Bullmastiff (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: BULMASTIFF

Poslaťod bullmastiff » Sob 10.07.2010 11:47

Včera som prišiel na to, že Kiara sa hára, chcem sa opýtať na ktorý deň sa majú bulmastify nakrývať? popr. ak ma niekto psa na krytie nech napise. :no:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: BULMASTIFF

Poslaťod meraja » Sob 10.07.2010 11:51

a máš ju s PP? ak nie tak neurob hlúposť
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: BULMASTIFF

Poslaťod bullmastiff » Sob 10.07.2010 15:13

nie nieje s pp, ale o žiadnu hluposť neide, som zodpovedný majiteľ, ale toto tu nechcem rozoberať, ak mi vie niekto poradiť napište prosim, lebo veľa času nemam :no:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: BULMASTIFF

Poslaťod Bullmastif :) » Pon 12.07.2010 16:09

Corinne:
Je krásny :)))
Bullmastif :)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Košice

Re: Bullmastiff (FCI)

Poslaťod KatuSh_3 » Uto 17.08.2010 12:44

Toto plemeno ma úplne fascinuje :love: ..krásny havinko ..
Lexi : Gratulujem prekrásne šteniatko ..Portugalec malý :joint: .. aj s PP ? :aaa:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Bullmastiff (FCI)

Poslaťod Corinne » Uto 17.08.2010 20:40

Katus, jasne, ze sPP :no:

Majitelia bullmastiffov, potrebujem poradit :ua: V poslednom case sa nam stava, ze Dexter skace po inych psoch, ked sme na prechadzke. Je jedno, ci je maly alebo velky, hned po nom vyjde so stekanim a zurenim. Od mala vyrastal v nasej svorke, casto vencim spolu s kamoskou a jej psami, na tie si uz zvykol. Ale vonku na ulici je na psov agresivnejsi... Neviem cim to je, nemal ani jednu negativnu skusenost s cudzim psom :nwm:
A taktiez je taky na ludi. Ked ho chce niekto pohladkat a natiahne opatrne ruku, tak si onucha, olize, vrti chvostom. A potom skoci. V poslednom case uz ani nedovolujem ludom, aby ho hladkali, snazim sa sledovat jeho naznaky tak ho vzdy vcas odtiahnem prec. Som rada, ze neskace od stastia po ludoch a neodide s hocikym, ale myslela som si, ze ked to hladkanie povolim JA, tak to jednoducho bude respektovat :ua:
Dost si berie priklad od nasho KO, ktory ma samozrejme ostrejsiu povahu, viem ze bullmastiffy su tvrdohlave psy. Stacilo by len omnoho viac socializacie?
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: BULMASTIFF

Poslaťod MisheliQ » Uto 17.08.2010 21:29

Offtopic:
bullmastiff píše:nie nieje s pp, ale o žiadnu hluposť neide, som zodpovedný majiteľ, ale toto tu nechcem rozoberať, ak mi vie niekto poradiť napište prosim, lebo veľa času nemam :no:

Toto rozhodne je nezodpovedne. Uved jediny priklad pre co by to nemalo byt nezodpovedne? A ze nemas vela casu, dufam, ze si robis srandu

Corinne je dost mozne, ze toto chovanie odkukal od tvojho KO. Urcite by som neprestavala vyhladavat ludsku ani psiu spolocnost. Mozes to ako reaguje blizsie popisat?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bullmastiff (FCI)

Poslaťod Corinne » Uto 17.08.2010 21:50

On si ludi aj dost vybera, ked sa mu niekto nepaci, tak ho obideme, ked sa niekomu tesi, tak si ho pohladkaju a ideme dalej. Len teraz v poslednom case mu je asi neprijemne, ked nanho cudzi siahaju :nwm:
Zena mala ruku otocenu dlanou nadol, prsty skrcene. On si ju najprv onuchal, potom olizol, kyval aj chvostom. Brala som to tak, ze mu je sympaticka. Pohladkala ho po hlave (on mal hlavu sklonenu), a potom jej skocil na ruku a chnapol. Nekusol ju, nemala na ruke absolutne nic. Len som cumela, hned som ho odtiahla prec, skrikla FUJ, NESMIES! Tak sa trocha prikrcil, a sedel pri mne, dalej uz nereagoval.
Potom sme raz sli okolo muza, len sa nanho usmial a nieco mu povedal a hned sa snazil vystartovat. Ale mala som ho na voditku, drzala som ho uplne na kratko, takze nic nemohol urobit. Ale aj tak :ua:
Vsimla som si, ze aj ked sa tesi, tak potom na sekundu znehybnie a potom hned skoci. Zacala som si viac vsimat ako sa tvari, ako reaguje, jeho pohyby usi, chvosta, atd.
Len ma dost mätie, ze najprv sa cloveku tesi a potom takto :ua:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Bullmastiff (FCI)

Poslaťod KatuSh_3 » Štv 19.08.2010 12:28

Lexi : nebojsa zvládnete to .. si šikovná .. len ho treba socializovať :yes:
a má už aj za sebou nejaké výstavy ? .. :smile:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: BULMASTIFF

Poslaťod bullmastiff » Štv 02.09.2010 21:14

MisheliQ píše:Offtopic:
bullmastiff píše:nie nieje s pp, ale o žiadnu hluposť neide, som zodpovedný majiteľ, ale toto tu nechcem rozoberať, ak mi vie niekto poradiť napište prosim, lebo veľa času nemam :no:

Toto rozhodne je nezodpovedne. Uved jediny priklad pre co by to nemalo byt nezodpovedne? A ze nemas vela casu, dufam, ze si robis srandu

Corinne je dost mozne, ze toto chovanie odkukal od tvojho KO. Urcite by som neprestavala vyhladavat ludsku ani psiu spolocnost. Mozes to ako reaguje blizsie popisat?

Ty uved jediny priklad co je na tom nezodpovedne.
A s tym casom, to bolo myslene , tak, že sa harala a do nakryvania ostaval asi približne tyzden a preto som rychlo potreboval najst vhodneho psa, a nie ze nemam vela casu na psa :ach:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Bullmastiff (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 02.09.2010 21:24

Bullmastiff neviem ako ty, ale ja si myslim, ze ak chce niekto chovat, tak by mal mat vsetko aj milion rokov dopredu pripravene a je nanajvys nezodpovedne ak zhanas krycieho psa za 5 minut 12!!!
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bullmastiff (FCI)

Poslaťod bullmastiff » Sob 04.09.2010 20:56

Ano, chyba bola že som nebol pripravený na to že ju budem nakryvať, lebo som nebol rozhodnuty či chcem. Ale nezodpovedne voči mojej fenke by bolo, keby som ju nejako ohrozil na zdravi alebo na zivote. A nic take sa nestalo, takže nič nezodpovedne na tom nieje.
Ale nakoniec som si to rozmyslel a ešte som ju nedaval nakryvať.
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Bullmastiff (FCI)

Poslaťod Yorki+Larry » Ned 05.09.2010 18:55

Moja kamoška má mastifa a to je takééé hovedko velkéé :lol: Ale je to zlatýý psík :lol:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Bullmastiff (FCI)

Poslaťod mar-si » Uto 12.10.2010 21:07

v novom čísle KYNOLOGICKÁ REVUE vyšiel článok profil plemena BULLMASTIF, viac: http://marsi.szm.com/2010/kyn%20revue/CLANKY.htm
mar-si
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

PF:2011

Poslaťod mar-si » Pon 20.12.2010 9:53

Obrázok Obrázok
mar-si
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI