Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod miusiatko » Ned 02.01.2011 2:54

Faraóni sú úžasní hlavne čo sa týka zvukových prejavov.
Emmka, ktorá u nás pobudla pár mesiacov, sa mi žalovala v tónoch čivavky a vonku všetkých oštekávala ala nemecká doga :lol:
Inak sú to veľmi svojskí psy. Ak sa nemýlim, patria medzi primitívne plemená a ich "výcvik" je naozaj náročný.
Emmka chodila navoľno, vodítka neznášala, ale nebol najmenší problém privolať ju. Nikdy sa nenechala hladkať cudzími, psíkov sa bála (to bolo ale zlým štartom do života).
Akurát mala v láske jedného vipeta :smile: ten ale nemal šancu dobehnúť ju.
Doma to bolo také slniečko, stále sa usmievala (faraóni - usmiati psy, ceria stále zuby :lol: ), ráno nás štípala zubami, v noci spala v posteli.
Ak by som mala mať ešte niekedy psa, jedine faraóna. Ich povaha, samostatnosť a celkový zjav ma očaril.
Emka, keď k nám prišla (tie provizórne háracie nohavičky ani ten priblblý ksicht pri nej si netreba všímať :lol: ) Obrázok
a Emma sa smeje :smile:
Obrázok
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod ariel » Ned 02.01.2011 15:55

krasna :smile: a preco ju uz nemate?
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod krista » Ned 02.01.2011 16:01

Emmka je nádherný kus psa :love: a toto
Akurát mala v láske jedného vipeta

úplne chápem :ha: chrti inklinuju k chrtom(teda aspon ja mam taku skusenosť) a vipikovia sa vedia vtirknut aj netykavkam :king:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod miusiatko » Ned 02.01.2011 19:16

ariel, dostala som ju od bývalého, na Vianoce, dvojročnú. Bola som pred maturitou, chcela som ísť študovať mimo rodného mesta mama bola od rána do večera v práci.
Emmku som veľmi ľúbila, bolo to moje slniečko, ale jednoducho to nešlo. Bola som s ňou vonku každý deň tak 5-6hodín a mama by to sama nezvládla...
Jediné čo ma teší, že našla ten najlepší domov, v tej najlepšej rodine. Plne sa jej venujú, má dvoch kamošov, nič jej nechýba.
A ešte jedna foto Emky (napravo, uši na "debílka" :lol: ) spolu s novou kamoškou v novom domove :no: Obrázok
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod miusiatko » Ned 02.01.2011 19:18

krista píše:Emmka je nádherný kus psa :love: a toto
Akurát mala v láske jedného vipeta

úplne chápem :ha: chrti inklinuju k chrtom(teda aspon ja mam taku skusenosť) a vipikovia sa vedia vtirknut aj netykavkam :king:

ešte sa zvykla naháňať s jedným novofoundlanďanom :smile: bola sranda sledovať ich. On uslintaný maco a ona taká srnka skackala pri ňom :lol:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod ariel » Ned 02.01.2011 19:37

miusiatko píše:ariel, dostala som ju od bývalého, na Vianoce, dvojročnú. Bola som pred maturitou, chcela som ísť študovať mimo rodného mesta mama bola od rána do večera v práci.
Emmku som veľmi ľúbila, bolo to moje slniečko, ale jednoducho to nešlo. Bola som s ňou vonku každý deň tak 5-6hodín a mama by to sama nezvládla...
Jediné čo ma teší, že našla ten najlepší domov, v tej najlepšej rodine. Plne sa jej venujú, má dvoch kamošov, nič jej nechýba.
A ešte jedna foto Emky (napravo, uši na "debílka" :lol: ) spolu s novou kamoškou v novom domove :no: Obrázok


:no: fajn, ze si jej nasla dobru rodinku, je krasna, dufam, ze sa mi postasti vidiet niekedy faraona nazivo

* 22.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod lulu1980 » Ned 27.02.2011 14:01

Faraónsky pes je úplne úžasné plemeno :jop: viem, o čom hovorím, mám doma 3 faraónske fenušky :yes:
lulu1980
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod Alcor » Štv 10.03.2011 9:36

tak pridavam foto nasho "fesaka" Alcora, uz ma skoro rok a pol a v podstate vsetko, co sa tu popisalo na neho sedi,,,je to kazdopadne pan situacie... Obrázok
Alcor
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod Daida » Uto 15.03.2011 7:05

velmi dlho som si nebola istam ci je to naozaj faraon, ale je to tak :aaa: V LM som ho videla(vzdy z auta, aj ked tam chodime vencit :ach: ) asi 4-5x, pri vrbickom moste. Je naozaj krásny :smile: Nie je to niekto z Vás, tu na fóre?
Obrázok
Daida
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod Alcor » Štv 17.03.2011 14:45

,,,no ano,,,to sme my :winner:
Alcor
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod Daida » Štv 17.03.2011 14:52

Ahoj!
Je to krásny pes, prekvapilo ma, že máme v LM také vzácne plemeno. :jop: Nedáme stretnutie niekedy?
Obrázok
Daida
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod ruza143 » Pon 21.03.2011 8:56

Alcor, je nádherný! oni sa fakt usmievajú, super fotka :jop:
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod zuzkafuny » Štv 31.03.2011 17:09

Alcor píše:,,,no ano,,,to sme my :winner:

My sme tiež faraónovský... :jop: ten tvoj sa znáša so psíkami? My máme s nimi menší problém, ale len keď je na vodítku :pac:
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...
zuzkafuny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Hnúšťa

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod Alcor » Pia 08.04.2011 10:16

ruza143 píše:Alcor, je nádherný! oni sa fakt usmievajú, super fotka :jop:

Dakujem... :foto:
Alcor
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Faraónsky pes / Pharaoh Hound (FCI)

Poslaťod Alcor » Pia 08.04.2011 10:19

zuzkafuny píše:
Alcor píše:,,,no ano,,,to sme my :winner:

My sme tiež faraónovský... :jop: ten tvoj sa znáša so psíkami? My máme s nimi menší problém, ale len keď je na vodítku :pac:

Super,,,ten moj sa znasa s kazdym, ktory znesie jeho drze spravanie... :smile:
A odkial ste vy?
Alcor
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI