Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Uto 19.09.2017 14:48

Zaleží si aj vkusu. Od štýlov. Využitia psa. Od hlavy psa. Whatever. Na môj vkus je ucho tiež krátke a osobne preferujem iný tvar. Ale to už je jedno, s tým sa už nič nenarobí.
Čert, neviem, prečo si usúdil, že veterinár je odborník na kupírovanie uší dobermanov. Podľa tvaru, dĺžky ucha a rád by som to tak nevidela. Ale, to je teraz fakt už jedno. V živote som ani nepočula, aby pes po kupirácii dostal nejaký sirup. Predpokladám, že ti dal nejakú kĺbovú výživu, nevieš názov? Z toho, čo si písal, by som povedala, že veterinár kupíroval skôr psov typu bull. Im sa kupírujú uši o podstatný kus kratšie ako dobermanom, preto tam málokedy (pokiaľ viem) treba uši vyväzovať. Dobermanom sa nechávajú uši tenšie a dlhé (väčšinou po špičku ucha), tým pádom je ucho ťažšie. Očakávať, že sa postavia samé ako napr. ovčiakom je trochu naivné.
Každopádne, buď budeš naďalej veriť veterinárovi, dúfať a možno sa postavia. Alebo pre istotu budeš vylepovať. Už viac, ako "pokaziť" psa, ako mu dať skupírovať uši a tie sa mu ani nepostavia, sa ani nedá. Možno ešte zlým vylepovaním :joint: Na tvojom mieste by som vylepovala a začala uši ťahať viac do výšky a pokúsila sa ich napraviť, bo podľa fotky vypadajú, že sa trochu klopia aj na hlavu. Ale môže to byť len zdanie z tej jednej fotky :smile: Každopádne veľa šťastia v rozhodovaní!

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Uto 19.09.2017 15:05

tu
http://www.yourpurebredpuppy.com/dogbre ... hersf4.jpg
ten na lavo,a tym zvysnym sa konce tocia
to uz ozaj radsej to ucho nechat ako ho mat zle skupirovane,som si pozerala foto dobermanov,a ako sa mne volakedy pacili skupirovani dobermani,tak teraz nie,dlhe uzke ucho im teda na eleganci nepridava

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Uto 19.09.2017 15:07

Ano mala presne tak isto padnute. Od spodu aj zvrchu bola chrupavka pevna ale v strede sa este prelamovala.

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Uto 19.09.2017 15:11

asi fakt vec vkusu - mne sa prave lubia ovela viac ti s dlhsimi kupirovanymi uskami...

tie kratke, to je take retro - a ti dobici sa mi nikdy nepacili - male hlavy a tucne telo. :ha: to mam zafixovane z detstva... :heh:

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Uto 19.09.2017 15:15

to im pridavalo tak na serioznosti
zas pri kratkom je mensia pravdepodobnost,ze sa tie usi skrizia nad hlavou,alebo sa vytocia konce do vnutra alebo von
a pozeram,ze niektori maju tu sablonu do tvaru slzy,to skor,ini tak do von,

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Uto 19.09.2017 15:19

Mne osobne sa pacia tenke a primerane dlhe usi ale mojej som dala spravit sirsie aby som mala vacsiu sancu ze sa postavia ako by som mala pri tenkych. Tam je riziko. Sice ked bola mala vyzerala ako netopier ale teraz ked rastie sa to straca. A ked ze este porastie tak budu akurat :lol:

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Str 20.09.2017 17:52

Cert a kde mas psika vonku alebo vnutri?

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Štv 21.09.2017 6:47

Lady.Je vo vnútri a ked som v práci tak vonku...ale má zateplenú volieru z pelechom.Vela som o starostlivosti čítal tak saom sa dúfam dobre pripravil :)

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Štv 21.09.2017 15:41

A ako myslis zateplenu volieru? A ked ho das von nebrese alebo neknuci?

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Pia 22.09.2017 7:14

Vezmi si rodiiný dom kocku ale z dreva a zvonka zateplený polystyrénom..cez leto sa to dá všetko odmontovať a má tam prievan aby mu nebolo teplo.strecha ostáva...Steká a knučí ale iba ked niesom doma a aj to len chvílku...ked som doma sam sa zvikne vypítat von a blázni sa..na strome má zavesené hračky, susedia majú kačky sliepky prasce :) tak sa tam má o čo zauímat :D

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Pia 22.09.2017 10:31

Len tak nahodou fotku nemas? Lebo stale riesim ako ju mam mat od novembra ked bude uz chladno a hlavne ked bude zima. Ma zateplenu budu s predsienov a nakupenu mam aj slamu no len volieru nemam len ma vyhradeny kus dvora a pristresok vedla budy aby na nu neprsalo a nebola na zemi ked nie je v bude a je tam cely den aj noc. Len sa stale obavam ked bude uz zima aby neochorela. Niektory vravia ze ju mam nechat vonku stale a len ked bude mrznut tak na noc do garaze ju dat, iny ze aspon este volieru spravit este a dalsi ze ju mam na celu zimu uz aj na jesen mat vo vnutri a len vencit vonku. Len si neviem predstavit ako bude ten byt vyzerat ked pridem z prace.... toho sa obavam inak by som ju bez problemov mala aj vo vnutri. Len mam nakomplet prerobene vnutro domu a manzel by ma asi ... keby daco znici.

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Str 25.10.2017 12:37

Ahojte,
chcem sa opýtať aj vaši chlpáči keď prší stoja alebo sedavajú na daždi?
Ani za svet som tú moju nemohla presvedčiť aby šla do búdy.

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Sob 28.10.2017 14:51

:heh:
Tak to vôbec, moje práveže neznášajú dážď. Väčšinou sa nechcú ani vyvenčiť, iba rýchlo vyčúrať, žiadne :kak: a utekať domov. Asi preto, že im prší do uší :heh:

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Uto 31.10.2017 17:52

No ja teda fakt neviem co ju na tom tak baví. Podľa mňa mi to robí naschvál :pac: lebo sedí na daždi, knučí a pozerá sa do okna.... Inak sa mi stalo že keď idem s ňou von, tak ma vyhradených asi troch psov z dediny do ktorých má pasiu. Trenerka mi kazázala aby som ju vodítkom trmala do nich len poslednu dobu ju to ako keby ešte viac vyhecovalo a začala vrčat do mňa! Stalo sa vám to už? Ja osobne by som radšej tomu chcela predchádzať ale mi kazali že ju mám práve vtedy vytiahnuť na voditku hore na zadne. No len ona sa dostava skôr do amoku ešte viac. Poradite lepší spôsob ako ju odnaučiť vyskakovať do tych psov?

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Uto 31.10.2017 18:41

Urcite ti to nerobi naschval, psy naschvaly nepoznaju :smile: Bud na budu nie je naucena alebo jej je dobre vonku alebo za tym bude iny dovod - zrejme chce byt pri vas. Ak ju nemozes mat dnu, treba ju naucit, aby za svoj domov povazovala budu.

To vyvesovanie urcite nebude dobry napad... Skus okolo tych psov prechadzat v takej vzdialenosti, aby sa este dokazala sustredit. Odmen ju za kazde lepsie chovanie niecim, co ma rada - ci uz jedlom alebo hrackou. Treba jej vysvetlit, ze odmenu dostane vtedy, ked nebude vyvadzat. A trpezlivo, kedze momentalne ma tu reakciu uz asi dost zafixovanu aj podporenu vyvesovanim.
Odoslať odpoveď