Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Pon 18.09.2017 10:32

Ahoj, mam o chvilu uz 5 mesacnu fenku menom Lady. Ohladom usiek viem daco uz poradit ked ze sme si tym presli len nedavno. Inak tak isto budem rada ked si potom mozeme podelit aj nejake skusenosti a tak isto aj so starsimi uz skusenymi majtelmi :-)
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Čert » Pon 18.09.2017 12:52

To by bolo super lebo my máme dnes presne 4mesiačiky a rastieme do krási.Ked zistím ako sem pridávať foto, nejaké sem šupnem :)Tak trochu k veci..po vybratí štichov som nechal ušká volne na vzduchu nech sa mu pekne zahoja.Veterinár bol šikovný a dĺžku orisposobil hlavičke(ozajstný odborník).Dostali sme sirup na lepšie hojenie včom bolo zamiešaný aj pripravok na ušká a kosti ked bude meniť zúbky.Vobec som ich nelepil ani nič a krasne sa postavili.Asi pred týždnom mu jedno zvedlo a potom aj druhé.Ked som si od neho pítal radu povedal ze to je normálne a že pokial sirup berie pravidelne +nejaký ten kolagén, uška sa časom postavia samé..žiadne vyvezovanie...na druhej strane mi ludia co takého psika majú radia aby som mu ich lepil alebo vyvezoval...lenze ak mu ich vyviazem alebo vylepím, vydrži mu to nahlave max 10minút...tak teraz neviem čo a akop opravedlnujem s a za pravopis :D
Čert
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Čert » Pon 18.09.2017 14:53

Toto je čertík ked mu ešte ušká stáli 3 týzdne dozadu :)
IMG_20170826_140722_658.jpg
Toto je čerťík ked mu ešte ušká pekne stáli asi 3 týzdne dozadu :)
Čert
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 18.09.2017 14:58

to takto sa kupiruju dobosom usi?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Pon 18.09.2017 16:48

No nasej tak isto hned po kupiraci stali a po par dnoch padli, nasledne sa to iste po vylepeni zopakovalo. Najprv pekne stali ale po vymene prednych zubkov a ockovani ( lebo aj to ma vplyv) znovu padli. Preto podla odporucani viacerých som lepila az pokial sa jej nepostavili a nestali dlhodobo. Medzi tym som jej pridavala do zradla glej z vyvarenych prasacich paprciek a susenych prasacich usi ( velmi pomahaju na chrupavky) teraz jej uz pekne stoja dlhodobo. Mne tak isto potvora davala lepenie dole a pre mna najucinnejsie co drzalo bolo: penovu trubicku ( mne posluzila izolacia na vodovodne rozvody) tu som olepila kobercovou paskou aby lepila. Tu som na celu dlzku usi nalepila a nasledne cele ucho oblepila papierovou maliarskou paskou. Ta tak nevytrha srst. A potom som obe uska spojila mostikom aby pekne stali rovno. Takto to mavala dva dni lepene a den pustene.
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Pon 18.09.2017 16:53

Lady
Prílohy
IMG_20170918_175237.jpg
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Čert » Pon 18.09.2017 18:03

Je zlatá :), no skusim to teda vylepovat nejak podobne..len ze snim ked nikdo doma nieje, si to podla mna aj tak posrháva dole :/ a ako dlho mu to mám vyvezovať ? Či len počkám kým vymení zúbky :)
Čert
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Pon 18.09.2017 19:32

Ja som lepila pokial som videla ze aj po dni pauzi co ma mat aby sa uska vetrali jej pekne stoja. Pockala som dalsi den, a pokial nepadali ani spicka ucha tak som jej to uz nehala volne. Samozrejme vsetky zuby este vymenene nema ale pokial by som videla ze jej zacina padat hned zacnem lepit znova. Jej velmi podla mna pomohol aj ten glej z noziciek to som davala dva tyzdne a velky rozdiel bol aj na omak ta usna chrupavka. A teraz jej kazdy alebo kazdy druhy den davam pol suseneho ucha. Chovatelka aj veterinakra odporucali.
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Čert » Pon 18.09.2017 21:56

No dobre, tak to teda skúsim tak aj ja..skočim si kúpiť materiál hádam sa knemu dostat lahko a začnem vyvezovať..inak spodok uska aj kusok dovrchu má tu chrupavku dost silnu preto ma aj veterinár ubespečoval ze to netreba vyvezovať...vyzera to presne ako po operáci ked mu vybrali štichy :)ale kazdopadne dakujem za rady..budem sa sem pozerať častejšie ;)
Prílohy
20170918_213832.jpg
Čert
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Uto 19.09.2017 6:26

Margita píše:to takto sa kupiruju dobosom usi?

... Margit dnes už nie ... dnes sa vo svete už začínajú viac presadzovať nekupírované jedince ... tvar kupírovaného ucha vždy závisel od veterinára - teda od jeho skúseností a šikovnosti ... v minulosti, keď sa ešte húfne kupírovalo, tak bolo využívaných viac tvarov kupírovaného ucha, neskôr sa u psov s PP na výstavách začalo presadzovať skôr ucho okupírované na vyšší a štíhlejší tvar ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 19.09.2017 7:51

Ma moj vkus to je dosť dlhé,odhliadnuc od toho, že je to "zakázané"
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod wer » Uto 19.09.2017 7:58

Dlhe? Skor kratke. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod DiamonD » Uto 19.09.2017 8:41

Podla mna na dobrermana je krátke. Dobíci by mali mať dlhé a úzke :yes:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Uto 19.09.2017 10:02

Aj tak sa vysledny efekt ukaze az ked bude plne dospely.
Lady
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Čert » Uto 19.09.2017 14:46

Presne Lady...Najlepsie vie velkosť dĺžku a šírku odhadnúť veterinár..mne dal vybrať z 9tich možností a nakoniec som to aj tak nechal naňom.inak Lady čo hovorís na tú poslednú fotkú čo som tam pridal zo spadnutými uskami...mala to aj tvoja nejak podobne ?
Čert
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI