Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 07.04.2014 18:57

Ja som z Juhu.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 08.04.2014 8:09

Niekomu fungujú prírodné, niekomu chémia a niekomu ani jedno - kto vie prečo :nwm: Dokonca v tej istej lokalite (BA) mne na psoch Scalibor fungoval 100% a kamarátke vôbec. Ja som kedysi skúšala aj prírodné veci, ale psom vadila výrazná aróma a aj tak to nemalo dostatočný účinok, kliešte mali. Ešte na parsonke toho kliešťa aspoň rýchlo nájdem, je biela krpatá a nechlpatá, ale v tom husky kožuchu, bez šance... A nájsť si odpadnutého nacucaného kliešťa v posteli, to bola moc silná káva aj pre mňa :prd: Odvtedy dávam chémiu - samozrejme takú, na ktorú psy nemajú žiadnu zlú reakciu, na to dávam pozor. :yes:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod maira6 » Uto 08.04.2014 8:27

Hej, je pravda, že na krátkosrtom russlikovi sa dá kliešť rýchlo nájsť. A určite sa každý musí zariadiť tak, ako je mu najlepšie. Je však dobré vedieť o rôznych možnostiach.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod krkman » Uto 08.04.2014 12:24

Sunny no otras, to bol z teba nacucaný? Inak včera dávali, že najvačšia možnosť chytiť infikovaného kliešta je v okolí rieky Váh.
krkman
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 08.04.2014 12:30

Nieee, zo psa :heh: Mne sa tie moje potvory bežne válajú v posteli, takže musel odpadnúť z niektorej husky. Nie moc hladkacie psy, s hustou srsťou... nie raz sa stalo, že som na nich kliešťa nenašla kým neodpadol sám. Našťastie väčšinou odpadli niekde na zem, v tej posteli len raz, ale stačilo mi :rip:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod krkman » Uto 08.04.2014 12:40

Dávaj bacha na to. Myslím, že po prekonanej encefalitíde uz by si ich do postele prestala brať :lol:
krkman
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 08.04.2014 12:41

Preto neriskujem a majú chemickú ochranu proti kliešťom, keďže tá prírodná u nás nefungovala :no:
Daj potom vedieť, ako to zabralo u vás.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod krkman » Uto 08.04.2014 21:23

Dám vedieť, jasné Sunny. Hned jak to pride, začnem mu tým mastiť uši. Uvidím ako dlho to potrvá kým sa mu to cez lymfatický systém dostane na pokožku. A potom pojdeme na skušku k Váhu :ua:
krkman
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod krkman » Str 16.04.2014 13:14

Tak po obave ako mi prišlo 13kg balenie Acana Ranchlands zavládla spokojnosť. Malému to chutí :jop: Min 60% mäsa a žiadny obsah obilnín, to je tá správna kombinácia.
krkman
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod derpina » Sob 19.04.2014 20:55

Ahojte davate svojim JRT nejake vitaminy na kosti ? Ak ano tak ake? :otaznik:
derpina
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Partizánske

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod krkman » Uto 06.05.2014 8:29

Tak po používaní tohto antiparazitika proti klieštom http://www.baron.cz/pes/levandulovy-odp ... 00706.html
môžem s radosťou oznámiť, že odkedy ho tým natieram som na nom nenašiel prisatého kliešta. Náchadzam len kliešte, ktoré sa po nom prechádzajú. Vyzerá to tak, že im Jack prestal chutiť.Takže dúfam, že som to týmto nezakrýkol a bude to dalej 100% fungovať. Zatial odporúčam, super prírodný produkt, ktorý funguje :no:

Dík maire6 za velmi dobrý tip :jop:
krkman
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Marley1993 » Pon 19.05.2014 13:46

Ahojte, chcem sa spytat tych co mate kastrovanych psikov :smile: v akom veku ste dali kastrovat psika?nezmenilo sa jeho celkove spravanie?dakujem :no:
Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána, až potom za seba.
Marley1993
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Bydlisko: Nitra / Šahy

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 19.05.2014 15:19

Ja som dala Nelly sterilizovať mala myslím rok a pól. Absolútne sa jej chovanie nezmenilo, v ničom.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod maira6 » Uto 17.06.2014 19:12

Marley, ja sa chystám tiež kastrovať niekedy v septembri. Našej fenke práve pomaličky končí prvé háranie a chcem hneď po prvom. Mám z toho trochu obavy, hlavne zo zdravotného hľadiska, aby všetko dobre dopadlo. Ale čo som čítala tuna na fóre, tak správanie sa u väčšiny psíkov nezmenilo a ak áno, skôr k lepšiemu.

Ja som mala dnes takú radosť s našou psicou - manžel ráno zabudol zatvoriť jednu bránku na záhrade a keď som sa vracala zo stretka a videla už z auta bránku dokorán otvorenú, myslela som si - a mám po oddychu - idem hľadať psa, ktorý ušiel. A náš psík ma vítal, nikam neušiel. Resp. ak aj ušla, tak sa vrátila, ale skôr tipujem, že nikde nebola. Veľmi som sa potešila :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Marley1993 » Štv 04.09.2014 9:08

Ahojte, chcela by som prejst s mojim 2rocnym jrt na BARF. co to som si precitala, ale chcela by som aj pocut nazory z praxe :) Krmite niekto BARFom? Ako vyzera taky denny jedalnicek?
DAkujem :smile:
Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána, až potom za seba.
Marley1993
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Bydlisko: Nitra / Šahy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI