Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Doberman

Štv 31.07.2008 14:07

Ale, no tak... :smile: Predsa zasvätenému chovateľovi a ľuďom, ktorí dobermana poznajú, je hádam jedno, či je kupírovaný alebo nie. Nejde predsa o vonkajší vzhľad, ale hlavne o povahu, si myslím. A ak sa to niekomu nepáči, tak nepáči, no Bože! Nemôže sa každému všetko páčiť! No mne, osobne, sa páči všetko, čo nie je kupírované, aj keď mi je to jedno, ako vyzerá. :smile:

Re: Doberman

Štv 31.07.2008 20:24

Silwuska píše:Niektorym sa paci...preco pausalizujes to, co je tvoj nazor?? :smile:
Btw, prepichnutie je snad nieco ine ako odrezanie kusa ucha, a cast chrbtice...ale teda, snad sa zas nezacneme cyklit :ach:

Ja nepaušalizujem , ale ty bagatelizuješ alebo preháňaš .
Ak je skrátenie chvosta ODREZANIE KUSA CHRBTICE :heh: , nie je potom obriezka odrezanie kusa penisu ? :poklona:
A môj názor na dobermana som nespomenul .
Som dlhoročným obdivovateľom tohto plemena , prvú sučku som mal v 1987-95 , bola veľmi inteligentná a pracovitá .
Teraz mám znovu /10rokov som mal AKITY/ a robí mi radosť . Má jednu zvláštnosť obľubuje dážď a búrky . :poklona:
Ak prší alebo aj hrmí ,sedí pri otvorených dverách a pozoruje . :oo:

Re: Doberman

Pia 01.08.2008 7:09

je faktom ze zakaz kupiracie odraduje velke mnozstvo ludi od kupy dobermana, no ja vravim ze v tomto pripade vlastne ani nejde az o taku skodu, pretoze ak cloveka zaujima iba vonkajsok a v podstate mu nejde o plemeno ako take (pre jeho skvelu povahu, temperament a vobec celkove vlastnosti) tak vlastne ani nie je skoda ze si taky clovek dobermana nekupi :yes: ja osobne i ked som zastancom kupirovania budem vzdy vlastnit iba dobermana a iba cas ukaze ci bude niekedy aj s chvostom. Nastastie dnesny zakon zakazuje kupiraciu iba usi, takze v podstate to este stale nieje az take tragicke a verim tomu ze to takto zostane ester hodne dlho! :ahoj:
Romaker noze sa pochval tym co si v minulosti vlastnil a aj tym co mas doma dnes, co su to za sucky a odkial pochadzaju? :yes:

Re: Doberman

Ned 03.08.2008 10:34

zdravicko vsetci, :smile: viete mi niekto poradit? mam 12 tyzdnove steniatko, nedala som jej kupirovat usi... ked mala 10 tyzdnov, zo dna na den jej akoby "vyskocilo hore" usko, najprv jedno a o par dni aj druhe... neodstavaju do strany, stale priliehaju k hlave, ale su tak vyssie, proste to nie je spravne ucho... veterinar povedal ze sa jej preliacili chrupky v uchu a ze to este klesne, ale nezda sa mi.. :ach: da sa to nejako skorigovat alebo sa s tym musim zmierit? mate s tym niekto skusenost? vdaka

Re: Doberman

Ned 03.08.2008 19:06

pozri si tuto temu viewtopic.php?f=30&t=2568

Re: Doberman

Ned 03.08.2008 19:41

co sa tyka kupirovania,to je debata na dlhsie.ja som za kupirovanie(ale respektujem kazdeho iny nazor),vzdy som mal, mam a budem mat kupirovaneho dobermana,tak ho pan Doberman vyslachtil a tak je najkrajsi.ale to je len otazka exterieru(a ani sa rozhodcom nedivim,ze preferuju kupirovanych...)samozrejme,ze si ho clovek kupuje pre jeho povahu a preto,ze ma psov rad,ale ja osobne ho chcem mat aj pre oko a nechcem si to nechat rusit vejucimi usami a antenkou :lol:

Re: Doberman

Ned 03.08.2008 21:46

romaker píše: Má jednu zvláštnosť obľubuje dážď a búrky . :poklona:
Ak prší alebo aj hrmí ,sedí pri otvorených dverách a pozoruje . :oo:


Presne toto robia aj vsetci nasi... lezia na prednej verande a kukaju az sa im krk moze zlomit :hih:

Re: Doberman

Pon 04.08.2008 9:30

LUSY
aha... dakujem.... zacala som to riesit paskou pod bradou.... dufam ze zabere :smile:

Re: Doberman

Sob 16.08.2008 8:44

Tak ahojte !
Práve som sa registrovala na tomto fóre a dúfam, že tak ako si tu nájdem kopu nových podnetov, rád a nápadov, tak aj ja časom budem môcť oplatiť Vám rady a pomoc. Takže píšem do tejto témy zo samozrejmého dôvodu - vlastním 3-mesačné šteňa dobermana, ktoré som si bola vziať až na severe Poľska. Dúfam, že to bola dobrá voľba - výber - čas ukáže. Zdravím Efu a čoskoro sa prihlásim aj do klubu, len čo mi príde rodokmeň. (Janca)

Re: Doberman

Sob 16.08.2008 11:42

svetluska krasne stendo. nemas viac fotiek?

Re: Doberman

Sob 16.08.2008 16:42

vitaj svetluska.. dobik je nadherny, tiez sa tesime na viac fotiek :no:

Re: Doberman

Pon 18.08.2008 7:43

Nóooooooo, aj ja bych rada, lenže nemám dobrý foťák. Táto fotka bola urobená mobilom - takže tak asi aj vypadá. Potrebovala by som poradiť dobrý foťák na fotenie psov - aj v pohybe. Bol mi doporučený PowerShot SX100IS. Máte niekto s tým skúsenosti, alebo radšej kúpiť niečo iné ??? Koncom týždňa odchádzam na letný výcvikový tábor do Čiech, tak odtiaľ pošlem nejaké foto. Zatím dík za prijatie.

Re: Doberman

Pon 18.08.2008 9:28

na fotenie zvierat v pohybe je jednoznacne najlepsia zrkadlovka, v sucasnosti je uz na trhu celkom dobry vyber za prijatelne ceny :smile:

Re: Doberman

Pon 18.08.2008 10:36

[quote="svetluska"]
to steniatko je krasne... naozaj nadhernee.. :yes:

Re: Doberman

Pon 18.08.2008 13:14

svetluska píše:Tak ahojte !
Práve som sa registrovala na tomto fóre a dúfam, že tak ako si tu nájdem kopu nových podnetov, rád a nápadov, tak aj ja časom budem môcť oplatiť Vám rady a pomoc. Takže píšem do tejto témy zo samozrejmého dôvodu - vlastním 3-mesačné šteňa dobermana, ktoré som si bola vziať až na severe Poľska. Dúfam, že to bola dobrá voľba - výber - čas ukáže. Zdravím Efu a čoskoro sa prihlásim aj do klubu, len čo mi príde rodokmeň. (Janca)


:ahoj: vitaj medzi nami nadsencami tohoto krasneho plemena! :dancing:
a po kom mas to krasne stendulo? ... inac do klubu sa mozes prihlasit aj skor a rodokmen dorucis potom dodatocne :yes:
veru a na tabore porob pjekne fotecky, aby sme sa mohli pokochat :yes: ja som sa akurat vcera vratila z vycvikoveho taboru, takze este musim spracovat fotecky a potom ich dam na klubovy web aby sa videlo ze nie len vystavami je doberman zivy! :jazyk:
Odoslať odpoveď