo som ich do nich tlačila, museli sme ich všelijako maskovať, aby aspoň dačo zjedli a polovica vždy šla do koša, lebo radšej by umreli ako by mali toto jesť :pac: a to nehovorím o tom aké sú tieto granule drahé a keď mi to ešte ani žrať nechceli :ach:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod maira6 » Pia 05.09.2014 10:55

Misheliq, no extra nežerie. Preto ich dávam skutočne iba občas, vtedy to celkom dá. Tak 2 až 3 dni a dosť. Ale beriem to ako občasný doplnok stravy. :ha:

Inač, ešte k barfu, odkedy sme na ňom, tak žiadny zápach z úst, ako to bolo u nej ako šteniatka, keď sme ju doniesli a bola na RC granuliach. Som nechápala, ako malému štendovi môže takto zapáchať z úst a to bolo z granúl...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 05.09.2014 11:03

Offtopic: A ja že ti ich podarujem :lol: že tvojej aspoň chutiť budú. Ja som z toho fakt nešťastná, lebo to nie sú lacné granule a je mi ich ľúto vyhodiť a neviem ani komu by som ich dala. Ale v živote ich už nekúpim. :hmm: Lepšie mi žrali tie ziwi peak
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod katkariinka » Pia 05.09.2014 11:22

Ja ked mam dat granule, tak kupujem trainers alebo barking head. Ved nemusia mat furt top kvalitu, nie? :) a zeru to jak dive - dva-trikrat. :)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Pia 05.09.2014 11:28

Ja cez víkendové výlety spokojne dám čo mám doma (výhry z pretekov, vzorky, bársčo). Tie dva dni oproti tým všetkým ostatným ich fakt nezabijú :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI