Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman

Poslaťod Tasha » Štv 18.09.2008 8:21

Noo, je to také malé teliatko... :haha:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman

Poslaťod Silwuska » Štv 18.09.2008 9:05

Darley krasne fotky...baby mate krasnych hafanov, hlavne daruško je fakt taky velky maco :lol: :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Doberman

Poslaťod lara » Štv 18.09.2008 11:06

jeeej Darley super :jop: booze Larinka este aka krpata bola :lol: ... ale Kira je tiez fesanda- toho CAJCa si zasluzila :jop:
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman

Poslaťod Tasha » Štv 18.09.2008 13:34

ďakujeme. No darleyko už trošku schudol, ale ešte musí...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman

Poslaťod lara » Ned 28.09.2008 12:02

pozerala som fotky z Grand Prix o zlateho dobermana- a dost som sa cudovala.. neviem ci tie fotky tak skresluju, ale niektore tie dobermany boli take divne nejake... hlavne ich hlavy sa mi zdali prilis tazke, niektore mi skor pripominali rotvajlera...kratky pystek..naozaj.. trosku mi tam chyba aj ta elegancia, prisli mi take tazkopadne... :nwm: alebo uz neviem ako vyzera doberman?? na druhej strane, boli tam aj kraaasny hafani :jop: ..ale malo.. tesim sa na Nitru, tam si ich pokukam.. :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman

Poslaťod Owecka753 » Ned 28.09.2008 20:28

hmm lara aj ja idem na nitracanis:) ty dies vystavovat,ci???
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Doberman

Poslaťod Efa » Pon 29.09.2008 7:54

lara píše:pozerala som fotky z Grand Prix o zlateho dobermana- a dost som sa cudovala.. neviem ci tie fotky tak skresluju, ale niektore tie dobermany boli take divne nejake... hlavne ich hlavy sa mi zdali prilis tazke, niektore mi skor pripominali rotvajlera...kratky pystek..naozaj.. trosku mi tam chyba aj ta elegancia, prisli mi take tazkopadne... :nwm: alebo uz neviem ako vyzera doberman?? na druhej strane, boli tam aj kraaasny hafani :jop: ..ale malo.. tesim sa na Nitru, tam si ich pokukam.. :smile:


lara mas spravny postreh, ja som to videla aj na zivo a mozem ti zodpovedne prehlasit ze tiez som vyslovila tento nazor
niektore psy mi tiez skor pripominali rotvajlera jednoznacne mali kratku a mohutnu tlamu z obrovskou hlavou s prerastenym telom .... jednoznacne mnohym chybala ta elegancia, a boli tazkopadne a zle v pohybe... z mojho pohladu tam bolo len velmi malo jedincov takych co by som povedala ze su to fakt krasne zvierata .... neviem ci na nitracanise bude vidiet nieco ine ako sa ny tychto vystavach obycajne prezentuje, no kazdopadne si myslim ze zaujimava bude buducorocna GP, ktora sa bude konat pri svetovej vystave v Inchebe, ocakavam o dost silnejsiu ucast ako bola tento rok, takze by sa tam mozno dalo najst este nieco exterierovo zaujimave .... a este ak by sa ten exterier aj snubil z dobrou povahou a zdravim tak by to nemuselo byt na skodu .... :smile:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman

Poslaťod lara » Uto 30.09.2008 7:33

Efa

teda dufam ze tam (GP, svet.vystava) uvidim dobermanov ako maju byt... lebo toto sa mi zda ako dosledok trendu, co u nas a v okoli nastupil pred par rokmi, ze chovatelia sa tak nejako zamerali na velke, mohutne psy - ale prilis velky a tazky pes predsa nemoze byt tak elegantny ako standardny... a okrem toho tam bola velmi ziadana taka ta hlava- neviem ako ju popisat, ale ty budes vediet na co myslim- a zjavne to prehnali... potom vidime k akym psom to vedie... :ua:

owecka
ee, pozerat sa idem :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman

Poslaťod Efa » Uto 30.09.2008 9:55

lara píše:ta hlava- neviem ako ju popisat
- lara presne viem o com hovoris ...
lara píše:teda dufam ze tam (GP, svet.vystava) uvidim dobermanov ako maju byt...
- no ja som troska skromnejsia a teda dufam iba ze uvidim aspon zopar takych jedincov :no: mozem prezradit ze je tam ocakavana velka ucast tak si myslim ze bude co pozerat :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman

Poslaťod Silwuska » Uto 30.09.2008 10:13

Kde su tie foto o ktorych hovorite...tož su zvedava :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Doberman

Poslaťod lara » Uto 30.09.2008 21:43

su to fotky od Lucie Skopalovej
GP o zlateho dobermana (SR)
http://lucieskopalova.com/photogallery/ ... mann_2008/

a tu su fotky z klubovej vystavy DKČR- tiez od L.Skopalovej.. o psoch sa da povedat to iste, si myslim..
http://lucieskopalova.com/photogallery/ ... index.html
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman

Poslaťod lusy » Uto 30.09.2008 23:20

mozete sem hodit nejaku fotku, ktory z tych hafanov sa vam podoba na rotvika???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Doberman

Poslaťod Amaguk » Uto 30.09.2008 23:22

http://lucieskopalova.com/photogallery/ ... 61772.html
co som sa kukala na tie fotky, tak napr. tento ma dost vyrazne mohutnejsiu hlavu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Doberman

Poslaťod raky » Str 01.10.2008 0:12

Amaguk,
nech pozerám - ako pozerám a dobík je môj miláčik, tak tam rtw stále nevidím......., to neznamená - žeby sa mi páčil...
Inak naposledy som videl krásnych dobíkov v Nitre na jar 2006..... :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Doberman

Poslaťod Amaguk » Str 01.10.2008 1:11

raky, ale ved ja nikde netvrdim, ze tam vidim rtw :no: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI