Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod Lea a Stew » Uto 16.09.2014 18:50

:winner: moje zlate dietatko :) otec je urcite hrdi
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod Luculka » Pon 01.02.2016 8:08

Ahojte parsonisti, nejak to tu viazne
ako sa máte, a čo vaše psíky ?
Môj má už 8,5 roka, šedivie mu hlávka, ale inak je stále živý, hravý a aktívny. Ešte agilitíme, a príležitostne coursing.
Zdravotne je ok, len má citlivé trávenie, takže dávame pozor na stravu, a parodontozu, takže mažem dasna olejcekom a cistime zuby. Inak sa má fajn.
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod Sunny » Pon 01.02.2016 11:07

V rámci možností fajn, herečka zimu a mokro nemá moc v láske, takže teraz väčšinou len gauč režim a na jar snáď zas začneme rekre agilitiť, uvidím ako na tom bude s nohami. V tejto zime a hnuspočasí tie zadné už hnevajú a často vidím že bolia :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod benjika » Pon 01.02.2016 14:01

My si žijeme v pohode, prevažne turistične :lol: trošku menej agilitíme, ale to vôbec nevadí. Užívame si spoločný život. Občas sa pousmejem nad tým, aký je už teraz Smajlo dospelý, poslušný a viac menej bezproblémový psík (s výnimkou vody, ale to je samostatná kapitola) :lol:
Čáry máry fuk - papillon kennel FCI

https://www.facebook.com/pages/Čáry-Máry-Fuk-Kennel/1453544771538610
benjika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod Luculka » Uto 02.02.2016 7:03

aspoň už nemám výčitky, že v zime tiež iba gaučujeme.
všimla som si na poslednej fotke, že Smajlovi už tiež belie hlávka. Nevadí, ved ja už tiež šediviem vekom, ale ja môžem aspon farbíť vlasy, :jazyk:
našla som na dogfore taku peknu temu o starších psíkoch, tak si sem tam prečítam a pousmejem sa :)
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod nikolletttka » Uto 29.03.2016 9:45

jeeej, neverim, ze sa to tu troska pohlo :D ... my uz tiez pomalicky starneme. Cherry aktualne 7,5 roka troska sa jej horsi zrak a do 2 rokov asi nebude mat ziadne zuby,stale agiliti-ale uz s malou Silviou, Caity aktualne nieco cez 6 rokov, uz vykastrovana, jedina zdrava fena doma :D, behat agility sa jej nechce, radsej bude lovit vonku nieco ine :D, no a nas posledny prirastok a zaroven odchovanec Dee by tento tyzden mala oslavit uz 4 narodeniny. Neskutocne to ubehlo.Miluje agility, je prastena do plavania a vsetkeho co sa tyka vody. Snad si aj vybeha A3ch. no akurat teda ma dysplaziu 4/4 plus artrozu na bedrach, vykastrovana a stale sa tesi zo zivota, dufam, ze jej to tak aj dlho ostane....inak uz dobrych 7 rokov sme vdaka dogforu na Barfe, je to haluz ako to leti.
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod Sunny » Uto 29.03.2016 9:54

Dysplázka 4/4 u russla? :oo: Som ešte nepočula. Chúďa :ua: A ako zvládate artrózu? Berie nejaké lieky?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod Luculka » Uto 29.03.2016 10:01

Nikoletka, ako riešite zuby u Cherry ?
Rusty ma aktualne vytiahnutych 5 zubov kvoli parodontoze :(
cistim mu pravidelne zuby a potieram dasna.. ale obavam sa, ze to pojde cim dalej, tym horšie..
ma diery v 2 zuboch, uvazujem, zaplombovat, vytiahnut ?

Agility zatial robíme, s inym psovodom by mu to išlo určite lepsie..
Stále sa hrá s hračkami ako šteniatko.

Coursing miluje, ešte tento rok zapretekáme a už ho potom behať nenechám, nemože ako 9 ročný superit s mladsimi psikmi, ako napríklad s tryskomyškou Roxy od Lucky Tomovičovej :)

fuha, taka dysplazka, tak už len udržať v doborom stave, aby sa mohla hybat..
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod nikolletttka » Uto 29.03.2016 11:48

Luculka, no Rusty stale vyzera, ze ma energie viac ako dost :)

No a co sa tyka Cherry, tak ma nejaku ojedinelu chorobu zubov, rozpadavaju sa jej korene, za minuly rok islo von 5 zubov a myslim, ze tento rok pojdu dalsie. Naposledy bola niekedy koncom roka na cisteni zubov, po pol roku. Ma hrozne zuby, fakt otrasne, hold vyplod mnozitelov a k tomu tie ocka.

No a Dee je viac ako aktivna, aj s vysokou dysplaziu. Tym, ze je to maly pes dysplaziu az tak netrpi. Je krasne osvalena, dostava chondra kazdy den, plus raz za mesiac Trcoxyl, ale z casu na cas ho vyradime. Miluje agility. Takze aj beha :no: , verim, ze dlho aj bude, pravidelne robime RTG a kontrolujeme ako na tom klbiky su.

Inak ja viem uz o dobrych 4 pripadoch JRT s PP s dysplaziou a o 2 pri PRT a to vysoke stupne pri bez PP ani nehovorim tych je cele kvantum s DBK. No ocividne to mame v chove a chovatelia by sa nad tym mali zamysliet a davat psy vysetrovat.
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Parson Russel teriér / Parson (Jack) Russel Terrier (FCI

Poslaťod Luculka » Pon 29.05.2017 5:46

Ahojte,
27.5.2017 sa v Košiciach v chovatelskej stanici Young Angel narodilo 7 steniatok (4 fenky a 3 psy) po Agnes z Boudičky a Slimovi (Double Barrel´s Sharp Shot Image)

neviem tu pridat fotky, fenecka ma vytvorenu stranku na FB Agnes z boudicky
steniatka su broken s hnedymi alebo ciernymi znakmi
predpoklady na coursing a agility

kontakt na chovatela: Tomas Drankaluk, +421 908 994 605
tomas.drankaluk@gmail.com
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI