Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Faraonsky chrt

Poslaťod Poca » Str 09.04.2008 12:40

Na TV milacikovia bolo o faraonoch a ze su len dvaja (povedali). Ved aha http://milacikovia.sk/show_video.php?pl ... idart=1800
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Faraonsky chrt

Poslaťod Fraga » Uto 15.04.2008 6:51

Krásnííííí :aplause: :aplause: :aplause:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound

Poslaťod Sonny » Pia 20.02.2009 23:40

Nadherny je tento Faraonov pes... Ale je pravda, ze anglicky chrt aj ked su si podobny :ach: ma omnoho svalnatejsie zadne nohy, ako to vidno aj na obrazkoch a nemyslim, ze by ho niekedy mohol FP predbehnut... :-D
ObrázokObrázok
Obrázok
Sonny
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Košice: Krásna Nad Hornádom

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound

Poslaťod ess » Pon 23.02.2009 18:00

v kosiciach mame tiez jednu krasnu faraonku - uspesnu aj na vystavach, obcas sa stretavame na poli, kde ju tina spolu s jej druhym psikom dalmatinkou chodi vencit - super zohrata dvojica :lol:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound

Poslaťod zaza33 » Štv 22.10.2009 13:56

Toto plemeno sa mi zacalo pacit v Nitre na vystave ked som ho videla :ta ladnost ten krk bolo to proste jedno krasne plemeno! :jupi: Aj ked mam momentalne amsatffa uricte ked skonicm s junior handlingom by som si vzala faraona!Spojila som sa uz s jednou chs v cechach majui velmi krasnyhc psikov!Na svetovke CAC:DAk by ste sa niekto blizsie zaujimali o toto plemeno napiste mi :D :jop: :jop:
Patientia colligit rosas .
zaza33
Snoopy
 
Príspevky: 162

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound

Poslaťod Tasha » Štv 22.10.2009 21:35

kamarat ma faraona...zlatučký psíček.škoda, že len s jedným semenníkom... :ua:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound

Poslaťod Fraga » Štv 22.10.2009 21:47

ja som hladkala faraónika cca týždeň pred svetovkou bol to 6mes. šteník úplne krásny :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound

Poslaťod Alcor » Str 06.01.2010 12:42

Zdravi hrdy majitel Faraonskeho psa menom ALCOR Neriah Wai-Wad z Liptovskeho Mikulasa. Psik ma 9 tyzdnov, je vesely a hravy...urcite sa na strankach tohoto fora este uvidime,,,zatial...PA :jupi:
Alcor
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound

Poslaťod meridia » Str 06.01.2010 13:05

Kámošky faraon coby dorostenec.. :no:
Obrázok
a přibyl i podengo..
Obrázok
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound

Poslaťod Artemis » Str 06.01.2010 17:05

BIS WDS 2009 :love:

Obrázok
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod zuzkafuny » Ned 12.09.2010 16:23

Ja som na túto stránku skoro zabudla :plac: ospravedlňujem sa... určite tu nakuknem už častejšie :lol:
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...
zuzkafuny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Hnúšťa

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 13.09.2010 9:44

zuzkafuny, mohla by si napísať svoje vlastné skúsenosti s faraónom. Nikto tu faraóna nemá, kto by aktívne prispieval, tak by si nás potešila. :yes: By sme mohli viac spoznať toto zaujímavé plemeno.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod zuzkafuny » Pon 13.09.2010 10:16

Takže... faraónik je veľmi milý a priateľský a tvrdohlavý... Práve sa učíme (aj keď už má 3roky) privolanie a chôdzu pri nohe :ach: to privolanie je strašné, ale chôdza pri nohe už :jop: Niečo ho naučiť je dosť problém... hm... ale ide to... to musí chcieť práve on :smile: ale napríklad otvárať si dvere, to je frajer... špekuluju už aj s oknom... raz sa mu cez okno podarilo ujsť, tak maturuje a maturuje, a dúfam nezmaturuje... Prekrásne sa smeje :ha: vytreští zuby a smeje sa... loptičku nosiť dokáže neúnavne aj niekoľko hodín... a ak uvidí mačku :plac: tak by za ňou vyliezol aj na strom :no:
Ja by som ho nemenila... Môj ale nie je chovný, lebo má len jedno vajíčko a to druhé musí operatívne von... :hmm: len ešte neviem kedy... čo ešte??? :no: :lol:
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...
zuzkafuny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Hnúšťa

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 13.09.2010 10:34

No, s tým odstránením semenníka by som dlho nečakala. Ono to môže začať hnisať alebo sa z neho môže vytvoriť nádor a potom to už bude oveľa väčší problém! :no: Škoda, že nie je chovný, faraónov je u nás i tak málo. Čítala som, že s výcvikom tohto plemena môžu byť problémy, je to celkom svojské plemeno a ty si to s týmto len potvrdila.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod zuzkafuny » Pon 13.09.2010 10:48

Hlavne to privolanie je dôležité :ach: ono nám fungovalo až sa mu raz podarilo ujsť :smile: a teraz už len ňúra skadial by zdrhol, tak ho ostro sledujeme :fizel: inak nie je to plemeno na von... je to "mini" izbový pes a na gauči mu teda je :lol: sadni, ľahni, zostaň (kým ma vidí), miesto... to ovláda. A povel k nohe... zatial len v kľudnejšom prostredí... ale som na stránkach Desenského a tam je všetko tak super popísané... že aj z toho môjho oranžového krtka raz niečo bude... a to bude! :lol:
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...
zuzkafuny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Hnúšťa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI