Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod shirae » Ned 09.07.2017 9:10

Puk píše:
Efa píše:Puk s tou kupiráciou nemáš pravdu a je to naopak = oni bojujú práve za to aby to zostalo len pri kupírovaní...


Offtopic: Aj pani Freyer bojuje za kupiráciu? :heh:


:heh: :jop:
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Pon 31.07.2017 7:35

Dobry den,
Snad este funguje komunikacia:-) chcela by som sa opytat a hlavne by som potrebovala poradit. Kupila som fenku dobermana uz s kupirovanymi uskami. Zcala som jej ich vylepovat po vybrati stehov v cikele
2 vyviazane a 1 den pustene. Zo zaciatku jej pekne stali ale cim dalej tym jej rychlejsie padnu. Teraz mozno stoja len par hodin a potom od polovice padnu. Zachvilu to uz bude mesiac co jej ich viazem. Prosim potrebovala by som poradit kde je problem a ako sa da vyriesit. Dakujem
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod lara » Uto 15.08.2017 17:09

Nemám kupiráka ale pokiaľ viem súvisí to aj zo zubami. Keď jej už padajú zuby tak aj uši stoja horšie. A upraví sa to po výmene zubov.
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Haleth » Str 23.08.2017 11:32

Presne. S výmenou zubov zvyknú padať uši. Treba furt vylepovať. A ani nejaký kolagén nezaškodí, ak jej kúpiš. Niektorí hovoria, že aj masírovanie pomáha, ale pri mojej som mala skôr pocit, že jej to zmäkčovalo uši.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 25.08.2017 14:04

Masírovanie sa odporúča, aby sa uši klopili, napr. u kólie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod wer » Pia 25.08.2017 14:21

u nas usatych bolo vzdy ze "nechytat!" v mladom veku, ked sa uska stavali. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Str 30.08.2017 10:41

Dakujem za rady:-) uska nam uz pekne stoja. :lol:
Je to moj prvy doberman a v pripade akych kolvek rad ako pri vychove a treningu budem vdacna za vsetky rady a skusenosti. Je to fenka a teraz mala 4 mesiace. Ovlada zakladne poveli sadni, lahni, ku mne, chodi pekne na voditku sice sem tam este taha a nejde uplne u nohy ale snad sa to naucime. Na kratsiu dobu vie aj zostat. Zacali sme chodit uz aj na cvicak. Jedine s cim mame problem je na dvore nuz ale cez den knuci... pokial ma zbada na balkone je ticho ale pokial ma nevidno tak furt knuci neviem ju od toho odnaucit. Aspon ze cez noc prespicelu az do rana.
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod lara » Štv 31.08.2017 9:19

No lebo je to doberman. Nechce byt sam na dvore ale panovi za ritou. Moje su tiez viac na dvore ako v byte a viac by sa im to pacilo opacne. Treba jej venovat vela casu, vychadzky, cvicak, spoločné aktivity.
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Ned 03.09.2017 18:47

A ako to riesite cez zimne obdobie? Mate ich vo vnutri aj cez den aj v noci a pustate ich len vyvencit alebo na prechadzku ked idete? Pripadne ich mavate v garazi? Neviem ako to mam totiz vyriesit v zime. Najprv som to chcela riesit ze na noc by bola vo vnutri a cez den ked budem v praci by bola vonku ale vraj sa to neodporuca z dovodu velkeho teplotneho rozdielu aby nedostala zapal priedusiek...
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod lara » Pon 04.09.2017 21:55

Ono to bolo tak ze najprv boli v bytove a ked sme sli von dostali kabatiky. Potom som sa prestahovala k frajerovi a tam to je vyriešené v podobe murovaneho vyhrievaneho koterca s dvierkami-lietackami. Tam pred dvoma rokmi strávili celu zimu, a kedze mali kurenie, tak na prechadzku zase kabatiky. Problem nastal ked minulý rok Lara zacala napádať Furiu v koterci a tá tam uz odmietla s nou byt. Musela som Furii priniest veľkú zateplenu budu,predsien + spalna, tam dostala slamu a tam bola. A ked boli tie veľké mrazy, spala vnútri v dome. Zvládla to v pohode, neprechladla ale uz teraz mam nervy co zas bude s Furinkou v zime. Vsetko by bolo ok keby Lare nesibalo.
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Uto 05.09.2017 15:53

No moja Lady ma na dvore vyhradeny kus oploteneho pozemku kde ma velku zateplenu budu tak isto s predsienou a kde sa jej chystam dat slamu ako podstielku plus dvierka na otvor. Len sa bojim ked napadne sneh ze ako to bude pocas dna. Ci nenachladne ked v podstate bude cely den aj noc vonku pokial nebudu tie velke mrazy. A ked boli tie mrazi a bola ta vasa vo vnutri bola tam stale? Alebo len na noc a von sla cez den alebo von sa sla len vyvencit?
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod lara » Pon 11.09.2017 9:43

Pokiaľ si postupne zvykne že sa ochladzuje, bude mať takú budu tak si myslím že to zvladne. Cez deň bude vonku, ked jej bude zima zalezie do budy, zase nie je hlupa. Pokiaľ teda nebývate niekde kde je minus 30, to je fakt moc. U nás su pomerne mierne zimy. Práveže keď boli minulý rok tie mrazy (-10 - -15°C) ono sa tak schladilo na noc, vtedy bola vnutri a cez deň vonku. U nas je to ale nudzové riešenie, najradšej by som ich mala v byte a ked nie, tak je tam ten vyhrievaný koterec, čo je OK, keby tam bola. Ja sa držím toho, že doberman by mal mať pre kludný spánok 10°C. Asi sa poobzerám ako je to s vyhrievaniami do budy.
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Štv 14.09.2017 16:41

No to vyhrievanie som uz aj ja pozerala. Len vraj treba davat pozor aby nebolo moc replo zas v tej bude lebo jej moze vypelichat srst ( vraj sa to uz par chovatelom stalo) jedem kynolog odporuca vyhrevne telesa ECOSUN 100 K+ tak ties rozmyslam a da sa nastavit na teplotu okolo 5-10 stupnov co by malo byt teplota v zime v bude (vraj...) A vase krasky su ake stare?
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Čert » Ned 17.09.2017 22:00

Pený ďen priatelia.Stal som sa hrdým majitelom Dobermaníka :)Som tu nový tak presne neviem ako sa zakladá nová téma..snád si ma tu niekdo všimne a budem sa sním môcť neskuor poradiť :)
Čert
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Čert » Ned 17.09.2017 22:14

Ahojte.Moje meno je Tomáš a stal som sa majitelom malého dobermaníka menom Čert.Dúfam že sa tu stretnem a zároven aj poradím z mnohými psíčkarmi tohto plemena :)PS: potreboval by som neaké info o uškách..ale to potom ak sa mi na túto tému niekdo ozve :) :smile:
Čert
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI