Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod simona.an » Sob 18.08.2007 9:19

Celkový vzhľad: Stredne veľký, ušľachtilého držania tela, s ostro vyhranenými líniami. Pôvabný ale mohutný. Veľmi rýchly, s voľným, ľahkým pohybom a ostražitým výrazom.

Vlastnosti:Ostražitý, náruživý lovec, loví čuchom a zrakom, do značnej miery používa aj sluch, keď je korisť blízko.

Temperament: Ostražitý, inteligentný, priateľský, vľúdny, hravý.

Srsť: Krátka a lesklá, od jemné a hladká až k mierne drsnej, bez podsady.

Výška:Psy - ideálne 56 cm (22 - 25 palcov) Suky - ideálne 53 cm (21 - 24 palcov)

Krajina pôvodu: Malta (Veľká Británia)

Využitie: Pôvodne poľovný pes, ktorý na rozdiel od väčšiny chrtov nepoužíval pri poľovaní iba zrak, ale v rovnakej miere aj čuch a sluch. Dnes exkluzívne spoločenské plemeno.

Zvláštne nároky: Potrebuje veľa pohybu, čo pri jeho poľovnej vášni nie je vždy ľahko dosiahnuť, a citlivú výchovu.

Výskyt: Celosvetovo vzácne plemeno, ktorá má však u nás slušnú chovnú základňu.

Štandard Faraónsky pes (č. 248)

Obrázok Obrázok
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod simm » Sob 18.08.2007 16:21

to je ten co je najrychlejsi?? pes n svete?? raz som to pozeral a tusim to bol ten faraonsky...
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod jefima » Sob 18.08.2007 19:51

napíš niečo o svojom chrtovi.Aký je ako sa chová a tak.Ja mám vipeta a tiež potrebuje citlivý prístup.Zrejeme všetky chrty sú také vnímavé a trestať sa nemajú.Pre nášho Gastona je najhorší trest,keď ho ignorujeme a je veľmi viazaný na rodinu. Aj tvoj?
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod simona.an » Ned 19.08.2007 7:42

Ano to je ten najrychlejsi ale zevraj i najhlupejsi pes na svete :oo:
No ked sa mam priznat ja osobne nemam toho chrta ale znami maju. Zatial sa javi ako velmi neposlusny pes pretoze nemal od malicka ziadnu vychovu.
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod jefima » Ned 19.08.2007 10:05

už som to tu niekde písala,že v nejakej ankete skončil chrt v hodnotení poslušnosti a výchovy na chvoste. Je to tým,že chrt je aristokrat a tak sa aj chová.S výchovou treba začať od začiatku a preto ak je starší tak tvojich známych čaká tvrdá práca,ale chrt miluje rodinu a pochopí svoje miesto v nej. Ľahko sa mi to píše,uvidím ako to zvládnem ja.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod Bendy » Ned 19.08.2007 11:06

Faraonsky pes je prekrasny, ti tvoji znami maju aj chovatelsku stanicu,alebo iba jedneho? Pre mna je to jeden z najkrajsich psov :aplause:
Naposledy upravil Bendy dňa Štv 20.09.2007 13:48, celkovo upravené 1
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod simona.an » Ned 19.08.2007 16:46

nie nie maju iba jedneho.
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod Vikiki22 » Štv 20.09.2007 9:36

simm píše:to je ten co je najrychlejsi?? pes n svete?? raz som to pozeral a tusim to bol ten faraonsky...


Ehm...bohuzial najrychlejsi pes na svete nie je faraonsky pes, ale aglicky chrt (greyhound) , ktory moze vyvinut rychlost az 62 km/h!
Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod Bendy » Štv 20.09.2007 13:47

ano, na druhom mieste su galgovia, potom vipety a az potom ostatne chrty. Faraon nie je chrt ale Faraonsky pes, to je spravny nazov. On sa na dostihy nevyuziva casto, zato na lov ano.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod elbony » Sob 08.12.2007 21:32

najrýchlejší je naozaj greyhound. Moji vipeti dosiahnu rýchlosť 60 km/h, ale nie na príliš dlhú trasu, tak 500-800 metrov. Nie sú to vytrvalci, ale šprintéri. Niekedy sú označované aj ako štváče. Ak lovia vo svorke, tak úžasne spolupracujú a obeť doslova uštvú..
elbony
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Poslaťod Baruška » Str 12.12.2007 11:13

Bendy píše:ano, na druhom mieste su galgovia, potom vipety a az potom ostatne chrty. Faraon nie je chrt ale Faraonsky pes, to je spravny nazov. On sa na dostihy nevyuziva casto, zato na lov ano.


NO rada sa zapojím do debatky, nie je to celkom pravda Faraónsky pes sa využíva aj na coursing....... poznám veľa takých psov ktorí sú veľmi dobrý bežci, záleží to len od prístupu a od samotného psa, či sa mu beh páči alebo nie.

Máme známu v Dubaji a oni si tam organizujú také súkromné preteky a je kráasne vidieť pretekať napríklad orieškov na ktorých je viditeľne zjavné že ich to baví a teší.
Baruška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Zálesie

Poslaťod elbony » Str 12.12.2007 18:45

videla som faraónov bežať aj klasický ovál a veľmi im to svedčalo.... :no:
Jeden chrt, žiaden chrt.
elbony
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Faraonsky chrt

Poslaťod zuzkafuny » Uto 08.04.2008 15:12

Ahoj...!!! Pozerám, že tu už dlho nikto nenakukol :ua:
Ja mám Faraóna a je to tvrdohlavý pes, ale inak veľmi milý :smile:
a rozumie si s mojím bábom... ale keď má šialený deň, treba ho kus krotiť... :smile:
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...
zuzkafuny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Hnúšťa

Re: Faraonsky chrt

Poslaťod Silwuska » Uto 08.04.2008 15:26

Ahoj zuzka...mne sa teetok psiky velmi pacia...ja som taky egyptsky nadsenec :no: ako je to celkovo s ich povahou?? su tiez rezistentny proti vychove?? :no: :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Faraonsky chrt

Poslaťod Vikiki22 » Str 09.04.2008 12:29

Jéééj! Konečne niekto, kto má faraóna! :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI