Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod Shorty » Pon 16.07.2012 18:09

Buď zle hľadám, ale nenašla som tu tému o tomto plemene. Je tu niekto, kto toto plemeno vlastní? V rozmedzí 2-3 rokov by som si chcela doniesť ďalšieho hafana a uvažujem práve o tomto plemene. Viem, že je to ešte ďaleko, ale stále sa rozhodujem, hľadám medzi viacerými plemenami a hoci som si toho veľa prečítala, predsa len sú lepšie skúsenosti majiteľov, ako všeobecné informácie na internete..
Pôvodne som uvažovala nad BOCkou, potom ešte je tu boston teriér, šeltia alebo nemecký pinč.
Pes by mal byť dosť aktívny, učenlivý, nemať lovecké pudy a musí mať chuť pracovať. Viem, že ideálna by bola BOCka, ale tá sa mi zdá až moc aktívna a myslím, že je to momentálne dosť rozšírené plemeno a že zohnať kvalitnú BOCku je na SR/ČR možno až nemožné, pretože čo sledujem situáciu, tak sa rodia nové a nové ako na bežiacom páse..Na šeltii mi vadí jej uštekanosť, u bostona sa bojím toho placatého čumáku..
Takto dopredu si to zisťujem preto, pretože si na výbere tej správnej CHS chcem dať naozaj záležať a chcem sledovať odchovy nejaký čas, aby som sa mohla rozhodnúť či to nie je len oficiálnejšia množiareň..
Moc ďakujem a teším sa na skúsenosti :)
Angelika...

I'm not anti-social; I'm just not user friendly.
Shorty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Praha

Re: Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod moschino » Str 18.07.2012 19:38

Shorty dobrý výber :lol:
Nemecký pinč je veľmi inteligentný a aktívny pes :smile:
Čo sledujem, tak je trochu menej temperamentný ako trpasličí pinč, skôr opatrnejší. A tiež vyšší (45 - 50cm) ako trpaslík (28 - 32 cm). Dobrú chovku myslím nájdeš aj v Čechách :smile: (aspoň trpaslíkov určite nájdeš dobrú chovku aj v Čechách :lol: )
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod Shorty » Str 18.07.2012 20:00

Moschino, moc ďakujem za odpoveď :)

čo sa týka pinča, tak chcem nemeckého, určite nie trpaslíčieho :))
je to zatiaľ v plánovaní, ako píšem, psa chcem až tak v období 2-3 rokov, dovtedy sa chcem dobre rozhodnúť pre plemeno a potom ďalší čas venovať študovaniu všetkých diskusií + vybratie správnej CHS a čakanie na vrh zaberie tiež hodne času :)) a ak sa mám priznať, už som prešla XY CHS v ČR a zatiaľ ani jedna sa mi nepozdáva - buď veľa vrhov v krátkej dobe, nevyhovujú mi niektoré názory na ich stránkach, nepáči sa mi ako kŕmia, neuvádzajú na stránkach niektoré pre mňa podstatné informácie, ak aj nájdem vhodnú, tak majú len hnedých, ja chcem čierneho atď atď.. som náročná, ja viem :pac:
ako píšem, vyberám si z viacerých plemien, zatiaľ ma toto uchvátilo najviac..
chcem sa ťa opýtať na povahu.. zatiaľ som nenašla nikde skúsenosti majiteľov, väčšinou je to balast zo štandardov plemena, ktorý mi nič nehovorí..
nie je to moc uštekaný pes? myslím ako napr šeltia, ktorá šteká pri všetkom, čo robí.. a ako je to so znášanlivosťou s inými psami? viem, že je to dosť aj o socializácii, ale niektoré plemená to majú čiastočne aj v krvi.. a ako je to s cudzími ľuďmi? ako je to s loveckými pudmi? mám sa na prechádzkach stále obzerať, kde by mohol zacítiť srnu?
chcela by som psa, ktorému nevadí celý týždeň chrnieť so mnou v posteli , keď nemám zrovna chuť nikam ísť, ale zároveň chcem psa, ktorý nemá problém celý víkend šlapať desiatky km niekde po horách (takého mám teraz doma, len takého už nikde nenájdem, pretože je to jedinečná útulková zmeska :) ). Mal by to byť pes, ktorý bude pracovať - myslím rád pracovať, ktorý sa bude chcieť stále učiť nové veci a ktorý bude vhodný na nejaký šport a ktorý mi odpustí občasné výcvikové chyby :pac:

teším sa na odpovede :poklona:
Angelika...

I'm not anti-social; I'm just not user friendly.
Shorty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Praha

Re: Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod moschino » Str 18.07.2012 21:25

Ja mám trpaslíka, takže viem hovoriť len zaňho :lol: Nemcov poznám málo, ale čo sledujem, tak nemec je o niečo kľudnejšej povahy, trpaslík je skôr prchkejší, viac šialenejší, nemec má skôr odstup od cudzích ľudí, je citlivejšíA tiež je to o povahe psa, socializácii, výchove... atď, však vieš :lol:

Pinč je pes do voza aj do koča. Dokáže ležať celý deň na gauči a keď sa ide von, dokáže behať koľko je možné (napr. viem že trpaslíci sa zúčastňujú aj long trekkov). Pre mňa je to ideálny pes, v budúcnosti by som chcela určite ďalšieho pinča (TP). Už aj chovka by bola vybratá :angel:
O povahe trpaslíka by som ti vedela napísať toho veľa, ale nemcov poznám len máličko + čo vidím, čítam...
Možno by si sa mohla obrátiť na ľudí, čo nemcov majú, určite ti povedia o povahe viac, tiež nejaké odporúčania, vlastné skúsenosti... :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod Shorty » Str 18.07.2012 21:31

Možno by si sa mohla obrátiť na ľudí, čo nemcov majú


veď to robím, preto som založila tému :))

ale ďakujem za odpovede :) skúsim ešte pohľadať na zahr. fórach
Angelika...

I'm not anti-social; I'm just not user friendly.
Shorty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Praha

Re: Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod lollkoo2 » Štv 09.11.2017 12:29

Podobne ako vyššie, ale majitelia nemeckých pinčov buď nikde, alebo aspoň nie na DF :D Prečo toto plemeno nie je populárnejšie?
lollkoo2
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod moschino » Štv 09.11.2017 14:31

V cechach skor. A viac je asi trpaslicich tu na SR
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod lollkoo2 » Štv 09.11.2017 17:34

Ty nepoznáš nejakých pinčerov? :smile:
lollkoo2
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod moschino » Štv 09.11.2017 18:19

Mna :lol: ale len trpaslikov. V cechach poznam aj par s nemeckymi pincami
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Nemecký pinč / Deutscher Pinscher (FCI)

Poslaťod Shorty » Pia 10.11.2017 11:59

Heh, pozerám že pred 5 rokmi som túžila po nemeckom pinčovi, pretože bocka mi prišla moc aktívna.. A preto mám dnes malinu, ktorá je na môj vkus moc lína :D :D
Angelika...

I'm not anti-social; I'm just not user friendly.
Shorty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Praha


Späť na Plemená psov FCI